Burzovní kalendář 14. 10. - 18. 10. 2013
|

Burzovní kalendář 14. 10. - 18. 10. 2013

Hlavním tématem pro finanční trhy zůstávají jednání v USA o posunutí dluhového stropu a obnovení financování vlády. Na dohodu budou akcie reagovat růstem, což ukázaly již v uplynulém týdnu, naopak prodlužování agonie může trhy tvrdě zasáhnout. Stále tedy není jisté, kdy budou zveřejněna ekonomická data v USA. Startuje ale výsledková sezóna, údaje o hospodaření oznámí třeba Google nebo Goldman Sachs. V Evropě bude zveřejněn index ekonomické nálady ZEW a v Praze se v úterý naposledy obchodují s nárokem na dividendu akcie Pegasu Nonwovens.

Investiční a ekonomický výhled

Spojené státy

15/10 - 18/10 Výsledková sezóna (Coca-Cola, Citigroup, Johnson & Johnson, Bank of America, eBay, Google)

15/10 Index výrobní aktivity pro oblast New Yorku (Empire State)

15-18/10 Stavební výdaje

15-18/10 Index importních cen

15-18/10 Velkoobchodní zásoby

15-18/10 Změna počtu pracovních míst a celková míra nezaměstnanosti

15-18/10 Index výrobních cen

15-18/10 Maloobchodní tržby

15-18/10 Podnikové objednávky

15-18/10 Obchodní bilance

15-18/10 Firemní zásoby

15-18/10 Měsíční bilance rozpočtu

16/10 Béžová kniha Fedu

16-18/10 Příliv dlouhodobého zahraničního kapitálu

17/10 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

17-18/10 Index spotřebitelských cen

17-18/10 Vydaná stavební povolení

17-18/10 Zahájená výstavba

18/10 Předstihové ukazatele

18/10 Průmyslová výroba

I přes počáteční poklesy kvůli potížím s financováním americké vlády akciové indexy díky euforii v posledních dvou dnech za minulý týden posílily. Dow si připsal 1,09 % a S&P 500 vzrostl o 0,75 %, klesal jen Nasdaq (-0,42 %). Akciím pomohla i oficiální nominace Janet Yellenové do čela Fedu. Spekulace, že zákonodárci pokročili v jednání o vyřešení rozpočtové krize v USA, v uplynulém týdnu vyhnaly americké akcie nejvýše od září. Indexy tak vymazaly pokles, kterým si prošly od 1. října, kdy bylo zastaveno financování vlády.

Nejistota však pokračuje. Čeká se, kdy přijde dohoda o posunutí dluhového stropu a kdy se financování vlády obnoví. Příliš času již nezbývá, již ve čtvrtek vládní dluh narazí na předem stanovený limit. Demokratický plán na zvednutí dluhového stropu a posunutí jednání do roku 2015 o víkendu Senátem neprošel, také jednání republikánů s Barackem Obamou podle předsedy Sněmovny reprezentantů Johna Boehnera, který za republikány jedná, ztroskotala. Obama prý republikánské návrhy zamítl. Pokračují jednání v Senátu. Pokud nepřijde včasná dohoda, panují obavy z propadu trhů.

"Elity z Washingtonu zažívají svých pět minut slávy. Býci znovu převzali aktivitu a růstový trend bude zřejmě pokračovat. Letošní pravidlo o nákupu při náznacích korekce stále platí. Cena byla v intradenním rozpětí nejníže od rekordní úrovně 1 730 bodů ve středu, a to o 4,8 %. Za dva dny je index S&P 500 zpět nad 1 700, další růst a testování historických maxim může začít. Další jednání probíhají, případné oddálení dohody nabídne medvědům šanci na přežití. Pak se pozornost přesune na výsledkovou sezónu," napsal ve svém pravidelném týdenním technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Optimistický ohledně dohody je Milan Vaníček z J&T Banky. "Dohodu, i jen částečnou o odložení stropu o šest týdnů, bychom vnímali jako pozitivní signál pro trhy. Navíc by tato nejistota dále tlačila na Fed, kde z dosavadních dat spíše klesá očekávání, že by mělo do konce roku dojít k nějakému utažení QE. Na nový týden jsme tedy pozitivní s tím, že očekáváme dohodu na poli amerických zákonodárců před 17. říjnem. Toto datum je považováno za hranici dosažení dluhového stropu, i když fakticky k tomu může dojít až později," říká Vaníček.

