Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabodovali, i tak ale americké akcie v srpnu odepsaly bezmála 2 %
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabodovali, i tak ale americké akcie v srpnu odepsaly bezmála 2 %

Po čtyřech týdnech ztrát index S&P 500 poprvé posílil, konkrétně o 2,79 %. Investoři reagovali na naděje ohledně jednání USA a Číny o vzájemném obchodu, fundamentálně se tedy nic nezměnilo.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se vrátil nad 2 900, mnoho to ovšem neznamená. Od začátku srpna se pohyboval v pásmu 2 800 až 2 900 a mezi 50- a 200denním klouzavým průměrem. Šlo o rozpětí zhruba 5 %, trh má přitom za sebou poměrně výrazné denní výkyvy.

Index se usadil v pásmu a je na jeho horní hranici. Pokud překoná 2 950, bude to býčí signál, na opačné straně by vyloženě pesimistickým znamením bylo proražení pod 2 800.

Brown: Pokud nevěříte v apokalypsu a investujete dlouhodobě, s americkými akciemi se nespletete
Patrick O'Shaughnessy, ředitel O'Shaughnessy Asset Management, položil na Twitteru jednoduchou otázku: "Je (tu) někdo akciovým býkem?" A Joshua Brown ze společnosti Ritholtz Wealth Management mu odpověděl.
Akcie jsou (opět) atraktivní, Amerika je ale stále drahá
V uplynulých dnech jsme se po delší době rozhodli v rámci alokace investičních portfolií zvýšit podíl akciové složky z neutrálního na mírně nadvážený (oproti srovnávacím indexům). Celkově jsme změnili názor na globální akciové trhy z neutrálního na mírně pozitivní.

VIX

Index volatility VIX osciluje okolo 20, aktuálně spíše v pásmu 15-20. Pro akcie to v současnosti neznamená jasný signál.

Závěr

Nepříjemný srpen skončil ztrátou bezmála 2 %. V pondělí je americký trh zavřený, načež začne září, historicky další měsíc plný zvratů a volatility. Je jedno, zda se bude řešit obchodní válka, ekonomický výhled, výnosy dluhopisů, sazby nebo cokoli jiného (ty věci samozřejmě souvisejí, v komentářích se ale přetřásají střídavě), nálada na 11. výročí pádu Lehman Brothers v polovině měsíce bude velice pravděpodobně rozjitřená a kolísavá.

3 možné scénáře dalšího vývoje obchodní války
Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou se investorům zaryla pod kůži. Vybere si daň v podobě recese a příchodu medvěda na akciový trh, nebo se nakonec obavy z jejích dopadů rozplynou jako pára nad hrncem?
Přichází Trumpova recese?
Politika a investování by se neměly míchat. Akciové trhy se většinou nestarají o to, kdo sedí v Bílém domě nebo kdekoli jinde. Prezidenti (a dokonce i kandidáti na ně) často mají vliv na ekonomiku, obchodní vztahy nebo měnu, ale jejich skutečná síla se často přeceňuje. Je to tentokrát jiné?