Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 je stále nad supportem, podpořily jej velké technologické firmy
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 je stále nad supportem, podpořily jej velké technologické firmy

Index S&P 500 po středečním růstu nakročil k solidnímu týdennímu zisku. Páteční pokles během dne jej téměř smazal, ale obrat v závěru obchodování nakonec potvrdil týdenní zelenou svíčku s hodnotou 1,73 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

V pátek se po otevření burz index přiblížil k hodnotám z 22. a 23. července a po obratu v jejich blízkosti také uzavřel. K prolomení rezistence na nejbližším kulatém čísle 3 300 nedošlo, index pokračuje ve vývoji bez jasného směru v úzkém pásmu.

Denní graf je v býčím nastavení, index S&P 500 je nad klouzavými průměry. Nejbližší supporty jsou 3 200 a silný a důležitý na 3 000. Na opačné straně je potřeba uzavřít cenový odskok na 3 320 z druhé poloviny února, další rezistence je až na historických maximech okolo 3 390.

Váha největších firem v S&P 500 je bezprecedentní. Jak zásadní je to problém?
V souvislosti s prudkým odrazem amerických akciových indexů po propadu způsobeném pandemií covidu-19 se často hovoří o silném vlivu akcií velkých firem na vývoj jednotlivých benchmarků. Je rostoucí váha firemních obrů v indexech skutečně něčím, čeho by se investoři měli obávat?

VIX

Index volatility VIX je pod 200denním klouzavým průměrem a mírně pod 25. Akciový index posiluje, ale VIX se sotva hýbe. Pro akcie tak nadále vysílá přinejlepším smíšený signál.

Závěr

Červenec proběhl navzdory netradičním podmínkám v souladu s historickými standardy, a dokonce se solidním ziskem 5,51 %. Díky tomu se S&P 500 po pěti měsících vrátil do plusu od začátku roku. Trh podporují velké technologické firmy, které v týdnu oznámily dobré hospodářské výsledky. Obchodování je dále ovlivňováno zprávami o vývoji vakcíny na covid-19 a podporou ekonomiky ze strany centrálních bank a vlád, a to odsouhlasenou i předpokládanou, aktuální makrodata jako kdyby neměla žádnou váhu.

Dilemata neviditelné ruky aneb Jak těžký je život Jeromea Powella
Být Jeromem Powellem není v těchto týdnech nic veselého. Ať udělá šéf Fedu v reakci na sílící zámořský průšvih s koronavirem cokoli, nezavděčí se komentátorům (o prezidentu Trumpovi nemluvě) a nejspíše ani americké ekonomice. A co hůře, asi to ani nebude jeho vina.
Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 3. srpna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 3. srpna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 očekávají analytici?