Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci lehce vyklidili pozice, index S&P 500 se vrátil pod 3 000 bodů
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci lehce vyklidili pozice, index S&P 500 se vrátil pod 3 000 bodů

První červencová týdenní červená svíčka je na světě, pro index S&P 500 má hodnotu -1,23 %. Ztráty, byť mírnější, hlásí také index Dow a Nasdaq Composite.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se během uplynulého týdne vrátil pod hladinu 3 000. Naděje na to, že Fed zařídí další růst cen, se postupně posouvá směrem k realističtějšímu vnímání věcí. Výsledková sezóna je, pokud jde o míru překonávání odhadů analytiků, zatím úspěšná, ovšem řada firem je opatrná ve svých výhledech, což investory spíše odrazuje od nákupů na historických maximech.

Mírný pokles indexu zatím nic nemění na celkovém vyznění denního grafu. Páteční ztráta index pouze vrátila k 20dennímu klouzavému průměru. Ten je i nejbližší hladinou podpory, další (a významnější) jsou na 2 950 a 2 900. V růstovém směru může psychologicky působit kulatých 3 000 bodů, ovšem index tuto hranici napoprvé proťal celkem suverénně.

Americké akcie: Index S&P 500 a 3 500 bodů do konce roku?
Na první pohled velice odvážná myšlenka, ale jsou investoři, kteří věří, že index S&P 500 může letos atakovat hladinu 3 500 bodů. K tomu je ale potřeba věřit také v silnější ekonomiku, podporu centrální banky (jakkoli to nejde ruku v ruce) nebo zvýšení šancí na znovuzvolení současného amerického prezidenta. A je toho více.

VIX

Index volatility VIX za týden narostl zhruba o 16 %, stále ale není ani na červencových maximech. Zhruba do 17 bodů pro akcie nevysílá nijak negativní signál.

Závěr

Objem obchodů je nízký, aktivita na trhu odpovídá červenci. Index S&P 500 mírně ustoupil z historických rekordů, i tak je ale letos v zisku okolo 19 %. I když vezmeme v úvahu loňskou prudkou ztrátu ke konci roku, je index výše a celkově překoupený, byť RSI díky poklesu v uplynulém týdnu získal trochu prostoru pro další růst.

Udrží se S&P 500 nad zásadním supportem 2 900? V nadcházejícím týdnu USA zažijí doslova výsledkovou smršť (Alphabet, Tesla, Facebook, Caterpillar a další), a navíc v pátek vyjde první odhad vývoje HDP ve druhém čtvrtletí. Právě ten může být pro představitele Fedu posledním střípkem do mozaiky při rozhodování o měnové politice na konci července. A co my víme, třeba trh překvapí již ve čtvrtek ECB, která také v minulosti naznačila ochotu opět silněji podporovat ekonomiku.

Hrozí Spojeným státům recese?
Trh je přesvědčen o tom, že američtí centrální bankéři na zasedání, které se uskuteční na konci července, sníží úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Z Fedu zní jasně: Ekonomika vysílá smíšené signály, nechceme riskovat!
5 akciových grafů, které by investoři měli (nejen) během léta sledovat
Americké akcie mají za sebou skvělé první pololetí, ve kterém index S&P 500 přidal přes 17 % a Nasdaq Composite přes 20 %. Bude se jim podobně dařit i ve zbytku roku? Napovědět může i následujících pět grafů.