Wall Street věří akciím nejvíce za 6 let. Kontrariáni by měli zpozornět
|

Wall Street věří akciím nejvíce za 6 let. Kontrariáni by měli zpozornět

Analytici z velkých společností působících na Wall Street nadále věří americkým akciím. Jejich důvěra v další posilování trhu je dokonce největší za posledních šest let, byť zatím ne vyloženě extrémní.

Americké akcie S&P 500 Výhled na rok 2018 Kontrariánské investování Ekonomické a tržní indikátory

Bank of America Merrill Lynch sestavuje takzvaný sell side indicator, který ukazuje průměrnou doporučovanou míru alokace peněz do akcií. Podle banky šlo v minulosti o relativně spolehlivý kontrariánský ukazatel – přílišný pesimismus byl býčím signálem, optimismus naopak často předznamenával poklesy.

Aktuální úroveň indikátoru podle BoAML zatím nevysílá vyloženě prodejní signál, může se to ale prý změnit celkem brzy během roku 2018, pokud aktuální tržní trendy budou pokračovat. Sledovaná prodejní meta je 62,8 %, dojít na ni prý může během jediného roku. Krátkodobě ale podle BoAML samotný indikátor slibuje solidní výkon akciového trhu.

"V minulosti se při aktuálních úrovních indikátoru akcie v příštích 12 měsících zhodnotily v 93 % případů, medián změny cen akcií byl +19 %," stojí ve zprávě Bank of America Merrill Lynch. Její oficiální cíl pro index S&P 500 pro konec roku 2018 je v rámci Wall Street ještě celkem konzervativních 2 800 bodů.

Kde vidí americké akcie v příštím roce 11 investičních expertů z Wall Street?
Pokračování býčího trendu, v krajním případě stagnace cen akcií. Tak vypadá ve zkratce výhled předních expertů z Wall Street pro příští rok. Prakticky všichni se shodují, že jedním z hlavních témat budou dopady daňové reformy. Následující přehled zahrnuje cílové hodnoty amerického akciového indexu S&P 500 a hlavní myšlenky analytiků a stratégů velkých bankovních domů.
Zdroj: Bank of America Merrill Lynch