Zlatá horečka stoupá, cílové ceny se hemží nulami
|

Zlatá horečka stoupá, cílové ceny se hemží nulami

V roce 2010 se Kenneth Rogoff možná s nadsázkou ptal, zda se cena zlata vyšplhá na 10 tisíc USD za trojskou unci. Neomezené kvantitativní uvolňování ze strany americké centrální banky a vládní dluh Spojených států okolo 16 bilionů ale nechávají podobné scénáře minimálně otevřené, možná i pravděpodobnější.

Inflace Zlato QE3
Zlatá cihla

Barron's tento týden nabízí názor Scotta Minerda z Guggenheim Partners. "Zajištění proti inflaci, kterou uvolněná politika Fedu dříve nebo později musí vyvolat, nabízí zlato. 10 tisíc USD za unci nemusí být vůbec nereálná meta."

Býci na zlatě? Žádná novinka

Extrémně býčí náladu na trhu se zlatem nekazí ani korekce z pondělního obchodování. Raketový růst ceny žlutého kovu nedávno předvídal například i analytik Ronald Stöferle z Erste Group. Na základě principu, podle něhož 80 % dopadů vyplývá z pouhých 20 % příčin, předpověděl cenu zlata okolo 8 300 USD za trojskou unci do jara 2015.

Tom Fitzpatrick ze Citigroup na základě technického srovnání současného vývoje ceny zlata se 70. lety 20. století vyvozuje možnost růstu ceny zlata na 6 300 USD za trojskou unci.

Zlato je bezpečná investice a patří do portfolia. V prostředí nízkých…
Cena zlata by měla podle aktuální prognózy rakouské Erste Group do roka…

3 000 USD za unci zlata: Optimismus přímo od těžaře
Vlády v největších světových ekonomikách jsou ve spolupráci s centrálními…

10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný…
Inflace v cenách potravin, další kolo kvantitativního uvolňování a pokračující…