Tip pro odvážnější investory: Jihovýchodní Asie
|

Tip pro odvážnější investory: Jihovýchodní Asie

Většina portfolií neobsahuje pouze akcie obchodované na největších světových burzách. V malé míře mohou být zastoupeny i tituly z menších národních burz. Investoři rádi hledají alternativy, které jim mohou přinést zajímavé zhodnocení. Jednou z možností mohou být i burzovně obchodované fondy investující v asijských zemích.

Emerging Markets ETF Singapur
Mladé trhy

Filipíny či Singapur nejsou jen vyhledávaným cílem turistů, kteří touží po nevšedních zážitcích, ale i odvážnějších investorů. Kdo uvažuje o rozšíření investičního portfolia o tyto exotické země, může využít nové fondy na trhu Xetra. db X-trackers je prvním tvůrcem burzovně obchodovaných fondů v Evropě, který nabízí ETF sledující hlavní ekonomiky jihovýchodní Asie.

Filipíny nabízejí investici do finančnictví a průmyslu

Filipíny jsou se svými více než 103 miliony obyvatel dvanáctou nejlidnatější zemí světa. Na tvorbě HDP se přibližně z 55 % podílejí služby, 33 % průmysl a 12 % zemědělství.

Vývoj akcií čtyřiceti místních firem sleduje db x-trackers MSCI Philippines IM TRN Index ETF (LU0592215403). Do portfolia fondu jsou zařazeny akcie z indexu MSCI Philippines IM TRN. Z hlediska regionální alokace zaujímají necelých 39 % akcie firem z finančního sektoru. Druhé nejvyšší zastoupení v portfoliu mají akcie průmyslových podniků (24,9 %). Nad 10 % se udržely veřejné služby (elektroenergetika, plynárenství, teplárenství, vodárenství a kanalizace). Portfolio doplňují firmy působící v sektoru telekomunikací, spotřebního a luxusního zboží či surovin. Uvedený burzovně obchodovaný fond je veden v dolarech. Roční správa vyjde na 0,65 %.

Singapur sází na služby

Singapur se řadí mezi nejvyspělejší ekonomiky světa. Na tvorbě HDP se nejvíce podílejí služby, které tvoří přes 73 %. Tento městský stát v jihovýchodní Asii je významným ekonomickým, obchodním i dopravním centrem. Významný je i průmysl, který se na tvorbě HDP podílí necelými 27 %.

Na vývoji singapurských akcií se můžete podílet prostřednictvím fondu db x-trackers MSCI Singapore IM TRN (LU0659578842). Uvedený ETF sleduje 110 akcií zařazených v indexu MSCI Singapore IM TRN. Největší váhu v portfoliu mají akcie firem z finančního sektoru (48,8 %). Necelých 25 % zaujímají akcie průmyslových firem. Finance a průmysl představují téměř tři čtvrtiny portfolia. Do portfolia jsou zařazeny i společnosti ze sektoru telekomunikací, luxusního a spotřebního zboží, informačních technologií, energetiky či zdravotnictví. Roční nákladovost fondu je 0,5 %. Stejně jako u předchozího ETF je měnou fondu dolar.

Kompletní článek najdete na serveru ETFs.cz

Finanční magnet současného světa: Singapur
Kdo je na světě nejkrásnější? Ne, nebudeme se zabývat další castingovou show,…

Investice do obrovského potenciálu: Emerging markets mohou vyjít z…
Země BRIC ekonomicky zpomalují, výhledy americké, natož evropské ekonomiky jsou…