Týden na trzích podle burzovních grafů: Oživení amerických akcií pokračuje
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Oživení amerických akcií pokračuje

Index S&P 500 za leden posílil o 8 % a ode dna z 24. prosince přidal již 15 %. Jednosměrný pohyb se nezastavil ani tento týden, kdy index zpevnil o 1,58 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se oproti předchozímu týdnu posunul na rezistenci 2 700, nad kterou je 200denní klouzavý průměr. Indikátory jsou v býčím nastavení (i když RSI se již blíží pásmu překoupenosti), i tak se ale domnívám, že by mohl následovat vývoj do strany, případně v pásmu 2 600 až 200denní průměr. Zásadním průlomem by bylo až překonání hladiny 2 800 až 2 820.

Je americký akciový trh bublina před splasknutím?
Útok medvědů se na začátku roku americkým akciím podařilo odrazit, vyhráno ale ještě nemají. Martin Tarlie, analytik a portfoliomanažer ze společnosti GMO, varuje, že nejlepší časy v rámci současného cyklu má Wall Street podle všeho za sebou.

VIX

Index volatility VIX je mírně nad 16, což je linie, od které se v prosinci a v lednu odrazil výše. Zároveň je ale poprvé od začátku října pod 200denním klouzavým průměrem. Pokud se dostane pod 16, vyšle býčí signál pro akcie.

Závěr

Index S&P 500 zaznamenal nejlepší leden od roku 1987. Fed ve středu svým holubičím komentářem přiměl trh k dalším nákupům. Pozitivní nálada by se mohla přenést i do února, který je historicky spíše růstový, klidný, tak trochu o ničem. Pro investory, kteří chovají býčí naděje, naprosto ideální.

Goldman Sachs: Tyto dva sektory budou silné i v době rekordně vysoké ekonomické nejistoty
Podle indexu, který sleduje 20 významných ekonomik, je nejistota spojená s hospodářským vývojem aktuálně jedna z nejvyšších v historii. To příliš nepodporuje scénář pokračování odrazu akciového trhu ode dna. Stratégové z Goldman Sachs naštěstí nelenili a našli dvě odvětví a několik konkrétních titulů, které by měly pokračující slabost ekonomiky ustát se ctí.