Týden na trzích podle burzovních grafů: Nadvláda býků pokračuje, americké akcie jsou na rekordech
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Nadvláda býků pokračuje, americké akcie jsou na rekordech

Index S&P 500 během uplynulého týdne několikrát posunul historické maximum, na denní bázi ale posiloval spíše mírně. Čtvrteční pokles tak způsobil, že si za rekordy ozdobený týden index připsal jen 0,08 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Graf indexu S&P 500 zůstává v býčím nastavení. Benchmark se drží nad 2 500, nejbližší silná podpora je na 2 480, kde se zhruba nachází i 20denní klouzavý průměr. Hledat rezistenci je složité, mohla by ale být na horní hraně stoupajícího trendového kanálu.

VIX

Index volatility VIX od druhého zářijového týdne prakticky denně mírně klesá, relativně jestřábí vyznění zasedání FOMC jej opravdu jen lehce vychýlilo. Nadále podstatná je hladina 13 bodů, která by mohla být zhruba linií rozdělující optimistické a pesimistické výhledy pro americké akcie.

Závěr

Zasedání FOMC vyvolalo intradenní poklesy, ve čtvrtek se pak akciové indexy sesunuly mírně níže, aby ale v pátek býci rázně odmítli uzavření týdne pod hladinou 2 500 bodů indexu S&P 500. Výhled zůstává býčí, lze ovšem očekávat částečné vybírání zisků v příštích týdnech, možná i jako přípravu na výsledkovou sezónu za třetí čtvrtletí. Kartami navíc může zamíchat geopolitika.