Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie ztratily procento, konsolidace pokračuje
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americké akcie ztratily procento, konsolidace pokračuje

Index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů ztratil 1,04 %, čtyři červené svíčky v řadě lehce napravil páteční mírný zisk.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Posílení na konci týdne znamená pátou zelenou páteční svíčku v řadě. V úterý po otevření trhu index otestoval rezistenci na 2 800, pak až do čtvrtka postupně klesal k 50dennímu klouzavému průměru, kde se zastavil.

Denní graf indexu vypadá podstatně lépe než při propadu začátkem února, nicméně testování historických maxim z konce ledna hned tak ve hře nebude. Pravděpodobnější je další přešlapování kurzu v poměrně úzkém rozpětí 100 bodů.

VIX

Index volatility VIX zůstává nad 15. To by mohla být spodní linie nového rozpětí. Nutnost zajištění ze strany obchodníků drží index výše.

Závěr

Graf indexu S&P 500 je v neutrálním nastavení. Propad se zastavil, index je nad 2 700 a testoval 2 800. V krátkodobém horizontu hledá rozpětí, ve kterém by mohl zůstat. Jako pravděpodobné se jeví stobodové rozpětí 2 700 až 2 800. Prolomení nad 2 800 by bylo pozitivním signálem pro další růst, v opačném případě, tedy poklesu pod 2 700, se zvýší riziko a možnost testování hladin z první poloviny února.