Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie umějí i klesat, září začalo nezářivě
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie umějí i klesat, září začalo nezářivě

Po třech zelených týdenních svíčkách přišla jedna sytě červená. Index S&P 500 stihl za čtyři obchodní seance odepsat 1,03 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 svým sestupem uzavřel cenový odskok z konce srpna a vrátil se do pásma 2 800 až 2 900. Důležitým supportem zůstává hladina 2 800, nad ní je ještě meta 2 850, ale její proražení by pro výhled nebylo zásadní.

Akcie: Tolik strašáků, a nic!
Americké akciové indexy se na konci srpna dostaly na nová historická maxima. Jako kdyby investory zkrátka nezajímaly všechny ty špatné zprávy z (geo)politiky a mezinárodního obchodu.

VIX

Index volatility VIX se tlačí nad 15 bodů, tedy hranici, nad kterou by jeho hodnota byla pro akcie medvědím signálem.

Závěr

Denní poklesy v uplynulém týdnu nebyly nijak výrazné, a proto stojí za pozornost zvýšení objemů obchodů. Na denním grafu se nic nemění, index S&P 500 se vrátil k 20dennímu průměru. Ještě by mohl sestoupit k 50dennímu průměru, případně až k hladině 2 800.

Obrat trendu by mohl nastat při poklesu pod 2 800, což by od maxim znamenalo pokles o zhruba 4 %, od současné úrovně asi o 3 %. K 200dennímu průměru je to v současnosti zhruba 5 %.

Investování: Jak je důležité být ve správný čas na správném místě
Rozhodnout se pro konkrétní investiční strategii není jednoduché. Stejně jako není v případě jejího neúspěchu snadné zpětně vyhodnotit, kde byla chyba. Mnohdy totiž o úspěchu či neúspěchu rozhodují faktory, které investoři nemohou ovlivnit.