ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

Bankovní sektor: Oba bankovní tituly za poslední měsíc klesly spolu s celým evropským bankovním sektorem (za poslední měsíc například benchmark Eurostoxx Banks klesl o necelých 9 %) v obavách, zda na trzích vydrží efekt LTRO ECB.

ČEZ: V souladu s očekáváním navrhla firma dividendu 45 Kč na akcii (hrubý výnos okolo 5,7 %). Titul tak ve srovnání s regionálním mediánem nabízí nadprůměrný výnos.

Unipetrol: Zrevidoval své výsledky hospodaření za 4Q2011, potažmo za celý rok 2011. Ohlásil téměř dvojnásobnou ztrátu než původně avizovanou. Zatímco při ohlášení neauditovaných výsledků byla čistá ztráta 3,1 miliardy Kč, v současné době se zvýšila na 6,2 miliardy Kč. Na tento akciový titul je ČS stále negativní, když se obchoduje s výraznou prémií vůči obdobným společnostem v sektoru na úrovni ukazatele P/E 2012.

Telefónica C.R.: Titul odevzdal nedávné zisky, které byly vyvolané oznámenou "složenou" dividendou 40 Kč na akcii a záměrem provedení zpětného odkupu akcií. Stalo se tak především kvůli tomu, že při letošní aukci nových frekvencí bude rezervované okénko pro nového operátora. Každopádně, i kdyby na trh vstoupil nový operátor, ve výsledcích Telefóniky by se to projevilo nejdříve za 2 roky.

Pegas Nonwovens: ČS vydala nové doporučení – nově "kupovat" a roční cílová cena 550 Kč – díky vyhlídkám na vyšší výrobní kapacity, což by mělo pomoci k růstu EBITDA (do roku 2017 na téměř dvojnásobek) i dividendy.

CME: Akcie odevzdaly část svých zisků po spekulacích ohledně možného navýšení podílu Time Warner. Každopádně dlouhodobě by taková strategie dávala smysl (nižší výnosy na dluhopisech CME a pro TW expozice na rostoucí trh).

ORCO: V současné době se potýká se značnými problémy ohledně refinancování dluhů. Proto jsou analytici ČS na vývoj akcií velmi negativní a případná investice do tohoto akciové titulu se jeví jako extrémně riziková.

Burza Praha: Index PX v mezinárodních souvislostech
Index pražské burzy PX letos zaostává svou výkonností za indexy nejvíce…

Zdroj: Česká spořitelna