Týden na trzích podle burzovních grafů: Spanilá jízda býků pokračuje, akcie posouvají rekordy
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Spanilá jízda býků pokračuje, akcie posouvají rekordy

Výsledková sezóna pokračuje podle představ akciových optimistů, a tak americké akciové indexy opět posunuly svá historická maxima. Index S&P 500 uzavřel uplynulý týden silnější o 0,54 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Hlavní americký akciový index po růstovém gapu pokračuje v krasojízdě, podobně jako v druhé polovině dubna. Denní graf indexu S&P 500 je i proto v silně býčím nastavení a zůstane v něm, dokud bude v platnosti support na 2 400. Rezistenci je složité hledat, trh je na maximu, nabízí se ale psychologicky zajímavé a superkulaté číslo 2 500. Kdo si ho před osmi lety dokázal představit, přiznejte se.

VIX

Index volatility objevuje nebývalé hlubiny pod 10 body. Pro akcie vysílá nadále silně býčí signál, je ale otázka, jak nízko ještě z takto přeprodané úrovně může klesnout.

Závěr

Střednědobý výhled je pro akcie optimistický, indikátory ukazují shodně na sever. Akcie jsou sice silně překoupené a jejich ocenění je vysoké, kdy naposledy ale nebylo. Výsledková sezóna zatím investory převážně těší, firmy většinou překonávají odhady na úrovni zisku, což je pro býky rozhodující.

Překoupené podmínky ale nadále hrozí rychlou, byť pravděpodobně velice krátkodobou korekcí, respektive mírnějším poklesem. (10% ztráta je v současném prostředí růstu zisků a stále otevřené možnosti pro akcie pozitivních politických rozhodnutí těžko představitelná; není ale právě to nejlepší podhoubí pro ni?)