Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 je na historickém maximu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 je na historickém maximu

Index S&P 500 dvakrát posunul historické zavírací maximum a uzavřel poslední kompletní dubnový týden silnější o 1,20 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

S páteční zavírací cenou (2 939,88) index S&P 500 bezprostředně testuje rezistenci na 2 940 a absolutní historická maxima. Páteční obchodování bylo pozitivně ovlivněno příznivou statistikou vývoje HDP USA, což pomohlo trhu překonat zklamání z některých hospodářských výsledků firem.

Denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení. Nejbližší support je na 2 850 a další, velice důležitý, je na 2 800. 20denní klouzavý průměr je na 2 896 a v případě tendence k dalšímu růstu by jej benchmark měl nejprve otestovat. V případě odskoku výše na nová maxima je nejbližší rezistence na kulatých 3 000.

Akciový býk třikrát podezřelý
Americké akciové trhy se po hluboké korekci v prosinci 2018 vrátily prakticky na historická maxima a tržní mainstream se opět veselí. Jako vždy se na trhu ale najde dost nepřejícných pesimistů, kteří tahají varovné signály jako králíky z klobouku.

VIX

Index volatility VIX vysílá pro akcie jednoznačně býčí signál. V dubnu se nepřiblížil k hladině 16 bodů, která by naznačovala možnost korekce cen akcií.

Závěr

Graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, kurz je na maximu. Objemy obchodů ale nejsou vysoké a hospodářské výsledky firem, jež trh nepochybně celkově podporují, jsou spíše smíšené. Čtvrtletní statistika vývoje americké ekonomiky ale vyzněla jednoznačně pozitivně. Šance na posun indexu S&P 500 k hladině 3 000 bodů nepochybně je, může se ale také ustavit nové obchodní rozpětí pro další týdny. Fandové sezónnosti v medvědím dresu již vyhlížejí květen.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 29. dubna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 29. dubna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?
Závislost Trumpa na trzích může být nebezpečná
Americký prezident Donald Trump je svým zájmem o akciové trhy proslulý. Pouhý jeho zájem by nebyl takový problém, zejména když je jasné, že jejich fungování až tolik nerozumí. Problém je, že by ze své pozice chtěl dění na trzích přímo ovlivňovat.