Týden na trzích podle burzovních grafů: Světle zelená svíčka pro americké akcie nic neřeší
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Světle zelená svíčka pro americké akcie nic neřeší

V uplynulém týdnu se toho sice na trzích dělo celkem dost, ale americké akcie zůstaly v podstatě v klidu. Možná až podezřelém.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 zaznamenal mírný týdenní nárůst (+0,24 %). Před středečním zveřejněním výsledku zasedání FOMC sice byly velice nízké objemy obchodů a čekalo se, zda americká centrální banka něčím nepřekvapí, ale nic překotného se nedělo. Ve středu díky možná ne až tak jestřábímu vyznění prohlášení Fedu a tiskové konference Janet Yellenové akcie opět nakoukly do blízkosti psychologické hladiny 2 400 bodů indexu S&P 500 a dolar oslabil vůči euru.

Situace je již několik týdnů v podstatě beze změny. Graf indexu je v býčím nastavení, rezistence v zóně 2 400 platí a nejbližší supporty jsou na úrovních 2 350 a 2 300. Zatím situace hraje do karet býkům. Zvýšení úrokových sazeb nevedlo ke korekci a index již čtvrtý týden zůstává v úzkém rozpětí. Dokud neprolomí alespoň nejbližší support 2 350, výhled je býčí.

VIX

Index volatility VIX je nadále na minimech, pásmo 11-13 prakticky neopustil od začátku roku. Pro americké akcie tak nadále vysílá optimistický signál.

Závěr

Index S&P 500 je uzavřený v úzkém rozpětí. Pokud prolomí support 2 350 při nadprůměrném objemu obchodů a dojde k růstu indexu VIX nad 13, výhled se vyváží směrem k medvědům. VIX je stále na minimu, takže opakuji otázku: Proč se nezajistit?