Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci dominují, akcie posouvají rekordy
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci dominují, akcie posouvají rekordy

Americké akcie ve zkráceném obchodním týdnu nejprve dva dny sbíraly síly, aby ve čtvrtek a v pátek posunuly historické rekordy.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 je na nových maximech, když ve zkráceném obchodním týdnu připsal 0,96 %. Ve středu se intradenně přiblížil k hladině 2 400, ale vrátil se výše a denní ztráta byla minimální. Nejbližší support zůstává na 2 400 a další je na květnových minimech okolo 2 350. Nejbližším cílem pro rezistenci by mohla být hladina 2 450. Při stávajícím optimismu by to mohlo být i výše, tedy 2 470 až 2 480.

VIX

Index volatility VIX je stále na minimu, neformuje se na něm růstový trend a pro akcie vysílá býčí signál.

Závěr

Květen byl pro akcie ziskový. Kromě jednoho denního výraznějšího poklesu se nic dramatického nestalo. Index S&P 500 se několikrát podíval na nová maxima a na trzích je pro nejbližší období pozitivní nálada. Index pravděpodobně hledá rozpětí, ve kterém zůstane v červnu a v červenci.

Vše se zdá být v ideálním nastavení – psychologicky významná hladina 2 400 se formuje jako support, denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, index VIX je na minimech a signalizuje letní bezstarostnost. Nemá význam předjímat, jaká událost nebo informace zvrátí současný optimismus, ale následující dva měsíce by index mohl zůstat v rozpětí, které momentálně hledá. Nabízí se 2 400 až 2 470, ale nepředbíhejme.