Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírná ztráta indexu S&P 500 zatím na býčím výhledu nic nemění
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírná ztráta indexu S&P 500 zatím na býčím výhledu nic nemění

Páteční ztráta 0,71 % poslala index S&P 500 v týdenním vyjádření do červených čísel, konkrétně 0,25 %. Není důvod k panice, trh ale občas žádné důvody nepotřebuje.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Na začátku týdne se index S&P 500 vyšplhal nad 2 850 a téměř dosáhl na lednová historická maxima. Po výraznějším pátečním oslabení by mohl v novém týdnu naopak otestovat support na 2 800. Pokud nedojde k jeho prolomení, posílí to jeho význam.

Pod 2 800 je 50denní klouzavý průměr, tedy další záchytný bod. Pak již následuje hladina 2 750 společně s trendovou linií. Je ale potřeba poznamenat, že páteční pokles (stejně jako předchozí růsty) nebyl podpořen větším objemem obchodů.

Recese a medvědí trend: Jaká je vypovídací hodnota výnosové křivky?
Výnosová křivka je jeden z nejsledovanějších grafů (nejen) současnosti. Inverzní křivka (dlouhodobé výnosy nižší než ty krátkodobé) je pro mnohé investory ukazatelem blížící se recese, skeptici ale argumentují, že na trzích a v ekonomice není nic jisté a spoléhat se na samotnou výnosovou křivku je nesmysl. Kdo má pravdu?

VIX

Index volatility VIX se i přes páteční nárůst drží pod 15 body, a pro akcie tak nadále vysílá býčí signál.

Závěr

Denní graf indexu S&P 500 zůstává v býčím nastavení. Střednědobý výhled je optimistický, nekonečný růst bez korekcí nebo oddechových časů ale na burze neexistuje. Tragické scénáře zatím nejsou ve hře, ale výraznější výkyvy na sebe zřejmě nenechají dlouho čekat.

V případě ztráty pouhých 5 % se index S&P 500 z 2 850 propadne na 2 700. Na této úrovni je 200denní klouzavý průměr a minima z konce června. Na denním grafu z prázdninového období taková ztráta působí až strašidelně. Začne trh panikařit?

Americké akcie a investorské brýle natřené narůžovo výsledkovou sezónou
Výsledková sezóna v USA se blíží ke konci a zdá se, že firmy z indexu S&P 500 zaznamenají druhé čtvrtletí v řadě růst zisků o více než 20 %. Velká část společností překonává očekávání investorů, což vypadá skvěle, realisté se ovšem obávají již tak vysokých cen akcií a také konce růstové fáze hospodářského (i tržního) cyklu.