Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie posilují, index S&P 500 prorazil rezistenci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie posilují, index S&P 500 prorazil rezistenci

Obchodníci na americké burze zahodili starosti s mezinárodním obchodem za hlavu a posunuli hlavní indexy výše.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Týdenní zisk 1,62 % posunul index S&P 500 nad zónu 2 750 až 2 770. Na 2 750 byla linie, která benchmark v květnu dvakrát vrátila níže a u níž bylo potřeba zaplnit cenový odskok z března. Index tak prolomil úzké rozpětí z uplynulých tří týdnů na horní straně, pozitivní sentiment převážil a S&P 500 míří k 2 800, tedy nejbližší rezistenci. Nejbližší support je na 2 750 a dále na předchozí silné rezistenci 2 700. Graf je v býčím nastavení, technické indikátory také, objemy obchodů nijak neudivují a index se pomalu, ale jistě sune výše.

Kde dnes na trzích hrozí bolestivé žraločí kousnutí
Léto považuje řada investorů za dobu, kdy si lze dovolit trochu odpočinku. Burzovní veteráni ale vědí, že portfolio vyžaduje neustálou péči. Následující grafy potvrzují, že některým investorům na stole leží opravdu hodně nesplněných úkolů.

VIX

Index volatility VIX se drží na velice nízké úrovni. Ta ukazuje na praktické tržní bezvětří, a tedy žádné obavy.

Závěr

V červnu se americké akcie vydaly na sever. Páteční růst indexu S&P 500 byl doprovázen mírným zvýšením volatility, což může být připomínka toho, že vše nemusí jít tak snadno.

Graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, technické indikátory také. Trh je klidný, před summitem G7 se ale mohlo jednat spíše o vyčkávání, výstupy ze summitu náladu spíše rozjitří. Pokud ale trh bude dále spoléhat na střednědobé uklidnění v obchodních otázkách, testování hladiny 2 800 může být otázkou jediného dne.