Týden na trzích podle burzovních grafů: Další (mírná) ztráta indexu S&P 500 situaci zatím nemění
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Další (mírná) ztráta indexu S&P 500 situaci zatím nemění

Ani solidní čtvrteční a páteční růst nezabránily indexu S&P 500 v další týdenní ztrátě, tentokrát ale o mírných 0,33 %. Šlo o třetí týdenní pokles v řadě.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Série nepříznivých zpráv vedla v úterý a ve středu k hlubokým ztrátám, a to při nadprůměrných objemů obchodů. Páteční denní svíčka ale na druhou stranu uzavřela cenový odskok ze začátku týdne a začátku září.

Nejbližší rezistence je na současné hladině v zóně 2 940 až 2 950, kde je i 50denní klouzavý průměr, další hladina odporu je na maximech okolo 3 025. Případný růst zkraje týdne by nejbližší rezistenci proměnil v podporu, důležitějším supportem z dlouhodobého hlediska je pásmo okolo 2 800, následně pak 2 720.

Index S&P 500 se dlouhodobě pohybuje v širším pásmu 2 800 3 025. Je mezi 50- a 200denním klouzavým průměrem a jeho denní graf je neutrální. Proražení pod 2 800 by pravděpodobně zmrazilo nereálná očekávání.

Světové akcie: Býčí trend pokračuje, data z ekonomiky mu (ne)pomáhají
Data z americké ekonomiky překonávají odhady, převrácená výnosová křivka jako signál blížící se recese ale část investorů stále znepokojuje. Evropská ekonomika pak zpomaluje citelně a totéž se týká Číny. I tak ale světové akcie drží po krizi vydobyté pozice.

VIX

Index volatility VIX rychle vylétl výše k "tradičním" hodnotám okolo 20. Pokud příští týden potvrdí formování růstového trendu, vyšle indikátor pro akcie nepříznivý signál.

Závěr

V pondělí skončilo třetí čtvrtletí, ve kterém index S&P 500 připsal 1,2 %, září dopadlo 1,7% ziskem a za prvních devět měsíců roku benchmark přidal bezmála 19 %. Hezká čísla, která ovšem nic nemění na tom, že se v současnosti trh zadrhává. Od května se index pohybuje v pásmu o rozpětí 8 % a volatilita vzrostla.

Vstup do nejpříznivějšího čtvrtletí roku se nevydařil. Protipohyb po prudkém propadu přišel, a došlo tak k zaplnění cenových odskoků. Hlubšímu poklesu zatím zřejmě brání očekávání podpůrných opatření ze strany Fedu.

Nejlepší strategie na trzích? Nestarat se, říká zkušený investor
Peníze hrají v životě člověka zásadní roli. Jak ovšem říká Jonathan Clements, známý publicista, autor knih o financích a zakladatel webu Humble Dollar, nejlepším způsobem, jak k penězům přistupovat, je o nich nepřemýšlet.