Životopis je přežitek. Záleží na tom, co děláte TEĎ!
|

Životopis je přežitek. Záleží na tom, co děláte TEĎ!

Smysl pro humor, skvělé pracovní zkušenosti, jazyky, manažerské úspěchy... Dost! Ani to nejlepší z minulosti nemusí znamenat, že budete v budoucnu pro nového zaměstnavatele ta správná trefa. Něco mu sice o sobě musíte předem poslat, ale význam dokonalého "sívíčka" nepřeceňujte.

Zaměstnání Životopis
Životopis - ilustrační foto

Životopis je mrtev

Ať žije životopis, chtělo by se dodat. Prozíravý zaměstnavatel se však jen minimálně bude zajímat o to, co jste dělali. Kdyby to nemělo mouchy, asi teď před ním nesedíte. Bude ho zajímat, co děláte právě teď.

Bude ho zajímat, jakou máte přidanou hodnotu, jak zvýšíte výkon jeho firmy. V lepším případě ho budou zajímat vaše tvůrčí schopnosti. Vykreslit se v nejlepších barvách v jednom odstavci CV, to asi sotva bude rozhodovat, nemyslíte?

Žijeme v roce 2011. Se životopisem začali těsně po revoluci obtěžovat personální oddělení naši starší sourozenci, možná dokonce rodiče. Ve světě mají tradici mnohem delší.

Dnes se personalista probírá stovkami nových životopisů každý den. Ty, které ho nejvíce zaujmou, možná pověsí u sebe ve firmě na záchod - aby se těmi žvásty pobavilo víc lidí.

Všechny ostatní životopisy jsou totiž STEJNĚ DOBRÉ.

Internet - brána k zaměstnavatelům

Žijeme v roce 2011. Pokud chcete zaujmout, máte možnost oslovit najednou miliony lidí, ne jednoho znuděného archiváře lidských nadějí z HR oddělení.

Jak používá LinkedIn manažer, který shání práci? Pokud děláte něco zajímavého, užitečného nebo zábavného, můžete na internetu získat fanoušky, prodávat, podělit se o zkušenosti, získat dobré jméno a stát se expertem prakticky na cokoli.

Proto vymýšlejte, sdílejte, komunikujte, komentujte, podporujte sebe i jiné projekty. Buďte sami sebou, autentičtí, pište blog, nabídněte svou pomoc, své služby. Poznávejte nové lidi.

Pokud se takto zviditelníte, příležitosti si vás najdou, samy vás osloví. Vaše reputace vás bude předcházet. Vaší jedinou starostí bude to, abyste přesvědčili lidi, že si ten kredit zasloužíte.

Pokud stále věříte ve význam životopisu, alespoň dodržte některé důležité rady

Nakonec jeden citát. Henry Ford založil jednu z nejslavnějších automobilek na světě. K výběru pracovníků řekl toto: "Je mi úplně jedno, jestli ten člověk přišel ze Sing Singu, nebo z Harvardu. Najímám člověka, ne jeho minulost."

Zdroj: Chicagosean.com