Vztah ceny stříbra a zlata: Další býčí signál je na světě!
|

Vztah ceny stříbra a zlata: Další býčí signál je na světě!

Od začátku roku byla pozornost investorů upřena na zlato, stříbro zůstávalo v jeho stínu. V polovině května se ale situace na trhu se stříbrem začala podstatně měnit a kov se naplno přidal k růstové party.

Zlato Stříbro Vzácné kovy Bezpečné investice Investiční alternativy Technická analýza

Pro investory do drahých kovů jde o velice příznivé znamení. Ukazuje se totiž, že poptávka po investičních kovech působí napříč celým sektorem. Po mnoha letech frustrace se tak "stříbrní býci" mohou těšit z agresivního růstu ceny kovu, který od poloviny března zdvojnásobil dolarovou hodnotu.

Obrovskou přeprodanost stříbra signalizoval i poměr cen stříbra a zlata (takzvané silver/gold ratio), který se v březnu propadl na nejnižší úroveň v novodobé historii. Veřejnost zpravidla sleduje opačný poměr kurzů, pro lepší orientaci ale tentokrát uvažujme jako výchozí veličinou cenu stříbra.

Zmíněný poměr se od poloviny roku 2011 (kdy kulminoval růst ceny stříbra u 50 USD za unci) držel v sestupném trendovém kanálu. Poslední růst ceny stříbra tento vývoj narušil a silver/gold ratio se dostává nad horní hranu tohoto kanálu a v posledních dnech prolamuje silnou rezistenci na 0,012. To by měl být (další) potvrzující býčí signál jak pro stříbro, tak pro zlato.

Proč zlato trhá rekordy v době, kdy posilují akcie?
Index S&P 500 přidal od svých minim v březnu přes 40 %. Zlato za tu samou dobu v dolarovém vyjádření posílilo o pětinu. Bylo by to všechno skvělé, kdyby to nebylo podezřelé.