Na jaké podílové fondy vsadit v roce 2012?
|

Na jaké podílové fondy vsadit v roce 2012?

Ačkoli vývoj na kapitálových trzích v posledních několika letech může v mnoha začínajících investorech vyvolávat mírnou paniku, jsem toho názoru, že pokud se dodržují určité investiční zásady, můžeme i z rizikovějších investic poskládat relativně stabilní portfolio.

Investování Podílové fondy Investiční horizont
Investování - ilustrační foto

Zásada 1: Zohlednit plánovaný investiční horizont.

Zásada 2: Diverzifikovat.

Zásada 3: Postupně uzamykat výnosy.

Zejména pro drobné investory se mi jeví jako vhodný investiční nástroj podílové fondy. Snoubí všechny tyto zásady a existuje jich již na trhu takové množství, že si mezi nimi vyberou jak konzervativní, tak "dobrodružnější" povahy.

V současnosti se mi v praxi osvědčilo doporučovat klientům především tyto podílové fondy:

Conseq Invest Konzervativní (Conseq IM) – investice vhodná pro krátkodobý horizont, ale zároveň se skladbou umožňující zajímavé výnosy. Fond je v české koruně, a proto drobný investor nepodstupuje měnové riziko. Zároveň využívá potenciálu dluhopisů, tedy může dosáhnout vyšších výnosů než v případě termínovaných či spořících účtů.

Jak dobře vybrat podílový fond
Patnáct set. Taková je aktuální nabídka investičních podílových fondů v České…

Fond korporátních dluhopisů (ČP Invest) – fond vhodný pro vyváženou strategii a střednědobý investiční horizont. Využívá potenciálu výnosů světových dluhopisů převážně společností z finančního sektoru, zároveň je dostatečně geograficky diverzifikován. Také zde se mi libí ochrana před měnovým rizikem.

ING International Český akciový fond (ING IM) – fond pro klientelu sledující dlouhodobý investiční horizont a očekávající vysoké zhodnocení. Portfolio je složeno z akcií východoevropských firem podnikajících ve stabilních sektorech. V současnosti bych se pro vstup do tohoto podílového fondu rozhodovala na základě ještě přijatelných vstupních hodnot.

Jak investovat tisícovku? S tak malým kašpárkem velké divadlo nehrajte
V investování pořekadlo o malém kašpárkovi neplatí. Pokud vám v peněžence…

Zdroj: OVB