Kde se bude dobře shánět práce v roce 2013?
|

Kde se bude dobře shánět práce v roce 2013?

Dluhová krize bude evropské zaměstnavatele dusit i v prvním čtvrtletí 2013. Vyplývá to z dat společnosti Manpower, která sleduje náborové aktivity zaměstnavatelů po celém světě. Zatímco v Evropě jde index Manpower pro první tři měsíce příštího roku do mínusu, Amerika i Asie jsou v plusu.

Nezaměstnanost 2013

Evropa se chystá propouštět

Nejhůře půjde nadále sehnat práci v Řecku, Itálii a Španělsku. Naopak dobré podmínky pro tvorbu nových pracovních míst hlásí severské země a Velká Británie.

Manpower Index trhu práce ve vybraných státech Evropy, Blízkého východu a Afriky

Zaměstnavatelé v České republice také neplánují přijmout příliš mnoho nových zaměstnanců. Šanci sehnat snadněji práci mají pouze lidé, kteří hledají práci v oblasti těžby nerostných surovin. Naopak nejmenší šanci najít na začátku příštího roku volné místo budou mít řidiči, skladníci a vůbec všichni, kteří by chtěli pracovat v oboru dopravy, skladování a logistiky.

Generální ředitelka Manpower pro Českou a Slovenskou republiku Jaroslava Rezlerová ale zdůrazňuje, že o schopné a kvalitní zaměstnance bude zájem vždy. "Lepší zprávy přináší ManpowerGroup lidem se specifickými dovednostmi, po nichž stále více roste poptávka. Problém zde může nastat v nedostatku domácích talentů."

Index Manpower trhu práce v jendotlivých odvětvích v České republice

Největší nábor na Tchaj-wanu a v Číně

Nejvyšší index náborových aktivit hlásí Tchaj-wan v závěsu s Čínou a Indií. Po nových zaměstnancích se budou poohlížet i firmy ve Spojených státech a Mexiku. Oba státy přitom meziročně svoji náborovou aktivitu posílily, což by mohlo signalizovat možný konec recese, respektive strachu z ní.

Manpower Index trhu práce na vybraných států na americkém kontinentu

8 chyb v životopisu, které pohřbí vaši šanci na novou práci
28 procent manažerů lidských zdrojů v průzkumu Accountemps z roku 2010 uvedlo,…

Čtyři vlastnosti, které budete potřebovat na pracovním trhu v roce…
Zaměstnavatelé budou nejspíše i v roce 2013 zdrženliví v přijímání nových…

Zdroj: Manpower