Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vyhnali ceny akcií na další rekordy. Je pullback za dveřmi?
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vyhnali ceny akcií na další rekordy. Je pullback za dveřmi?

Americký akciový trh má za sebou další týden s novými historickými maximy. Index S&P 500 jej uzavřel silnější o 0,89 % nad hladinou 3 100 bodů.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Šestá týdenní zelená svíčka v řadě vynesla index S&P 500 nad 3 100. Za 15 obchodních dnů se historické maximum měnilo hned desetkrát. Rally pokračuje, graf je v býčím nastavení a testování dřívější rezistence, nyní supportu, na 3 025 se zatím nekoná. Technické indikátory ovšem prozrazují výraznou překoupenost trhu, předpoklady zpomalení růstu či pullbacku tedy jsou.

Fed a akcie: Další (ne)QE v pěti grafech
Centrální banka USA se mermomocí brání řečem o tom, že zahájila čtvrté kolo kvantitativního uvolňování. Oficiální tvrzení s kroky Fedu příliš nekoresponduje, nepochybně ale hraje do karet akciovým investorům. Těchto pět grafů to ukazuje celkem jasně.

VIX

Index volatility VIX je stále na letošních minimech, pro akcie tak stále vysílá optimistický signál. Při poklesech cen akcií se odráží výše, ale zatím v pro býky velice komfortním pásmu.

Závěr

Index S&P 500 se v pátek po několikadenním přešlapování na místě posunul na 3 120. Denní graf je v býčím nastavení, s výjimkou pátku ale nálada na trhu nebyla tak jednoznačná jako v předchozích týdnech. Překoupené podmínky na trhu naznačují, že může přijít zpomalení či (minimálně) drobný pullback z maxim.

Akcie letošních IPO hvězd padají, známý hedgeový manažer věští špatné časy
Ačkoli v těchto dnech index S&P 500 posunuje historická maxima, řada akcií za posledních 12 měsíců výrazně ztratila. Zpočátku šlo převážně o tituly ze sektorů citlivých na vývoj ekonomiky, jako jsou logistika, průmysl nebo třeba maloobchod. V posledních týdnech se ale začaly přidávat i další tituly, ve velkém hlavně firmy, které letos vstoupily za velkého zájmu na veřejný akciový trh, ačkoli mají velké problémy se ziskovostí.