Týden na trzích podle burzovních grafů: Druhá mírná korekce amerických akcií v řadě potvrzuje konsolidaci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Druhá mírná korekce amerických akcií v řadě potvrzuje konsolidaci

Index S&P 500 uzavřel týden na červené nule (-0,13 %). Na denním grafu se začíná rýsovat obchodní pásmo krátkodobé konsolidace.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Ve středu index S&P 500 otestoval podporu na 2 550, což ale bylo v rámci relativně živějšího obchodního týdne vše. Následoval čtvrteční výrazný růst a páteční mírný pokles, čehož výsledkem bylo navázání na pohyb do strany z předchozích týdnů.

Graf zůstává v býčím nastavení, poklesy se zastavily na supportu 2 550 až 2 560, nyní zesíleném 50denním klouzavým průměrem. Na opačné straně je rezistence na 2 600. Index se pohybuje do strany v úzce vymezeném prostoru, mezi 2 600 a 2 550 je prostor pouze 2 %.

VIX

Index volatility VIX rychle stoupl z minim ze začátku listopadu na hodnoty z přelomu srpna a září. Zůstává sice nad 11 body, pro akcie to ovšem neznamená nic negativního.

Závěr

Krátkodobý pokles cen akcií samozřejmě nelze vyloučit, ale dosavadní vývoj naznačuje pro konec roku jako pravděpodobnější testování rezistence, případně další nová maxima. V příštím týdnu si obchodníci trochu odpočinou, Den díkůvzdání a zkrácené obchodování na Černý pátek věnovaný maloobchodním slevám nabízejí šanci myslet také na něco jiného.