Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie ustoupily z maxim, trh sleduje vývoj okolo koronaviru
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie ustoupily z maxim, trh sleduje vývoj okolo koronaviru

Na trhy se v malé míře vrátil normálnější vývoj. Po páteční ztrátě o bezmála procento index S&P 500 za týden odepsal 1,03 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Týdenní ztráta indexu S&P 500 přišla poté, co akcie opět posunuly historická maxima. Denní graf je nadále v býčím nastavení, index je jen 1,2 % pod rekordem. Index S&P 500 se vrátil blíže 20dennímu klouzavému průměru, od kterého se v posledních týdnech vzdálil až o 60 bodů.

Hladiny podpory zůstávají beze změny. První support je na 3 200 (zesílený 50denním klouzavým průměrem). Další podpora je na 3 150, zásadní význam má support v pásmu 3 060 až 3 070.

Akciový index S&P 500 v roce 2020: Co čeká Wall Street?
Americké akcie zaznamenaly hned v lednu sérii nových historických maxim, a tak některé výhledy z přelomu roku možná již brzy doznají změn.

VIX

Index volatility VIX za týden stoupl o pětinu. Je sice stále pod 200denním klouzavým průměrem, posunul se ale od spodní linie dlouhodobého rozpětí. Stále je však v pásmu 12-17, takže pro akcie zatím nevysílá prodejní signál.

Závěr

Po delší době akciový trh zpomalil a vrátil část zisků. Index S&P 500 by mohl otestovat support na 3 200, který je 3 % pod aktuální hodnotou. Indikátory ukazují na překoupenost trhu, je tedy logické ubrat z nastaveného tempa. Případný další rychlý pokles by mohl akciové býky zaskočit, chleba by se ale lámal až okolo hladiny 3 000 bodů, tedy na úrovni korekce z historických maxim.

Na konci ledna zveřejňují hospodářské výsledky Facebook, Apple, Amazon, Microsoft a Alphabet. Vzhledem k jejich velké tržní kapitalizaci může reakce investorů na jejich hospodářská čísla a výhledy ovlivnit i výkonnost hlavních indexů.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 27. ledna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 27. ledna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?
Jim Cramer: Akciové výprodeje? Nepanikařte, nakupujte!
Americký akciový býk stárne. Indexy se stále tlačí nahoru, analytici ale upozorňují, že pozdní fáze hospodářského cyklu, v níž se nacházíme, přináší také zvýšenou volatilitu na akciových trzích. Burzovní guru a excentrický moderátor pořadu Mad Money na CNBC Jim Cramer se nedávno zaměřil na bleskové akciové výprodeje.