Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci před výsledkovou sezónou vylepšují pozice, index S&P 500 uzavřel nad 3 000
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci před výsledkovou sezónou vylepšují pozice, index S&P 500 uzavřel nad 3 000

Index S&P 500 po neúspěšném testování hladiny 3 000 bodů nakonec v pátek dokázal uzavřít nad touto psychologicky zajímavou úrovní. Za uplynulý týden si připsal 0,78 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Hranice 3 000 bodů indexu S&P 500 byla pokořena. V pátek nad ní index uzavřel a za červenec zatím připisuje zhruba 2 %. Denní graf indexu je v býčím nastavení. Nejbližší support je okolo 2 950, další pak okolo 2 900.

Podpora na 2 950 již byla v červenci testována, a proto se jeví jako poměrně významná. Její případné prolomení by mohlo narušit optimistický vývoj, podstatná je ale až zóna 2 890 až 2 910, pod ní by se graf překlopil na medvědí stranu.

Americké akcie a nízké sazby: Začíná další mnohaletá rally?
Rozdíl mezi výnosy 10letých vládních dluhopisů USA a dividendovým výnosem amerického akciového trhu je momentálně velice malý. Když se něco podobného stalo v minulosti, znamenalo to pro akcie dosednutí na dno a začátek dlouhého růstu. Lze něco takového čekat i v současnosti?

VIX

Index volatility VIX je poblíž letošních minim a pro akcie vysílá býčí signál. Až případné uzavření nad 17 body by znamenalo pro akcie problém.

Závěr

Na začátku července se index S&P 500 vyšplhal na nová historická maxima, denní graf je v býčím nastavení. I tak by ale index mohl mírně zkorigovat a testovat support 2 950. Podmínky na trhu jsou překoupené (RSI je na 70) a rally by mohla být podpořena více maximy jednotlivých titulů, nicméně dokud je index nad supporty, výhled je optimistický.

Růst táhnou největší firmy, což není vždy pro býky ta nejlepší zpráva. V dalších dnech bude trh vedle čekání na červencové zasedání FOMC řešit především firemní výsledky. Analytici zatím čekají mírný meziroční pokles ziskovosti firem z indexu S&P 500. Lepší výsledky by mohly dále podpořit ceny akcií, jako tomu bylo během druhého kvartálu.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 15. července
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 15. července a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?
Čeká americké akcie ve druhém pololetí korekce?
Otázka za miliardy, ba biliony dolarů bude přesvědčivě zodpovězena nejpozději na Silvestra. To ale neznamená, že se nad ní nelze zamyslet již nyní.