Týden na trzích podle burzovních grafů: Okolo Dne díkůvzdání index S&P 500 dopadl nejhůře od roku 2011
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Okolo Dne díkůvzdání index S&P 500 dopadl nejhůře od roku 2011

Index S&P 500 zaznamenal druhý ztrátový týden po sobě, po poklesu o zhruba 1,6 % odepsal výrazněji (-3,79 %).

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Středeční náznak možné korekce předchozích propadů vzal v pátek zasvé. Páteční zavírací cena je níže než říjnová zavírací minima. Index je ale nad supportem a psychologicky významnou hladinou 2 600. Uzavření a prolomení pod rozpětím 2 550 až 2 600 by bylo pro akcie silně negativním signálem.

Během týdne nepřišly žádné pozitivní zprávy. Po Dnu díkůvzdání se index S&P 500 přiblížil k důležitému supportu v zóně 2 620 až 2 600, který je vlastně poslední býčí baštou. Jde o pravděpodobně poslední šanci na obrat severním směrem. První vlaštovkou lepších zítřků by byl návrat do pásma 2 700 až 2 800, další pak proražení nad 200denní průměr, u kterého by se index mohl chovat jako u rezistence.

Americké akcie: Když dobré výsledky nestačí
Americké firmy mají za sebou možná nejlepší výsledkovou sezónu od finanční krize, ale ani to nezastavilo již druhou letošní korekci na akciovém trhu. Investoři se totiž dostali do módu, kdy i na mírně pesimistický výhled reagují téměř panickými výprodeji.

VIX

Index volatility VIX je i přes hlubší ztrátu indexu S&P 500 pouze lehce nad 20. Při poklesech v uplynulém týdnu se nevyvíjel nijak extrémně, výprodeje nebyly spojené s panikou.

Závěr

Index S&P 500 prolomil support 2 700 hned v pondělí a sunul se níže až pod nejnižší říjnové zavírací ceny. Po říjnové ztrátě přes 6 % odepisují akcie v listopadu před jeho posledním týdnem bezmála 4 %. V posledních dnech se index propadl i do mínusu od začátku roku.

Černý pátek určitě bude pro maloobchodníky znamenat zisky a nová maxima ve spotřebitelském utrácení. To by mohlo akciový trh trochu uklidnit, podobně jako v minulosti, a indexy by mohly alespoň krátkodobě zamířit výše. Bude mít trh energii alespoň na to, aby do burzovního almanachu zapsal další plusový rok?

Pohled na trhy aneb Jen se tak ptám
Snad nejtěžší, ale zároveň jedna z nejdůležitějších odpovědí, kterou musí každý investor poznat a někdy použít, je jednoduché "nevím". V současnosti je na trzích mnoho otázek, na které lze právě takto jednoduše odpovědět. Několik z nich si klademe v tomto článku.
Dow: Nejlepší výkonnost od dob Obamy aneb Tento graf na Trumpově Twitteru nenajdete
Poklesy cen akcií v posledních týdnech sesunuly výkonnost amerických indexů výrazně níže. A tak se není co divit, že Donald Trump, když už si udělá čas na své dříve oblíbené akciové trhy, viní z jejich propadů příliš vysoké sazby.