Týden na trzích podle burzovních grafů: Vypadalo to hůře, akcie ale zatím kvůli Trumpovým eskapádám ztratily jen mírně
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Vypadalo to hůře, akcie ale zatím kvůli Trumpovým eskapádám ztratily jen mírně

Po více než dvou měsících vývoje do strany pod rezistencí na hladině 2 400 uzavřel index S&P 500 v pondělí nad touto úrovní. Dlouho očekávaná událost ale neměla pokračování a index nakonec za týden odepsal 0,38 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Středeční propad o zhruba 1,8 % byl po řadě měsíců relativního klidu malým šokem. Řešila se politika a prezident Donald Trump. Čtvrtek a pátek ale přinesly uklidnění. Ve středu, ale hlavně ve čtvrtek i v pátek byl objem obchodů nadprůměrný. Kupci se rychle vrátili na trh a využili nižších cen. Ekonomické fundamenty a hospodářské výsledky firem jsou přece jen spíše na jejich straně.

Na denním grafu se navzdory netradičně divokému týdnu stále nic nemění. Index je v širším rozpětí 2 320 až 2 400. Díky rychlému propadu se zaplnily cenové odskoky z konce dubna, ale trh je stále na stejné hladině jako poslední tři měsíce.

VIX

Index volatility VIX ve středu prudce vystřelil o bezmála 50 %, od čtvrtka se ale opět sune níže. Pro akcie tak nyní vysílá spíše býčí signál.

Závěr

Graf indexu S&P 500 je v neutrálním nastavení. Květen zatím potvrzuje pověst volatilního měsíce, ale to je vše. S&P 500 je v širším rozpětí 2 320 až 2 400. Vrátí se brzy nad 2 400?