Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 po vylepšení historických maxim klesl zpět do pásma pod 3 600
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 po vylepšení historických maxim klesl zpět do pásma pod 3 600

Index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordních 3 626 bodech, od úterý se ale postupně sunul níže a týden uzavřel slabší o 0,77 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Páteční zavírací cena 3 557 je pod zářijovým maximem, čímž se index prozatím vrátil do 200bodového pásma 3 400 až 3 600, v němž by mohl setrvat. Denní graf je ovšem v býčím nastavení, protože se tvoří nová vyšší maxima. Probíhající nákupy call opcí potvrzují pozitivní tendenci. Případné prolomení supportu na 3 400 by znamenalo zásadní změnu a pravděpodobně by otevřelo prostor pro další sestup.

Goldman Sachs: Toto jsou (nejen) hodnotové akcie, které mohou výrazně těžit z potlačení pandemie covidu-19
Americká investiční banka Goldman Sachs je ohledně vývoje cen akcií v dalších letech naladěna velice optimisticky. Za dva roky čeká index S&P 500 na úrovni 4 600 bodů, tedy zhruba o tisícovku výše, než se benchmark pohybuje v současnosti. Jedním z podstatných faktorů má být oživení ekonomiky a ruku v ruce s tím zisků firem, a to díky potlačení pandemie covidu-19, mimo jiné díky účinným vakcínám.

VIX

Index volatility VIX uzavřel týden o něco výše než před týdnem a drží se nad 20. Nadále je ale u letošních minim a pro akcie vysílá spíše optimistický signál.

Závěr

Po dvou silných týdnech přišlo mírné zpomalení. Index S&P 500 se z historických maxim vrátil do rozpětí pod 3 600. Možná je to ale signál pro to, že by příští týden, pro burzy zkrácený o čtvrteční Den díkůvzdání, mohl proběhnout v klidu. Den díkůvzdání a nákupní horečka zvaná Black Friday většinou pomáhají akciím v růstu a začíná jimi pro trhy příznivé období.

Morgan Stanley: Tři určující makroekonomické faktory roku 2021 a jejich význam (nejen) pro akciové trhy
Rok 2021 vyhlížíme s optimismem jak v oblasti makroekonomického vývoje, tak tržní výkonnosti. Ekonomika se vrátí na předpandemickou růstovou trajektorii, říká Chetan Ahya, globální ekonom banky Morgan Stanley. Tu budou podle něj definovat tři podstatné faktory.