Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci opět v sedle, index S&P 500 na novém rekordu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci opět v sedle, index S&P 500 na novém rekordu

Americký akciový index S&P 500 za uplynulý týden posílil o 1,65 %. Pomáhaly mu především některé pozitivní hospodářské výsledky firem, především Alphabetu.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se po celý týden s výjimkou čtvrtku vyvíjel optimisticky. V pátek uzavřel vysoko nad 3 000 a vylepšil historické maximum. Přitom ne všechny výsledkové zprávy byly veselé (Amazon) a také zprávy z ekonomiky jsou smíšené. Navzdory tomu je denní graf indexu v býčím nastavení.

Před týdnem se S&P 500 vrátil k 20dennímu klouzavému průměru, od něj se ale odrazil a bez zaváhání prolomil psychologickou hladinu 3 000. 20denní klouzavý průměr je nyní na 2 990 a nejbližší support je v pásmu 2 990 až 3 000. Další je na 2 950.

Býčí trend v USA: Růst ocenění akcií, nebo větší zisky firem?
Často se mluví o tom, že jsou americké akcie v současnosti výrazně nadhodnocené, že je býčí trend již nezdravý a unavený. Tak se podívejme na pár čísel.

VIX

Index volatility VIX je zpět u svých minim. Možná je až příliš nízko na to, aby mohl dále klesat. Mírně vyšší kolísání v dalších dnech je proto pravděpodobné.

Závěr

Nová historická maxima a býčí nastavení denního grafu. Dokud index S&P 500 bude nad 2 950, býci budou mít převahu. Zisk trhu v letošním roce je přes 20 %, i se ztrátami z loňského prosince je index o 10 % výše. Že by se opravdu na trhu vše měnilo stejně rychle jako počasí? Nebo mají investoři jen přehnaná očekávání ohledně výnosů?

Příští týden reportuje výsledky mimo jiné společnost Apple, mají pokračovat jednání o obchodní dohodě USA a Číny a také se dočkáme dlouho vyhlíženého rozhodnutí Fedu o nastavení sazeb. Trh jako kdyby počítal s až příliš růžovými scénáři, a navíc je zde staré dobré "buy the rumor, sell the news". Při posledních dvou prvních sníženích sazeb v USA (ano, ve výrazně jiných dobách a podmínkách) trh reagoval prodeji akcií. Tak uvidíme.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 29. července
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 29. července a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?
USA vs. Čína: Rozdělení sil a investice v poglobalizační době
Globalizace byla bezpochyby jedním z nejdůležitějších trendů několika posledních dekád. nyní se ale zdá, že došla k svému konci. Na které sektory tato změna může dopadnout nejvíce?