Výsledková sezóna bude pro akcie příznivá. Na důvodech se ale Wall Street neshoduje
|

Výsledková sezóna bude pro akcie příznivá. Na důvodech se ale Wall Street neshoduje

Banky na Wall Street jsou zajedno v tom, že začínající výsledková sezóna za třetí kvartál bude pro americké akcie příznivým faktorem. Když ale dojde na zdůvodnění, jednota bere zasvé.

Výsledková sezóna Americké akcie S&P 500

Goldman Sachs čeká, že ceny akcií budou podporovány především očekáváními spojenými s reformou daňového systému v USA. Trh podle banky může po předpokládaném zpomalení růstu zisku na akcii (na zhruba 5 % meziročně) potřebovat externí katalyzátor pro další růst. Případné zpomalení zisků prý investoři vezmou na milost i díky tomu, že bude snadné je zařadit do mlhavého balíčku s nálepkou "dopady hurikánů".

Morgan Stanley je také velice optimistická. Na rozdíl od Goldman Sachs je ale přesvědčena, že investoři začnou více oceňovat to, že firmy výrazně překonávají analytické odhady. O tom, že jsou tržní predikce možná někdy schválně nižší, aby čísla firem mohla s přehledem překonat pomyslnou laťku, banka dobře ví. Podle ní to ale část investorů ví také, a zvyšuje proto sázky na akcie, protože čeká nákupní reakci "neznalého zbytku" trhu. No budiž. Odhady ziskovosti pro roky 2017 a 2018 podle Reuters zůstávají víceméně stabilní.

Bank of America Merrill Lynch si podobně jako Morgan Stanley myslí, že historická maxima z uplynulých týdnů byla částečně způsobena právě sázkami na reakci na výsledky firem, a tedy zvýšením poptávky po některých titulech. Další zisky by podle BoAML ovšem měly vycházet hlavně z toho, že samotné firmy nebudou již tak opatrné ve svých výhledech a budou vylepšovat vlastní očekávání týkající se hospodaření v dalších kvartálech. Vedle toho by pro akcie měl být nadále příznivým faktorem slabý dolar.

Mimochodem, většina bank je zatím opatrná ve výhledech na hodnotu samotného širokého akciového indexu S&P 500. Býčí prapor zatím nejvýše drží Morgan Stanley, která pro konec prvního čtvrtletí 2018 vyhlíží hladinu 2 700 bodů.

Zdroj: Business Insider