Týden na trzích podle burzovních grafů: Další růst indexu S&P 500 pod důležitou rezistencí
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Další růst indexu S&P 500 pod důležitou rezistencí

Zkrácený obchodní týden se ziskem indexu S&P 500 na úrovni 0,62 % znamená další přiblížení k rezistenci na 2 800 až 2 820.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

K prolomení hladiny 2 820 zbývá již jen 1 % a z hlediska technické analýzy by překonání této rezistence znamenalo silný nákupní signál. Tím by se i denní graf indexu změnil na býčí. Ovšem pozor, tak silná rally, jaká trvá již prakticky dva měsíce, by měla někdy zpomalit, případně by měl nastat citelný pullback.

USA vs. zbytek světa: Které akcie mají větší perspektivu?
Joshua Brown věří americkým akciím a myslí si, že jejich prémie vůči ostatním trhům je zasloužená. Jeho kolega Meb Faber si to nemyslí, když tvrdí, že americké akcie jsou příliš drahé, přičemž za většinu jejich nadvýkonnosti může poslední býčí trend. Kdo má pravdu?

VIX

Index volatility VIX opět o něco klesl. Je pod 14 a v sestupném trendu, a pro akcie tak vysílá býčí signál. Na podobných hodnotách byl loni v létě, kdy index celkem pravidelně uzavíral na historických maximech, z nichž pak v říjnu rychle spadl o 10 %.

Závěr

Index S&P 500 pravděpodobně otestuje rezistenci 2 800 až 2 820. Od října to bude její čtvrté testování, zatím vždy vydržela a nepustila trh výše. Pokud se ale do čtvrtka nic dramatického nestane, únor dostojí pověsti klidného a růstového měsíce.

Zpětné odkupy: Pokud toto není manipulace trhu, tak co už?
Již delší dobu se diskutuje o tom, jaký význam ve skutečnosti mají zpětné odkupy akcií. Ozývají se dokonce hlasy, že by tento nástroj měl být zakázán. Naposledy do boje proti zpětným odkupům vytáhli američtí senátoři Chuck Schumer a Bernie Sanders, podle nichž "buybacky" v dlouhodobém horizontu škodí firmám i celé ekonomice.