Týden na trzích podle burzovních grafů: Série denních poklesů americké akcie nezastavila, index S&P 500 je na rekordu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Série denních poklesů americké akcie nezastavila, index S&P 500 je na rekordu

Navzdory čtyřdenní šňůře denních ztrát index S&P 500 dokázal vylepšit intradenní i zavírací maximum. Logicky tedy zapsal další zelenou týdenní svíčku a má nakročeno k vynikajícímu celoročnímu skóre.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 za pět dnů přidal 0,35 %. V pondělí se intradenně dostal nad 2 660 a v pátek uzavřel na novém rekordu. Letos jde vlastně téměř i standard. Znamená to jediné – graf je v býčím nastavení, a dokud nedojde k prolomení supportu na 2 600, i to tak zůstane.

Do Vánoc zbývají dva obchodní týdny, z toho poslední dva dny (21. a 22. prosince) se toho nejspíše mnoho dít nebude, čeká se jen příprava na Vánoce a bilancování celého roku. Ten by tak nemuselo nic pokazit. Rezistence na 2 600 se definitivně změnila v support, nová rezistence je v pásmu 2 650 až 2 660.

VIX

Index volatility VIX je téměř u svých minim, od nichž se odráží mírně výše. Pro akcie nadále vysílá pozitivní signál.

Závěr

Přestože jsou akcie překoupené a delší dobu visí ve vzduchu korekce, nic se zatím nepřihodilo. Negativní zprávy se objevují jen výjimečně (takovou výjimkou je dění okolo KLDR), a proto se mírné poklesy nadále jeví jako nákupní příležitosti.

V novém týdnu by index S&P 500 mohl atakovat rezistenci, je šance i na její proražení a další růst cen. Benchmark by ale měl mít tendenci se vracet k 20dennímu klouzavému průměru (nyní okolo 2 610), a tedy také testovat support na 2 600. Znamenalo by to pokles o 2 %. Zda to bude do Vánoc, na přelomu roku, či později, ale vlastně ani není příliš důležité.