Týden na trzích podle burzovních grafů: Rekordní party pokračuje
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Rekordní party pokračuje

Index S&P 500 v týdnu opět několikrát posunul rekordní maximum, posílil pětkrát za sebou a celkově se zvýšil o 0,85 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, které je potvrzeno také technickými indikátory (RSI sice hlásí překoupenost trhu, posiluje ale velká část titulů a růst je patrný napříč sektory). Za posledních 10 dnů index vystoupal strmě výše a vzdálil se od 20denního klouzavého průměru, který je nyní na nejbližším supportu okolo 3 025. Ceny akcií by měly mít tendenci se k tomuto průměru vracet, a tedy i testovat sílu zmíněné podpory. Další support je na cenovém odskoku okolo 2 950.

Rok do prezidentských voleb: Co (ne)čekat od amerických akcií?
Rok se sešel s prvním, druhým a třetím, takže se za rok můžeme těšit na další prezidentské volby v USA (pokud se tedy do té doby pod Bílým domem a jeho současným pánem nezatřese země v podobě impeachmentu). A při pohledu na možné protikandidát(k)y Donalda Trumpa je otázka, zda se vlastně na volby vůbec těšit. Ohlédnutí za tím, jak vypadaly v historii poslední roky prezidentských cyklů z hlediska akciového trhu, ale ublížit nemůže.

VIX

Index volatility VIX je u svých letošních minim, od kterých se odráží výše. Pro akcie vysílá býčí signál, což bude platit minimálně do doby, než by narostl na 15 bodů.

Závěr

Index S&P 500 by se po strmém růstu mohl vracet k 20dennímu klouzavému průměru a testovat nejbližší support. Jde o prostor pro pokles o zhruba 2,3 %. Uvolněná politika Fedu, technické indikátory, sezónnost i naděje na fundamentální pokrok v obchodních vztazích by ale mohly akciový trh podporovat i ve střednědobém horizontu.

Všechno, co jste chtěli vědět o akciích v dobách (amerických) recesí
Současná ekonomická expanze v USA sice není nejvýraznější v historii, ale je nejdelší. Zatím poslední recese byla také ta nejvleklejší, minimálně po druhé světové válce. Může to naznačovat něco o tom, jaká bude ta příští?
Akcie: Růstové tituly nechávají ty hodnotové za sebou. Ty přitom vydělávají normálně
Portfoliomanažerům, kteří svoji strategii zakládají na nakupování akcií, jejichž tržní cena je podle nich hluboko pod skutečnou hodnotou, se v poslední dekádě příliš nedařilo. Tedy alespoň ve srovnání s těmi, kteří se soustředí na růstové akcie.