Výsledková sezóna: Tyto akcie po zveřejnění čísel kolísají nejvíce
|

Výsledková sezóna: Tyto akcie po zveřejnění čísel kolísají nejvíce

Které tituly v reakci na oznámení firemních hospodářských výsledků nejvíce kolísají? Podívejte se na průměrnou změnu ceny akcií amerických firem v seanci následující po zveřejnění hospodářských údajů od roku 2001.

Americké akcie S&P 500 Volatilita Výsledková sezóna Investiční tipy Akciové tipy

V průměru se hodnota akcie firmy, která zveřejní hospodářské výsledky, změní o 5,34 %. V některých sektorech jsou změny výraznější (technologie 7,15 %), v odvětví veřejných služeb je změna pouze v průměru 2,26 %.

V dalších přehledech jsou nejkolísavější akcie firem, jež mají historii alespoň 12 kvartálů zveřejňování hospodářských výsledků, přičemž cena dané akcie musí být přes 10 USD. V první tabulce jsou firmy bez ohledu na svou tržní kapitalizaci. Najdeme v ní řadu výrazných jmen, například Yelp, Twitter, First Solar nebo Netflix.

Druhá tabulka shrnuje nejvýraznější průměrné reakce cen akcií v rámci indexu S&P 500. Do první desítky se vešly mimo jiné akcie firem NVIDIA, Amazon, Netflix, TripAdvisor nebo Priceline Group.

Je na každém investorovi, zda se na základě historických průměrných dat pokusí spekulovat i v právě začínající výsledkové sezóně za čtvrtý kvartál 2017. Minulost o budoucnosti samozřejmě nic nevypovídá, některé tituly mají nicméně historii seancí po zveřejnění hospodářských čísel mimořádně lákavou.

Zdroj: Bespoke Investment Group