Týden na trzích podle burzovních grafů: Odraz ode dna korekce pokračuje, býci zabrali hlavně v pátek
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Odraz ode dna korekce pokračuje, býci zabrali hlavně v pátek

Současný vývoj na akciovém trhu rozhodně není nudný, oproti uplynulému roku je to výrazná změna. Americké akcie ve zkráceném týdnu předvedly pokračující intradenní kolísání a páteční silný vzestup, díky kterému na týdenním grafu svítí zelená.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 za uplynulé čtyři obchodní seance posílil o 0,55 %, objem obchodů byl ale nižší než o týden dříve. Nedochází tedy k nijak dramatickému nakupování, aktivita je spíše průměrná.

Index osciluje okolo 50denního klouzavého průměru u hladiny 2 700. O jejím významu jako supportu či rezistence se teprve rozhodne. O týdenní zelenou svíčku se postaral páteční vzestup o 1,6 %, který také vyslal nadějný býčí signál pro nejbližší dny.

Hladina 2 700 ustála pokles na začátku týdne, a spíše tedy potvrdila svůj význam jako support. Raketový růst cen akcií pravděpodobně čekat nelze, denní graf je v neutrálním nastavení. Mohl by následovat pohyb do strany mezi 2 700 a 2 800.

VIX

Index volatility VIX klesl za týden o zhruba 15 %, je ale stále nad 15 body. Akcie posilují, VIX se ale při probíhajících nákupech put opcí drží oproti předchozímu období výše. I tak ale pro akcie vysílá pozitivní signál.

Závěr

Denní graf indexu S&P 500 je v neutrálním nastavení. K historickým maximům z ledna mu schází zhruba 130 bodů, tedy necelých 5 %. V dalších dnech by mohl dominovat vývoj v pásmu 2 700 až 2 800 bodů, útok na rekordy se nezdá být aktuální.