Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírný zisk indexu S&P 500 prodloužil nadvládu býků
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Mírný zisk indexu S&P 500 prodloužil nadvládu býků

Index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů zapsal zelenou nulu (+0,15 %), díky čemuž protáhl svou růstovou sérii na pět týdnů.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 v týdnu několikrát posunul své historické maximum a je v růstovém trendu. Nejbližší významný support je na 2 480 až 2 500, rezistence je na aktuální hladině 2 550. RSI mírně zkorigoval níže, ale je stále nad 70, což ukazuje na překoupenost trhu.

VIX

Index volatility VIX nepředvedl prakticky nic. Zůstává na nízkých hodnotách a žádný trend (a už vůbec ne růstový) se neformuje. Až k tomu dojde, pro akcie to bude negativní signál. Zatím je ale index strachu vysílá pro akcie pozitivní zprávy.

Závěr

Trh, ale i signály ke korekci jsou na vzestupu. Index S&P 500 se vzdálil od 20denního klouzavého průměru (okolo 2 525), k němuž by měl mít tendenci se vracet. Stav je ale zatím neměnný, býčí trend pokračuje a do Vánoc by mohl vydržet.

Pět týdnu růstu v řadě, žádné poklesy, letos trh dokonce nezažil ani 5% korekci. Za dva týdny začnou dva historicky klidnější měsíce. Hospodářské výsledky firem by mohly trh trochu oživit, ale do Vánoc se na současném vývoji pravděpodobně nic zásadního nezmění.