Týden na trzích podle burzovních grafů: Červená týdenní nula pro index S&P 500, maxima stále na dohled
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Červená týdenní nula pro index S&P 500, maxima stále na dohled

Zkrácený obchodní týden znamenal pro index S&P 500 červenou nulu (-0,08 %). Trh se pohyboval v úzkém rozpětí, k historickým maximům se index nepřiblížil (ale pozor, varianta S&P 500 Total Return zahrnující i dividendy historické maximum již posunula).

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Denní graf indexu S&P 500 zůstává i po předvelikonočním týdnu v býčím nastavení. Hladiny podpory jsou na 2 850 a 2 800. 20denní klouzavý průměr je na 2 860, tedy relativně hluboko pod aktuálním kurzem. Index by tak mohl mít tendenci se k němu v nejbližší době vracet, a to i v případě dalšího růstu či vývoje do strany. Nejbližší rezistence je na historických maximech (2 940), další na 3 000.

Technika & Trump aneb Trocha akciového bulváru ještě nikoho nezabila
Podívejte se na jednu hezkou, technicky nepochybně podpořenou akciovou věštbu. A kdyby vám to nestačilo, přečtěte si jeden z posledních tweetů Donalda Trumpa o akciovém trhu, protože jestli někdo, tak právě americký prezident má jasno, jak by to na trzích vypadalo, kdyby Fed nebyl tak hrozně, ale opravdu hrozně špatný.

VIX

Index volatility VIX je nadále u minim a pro akcie vysílá býčí signál.

Závěr

Za uplynulé čtyři obchodní dny se nic zásadního nestalo. Objemy obchodů byly nízké, historické maximum indexu S&P 500 je od aktuální ceny vzdáleno 1,3 %, a testování rekordu je tak na spadnutí. V příštím týdnu reportují výsledky třeba Amazon nebo Microsoft, vzhledem k jejich významu pro indexy stačí větší pozitivní překvapení.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 22. dubna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 22. dubna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?

Uvidíme, letos index S&P 500 přidal 16 %, a vedle oblíbené sezónnosti (Sell in May and Go Away) je ve hře nyní samozřejmě i vývoj do strany bez jasného trendu.

6 akciových tipů z tajného portfolia Goldman Sachs
Goldman Sachs má v nabídce ETF s velice chytlavým názvem The Goldman Sachs Hedge Industry VIP, jehož portfolio sice není až tak tajné, jak se může zdát z titulku, ale zahrnuje několik zajímavých akcií, které stojí za zmínku.