Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci zabrali, varováním je nízký objem obchodů

Index S&P 500 má za sebou pozitivní týden, ve kterém pětkrát posílil a celkově si připsal 2,4 %. Na cestě vzhůru pod sebou nechal řadu technických překážek, ani tak ale není výhled jednoznačný.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 v týdnu překonal rezistenci okolo 2 700, klesající trendovou linii i 50denní klouzavý průměr. Tyto tři pozitivní momenty navíc vyslaly benchmark od začátku roku opět do zisku. Růst ale nebyl podpořen objemy obchodů, ty totiž zůstaly podprůměrné. Pokud bývalá rezistence a současný support 2 700 ustojí testování shora, mohlo by jít o povzbuzení pro další kupující. V tomto směru zastávám mírný optimismus.

Ocenění amerických akcií: Zaostřeno na zisky
Ceny amerických akcií se po několika zhoupnutích v letošním roce prakticky nezměnily, zatímco zisky firem rychle rostou. Co to udělalo s oceněním akcií a s jeho dlouhodobým výhledem?

VIX

Index volatility VIX prolomil spodní linii rozpětí a vrátil se k velice nízkým hodnotám z doby před před únorovou akciovou korekcí. Hodnota pod 15 a pod 200denním klouzavým průměrem je pro akcie pozitivním signálem.

Závěr

Ve srovnání s předchozími týdny se denní graf S&P 500 změnil. Rozpětí bylo proraženo na horní straně. Nepodpořil to sice objem obchodů, ale i tak jde o pozitivní změnu. Rezistence 2 700 se změnila na podporu. Pokud potvrdí platnost, je šance na další růst, respektive na vývoj do strany v novém rozpětí.

Zbývá uzavřít cenový odskok na 2 750. K historickým maximům chybí 5,5 %. Pokud zkombinujeme nízkou hodnotu VIX a překonání silné rezistence okolo 2 700, vychází z toho, že by trh v nadcházejícím období nemusel silně a nečekaně měnit směr.

Akcie, ekonomika a dluhy: Grafy, které (ne)musíte vidět
Grafy mají na investory často větší vliv, než by měly. Neplatí to pro technické tradery, ale pro běžné drobné investory, kterým někdy stačí ukázat zajímavý graf s výstižným popisem, aby se jich zmocnila panika. Dnes si několik takových grafů, které mohou, ale nemusejí znamenat pro investory konec světa, ukážeme.