Jak sbalit makléře? Rady od nejlepší dohazovačky z Wall Street
|

Jak sbalit makléře? Rady od nejlepší dohazovačky z Wall Street

Samantha Daniels má jednu z nejúspěšnějších seznamek v New Yorku. Má to tak "kousek" na Wall Street. Její klientky se s ní dělí o know-how, které získaly tím, že se snažili sbalit, případně udržovat vztah s některým z finančních žraloků na Manhattanu. Pokud patříte k těm, které láká vztah s makléřem, analytikem nebo privátním bankéřem, nechte se inspirovat jejími "triky".

Wall Street Makléři Psychologie Sex Mezilidské a pracovní vztahy
Krásné ženy a makléři - ilustrační foto

Na prvním rande ho svým šarmem donuťte nemluvit o práci.

Nemusí to být úplně snadné. Makléři chodí z práce dost pozdě a jsou napůl šílení z té změti čísel na monitorech. Musí ale myslet na vás, ne na S&P 500.

Naučte se něco málo o finančních trzích, ať vám neunikne, když se stane něco zásadního.

Facebook na burze, to není jen burzovní událost, to je událost, ale zpráva, kterou citují všechna média. Jistě nechcete být za úplnou "mimoňku", navíc se podobnému tématu v konverzaci se svým milým nebo vyvoleným makléřem sotva vyhnete. Zároveň buďte "ready" na to, že v době otřesů na trzích bude jeho nálada kolísat stejně rychle jako hodnota portfolia jeho klienta.

Každý muž má rád výzvy, ale největší radost má, když mu jde něco "jako po másle".

Některé ženy se snaží v rámci randění působit nedostupně. Ale právě tyto ženy mnohdy spláčou nad výdělkem - krásná, sebevědomá, ale příliš "nepolapitelná" žena zkrátka často zůstane nepolapenou. "Svému" makléři vyjděte vstříc alespoň časem vašich schůzek.

Rychlé a jasné příběhy.

Mysl tradera je po celém dnu hodně rozpohybovaná, ale také unavená. Dlouhé "storky" o kamarádkách a sociálních souvislostech aktuálních slev v oblíbeném butiku bude nad jeho rozlišovací schopnosti. Nenechte se tím urazit, není to nic proti vám.

Buďte sexy.

Makléři a bankéři mají v oblibě krásné ženy. Je to samozřejmě částečně i otázka prestiže. Pokud je s vámi, líbíte se mu nepochybně "jen vy", ale snažte se vypadat co nejlépe, kdykoli jste spolu mezi lidmi.

Telefonuje na rande a hlídá svůj Blackberry? Nepanikařte!

Je to bohužel docela běžná věc, která nemá nic společného s tím, co k vám cítí. Samantha radí samotným makléřům ,aby alespoň příchozí hovor nebo upozornění z obchodního systému hlásili a omlouvali předem, aby horečnatě nevstávali a nedávali průchod emocím bez toho, aby vysvětlili, o co jde.

A nebuďte smutné, když "váš" finančník není tak úplně romantik.

Muži obecně zřídkakdy (pokud vůbec) splňují představy žen o dostatečné míře romantiky. Lidé ze světa velkých peněz jsou ovšem často ještě pragmatičtější, než jejich "kolegové" z řad básníků, herců, inženýrů nebo truhlářů. Všichni jsou ovšem tak trochu truhlíci. Pokud chcete romantiku od bankéře, musíte ho "vést za ručičku" a ukázat mu, jak na to.

Kolik zaplatíte za vzhled elegána z Wall Street?
V roce 2010 utratili muži na celém světě v salónech krásy 29 miliard dolarů. Holení doma je vyšlo na 15 miliard. Denně prý svému zevnějšku věnují 81 minut. Odpočiňte si chvíli od těžkých témat světové ekonomiky a podívejte se, jak probíhá proměna obyčejného moderátora televize Bloomberg v elegána finančního světa. Své k tomu řekne i investorská legenda Gary Shilling.

Krasavice na Manhattanu

Makléři se často poohlížejí po ženách z jiného byznysu.

To neznamená, že ženy-makléřky nemají šanci. Měly by ovšem dostatečně předvést, že nejsou stejné jako muži-makléři, ale že mají šarm, jsou něžné, křehké, chtějí rodinu a milují zábavu. Hračka.

Makléři neumějí kupovat dárky.

Vlastně, dárky kupovat umějí. Ale jsou buď hodně extravagantní (drahé), nebo jen drahé. Nedostatek času a invence potřebných pro výběr mají finančníci tendenci vyvažovat penězi. Nejsou všichni takoví, říkáte si. Tak snad budete mít štěstí.

Vaše společné plány možná budou v rukou jeho asistent(ka).

Ačkoli je pro bankéře nebo makléře napsat esemesku nebo zavolat stejně snadné jako pro kohokoli jiného, pracovní vytížení mnohdy udělá své a "váš milý" nechá plánování společného večera na své "pravé ruce". Zkuste to brát pozitivně - vždyť on se jen snaží být efektivní.

Šest milionů za večer v baru! Úspěšný trader si to může dovolit
Viktor Kožený se kdysi proslavil svojí jednorázovou útratou v luxusní londýnské restauraci za jídlo a víno ve výši 750 000 Kč. V jeho šlépějích se nejspíš rozhodl jít jeden z úspěšných mladých britských měnových obchodníků Alex Hope, který podle deníku Daily Mirror nechal v jednom z liverpoolských klubů za večer 203 tisíc liber, což je v přepočtu přes 6 milionů korun.

Zdroj: Samantha's Table