Většina analytiků sice tvrdí, že by default byl pro ekonomiku katastrofou, zároveň však všichni dodávají, že možnost defaultu je velice nízká.

Podle Kena Fishera, který ve své firmě Fisher Investments spravuje 40 miliard USD, je šance, že dluhový strop nebude posunut 0,0001 %. "Lidé říkají, že tentokrát je to jiné, ale to není pravda. Pokud by byl default možný, ceny dluhopisů by klesaly volným pádem," říká Fisher. V současnosti rostou hlavně výnosy z krátkodobých dluhopisů, které jsou splatné do konce října, protože u nich hrozí nebezpečí, že platba nemusí proběhnout včas.

Pokud by se politici brzy nedohodli, může nastat na trzích pořádný výplach - právě proto, že všichni očekávají, že dohoda bude.

Politická jednání zastiňují všechny ostatní události. Kromě Fedu, který minulý týden zveřejnil zápis ze zasedání (ukázalo se, že hlasování dopadlo v září 9 ku 1 pro zachování QE), je to výsledková sezóna. Ta v týdnu startuje na plné obrátky. V uplynulém týdnu již zveřejnily výsledky hliníkářská Alcoa nebo banky JPMorgan a Wells Fargo.

Druhý týden bude tradičně patřit bankám a technologiím. Z bank to bude Citigroup (úterý), Bank of America (středa), Goldman Sachs (čtvrtek) a Morgan Stanley (pátek). Z technologií Intel a Yahoo! (úterý), eBay (středa) a Google (čtvrtek). V pátek odhalí výsledky také koncern General Electric.

"První dvě čtvrtletí přinesla americkým technologickým společnostem většinou zklamání. Růst zisků se nekonal. Ovšem sell-side analytici předpovídají, že se sektor lepších výsledků dočká už ve třetím kvartálu," říká Peter Garnry, hlavní akciový stratég Saxo Bank.

K růstu celkového zisku firem z indexu S&P 500 přispívaly v první polovině roku největší měrou finanční tituly. Jenže ve třetím čtvrtletí došlo k výraznému navýšení úrokových sazeb u státních dluhopisů a hypoték, což mohlo ovlivnit provozní zisk finančních institucí více, než se dosud čekalo. "Analytici proto předpovídají, že od července do září došlo ke zpomalení růstu zisků. I tak je ale tempo růstu ze všech sektorů nejvyšší," říká Garnry.

Finanční sektor sice podle něj těží z oživující ekonomiky, ale výsledky v třetím kvartálu přibrzdily nízká obchodní aktivita v oblasti hypoték a potenciální ztráty z dluhopisových portfolií (kvůli vyšším úrokovým sazbám). Také obchodní aktivita byla spíše slabší. "Proto si myslíme, že Wall Street svým finančním titulům věří až příliš," dodává Garnry.

Přehled očekávaných výsledků na příští týden najdete ZDE.

Zveřejněna budou také důležitá data. Ta však budou ovlivněna ne/dohodou ohledně rozpočtu a otevření federálních úřadů. V případě očekávané dohody by byl pátek plný zameškaných dat.

Proč tolik investorů smete vlna po prasknutí akciové bubliny?
Část trhu nechce ani slyšet o tom, že by v současnosti na akciovém trhu v USA byla bublina, někteří investoři jsou o tom naopak přesvědčeni. Ať patříte ke kterémukoli z táborů, mohlo by vás zajímat, proč vůbec taková bublina vzniká. Nebude ale řeč o mechanismech trhu a davovém chování, na pomoc si vezmeme magnetickou rezonanci.
Investiční večer o problémech USA: Jak vydělat na tahanicích o rozpočet a dluhový strop?
Politická situace ohledně financování Spojených států je stále nepřehledná. Jaký to bude mít dopad na světovou ekonomiku a jak investovat v těchto turbulentních časech? O tom všem se bude diskutovat na dalším Investičním večeru. Přijďte se zeptat Martina Urbana, hlavního makléře brokerjetu ČS, v úterý 15. října.
8 akcií, s nimiž podle Jima Cramera přežijete americký dluhový průšvih
Vždy se najdou atraktivní příležitosti k nákupu. I v době, kdy američtí politici hazardují s kredibilitou vlády Spojených států. Jen musíte vědět, kde se porozhlédnout.
Co mají trhy od jmenování Janet Yellenové do čela Fedu čekat?
Janet Yellenová se stane první ženou v čele Fedu. Prezident Barack Obama ji ve středu oficiálně nominoval a apeloval na Senát, aby ji schválil bezodkladně. O tom, že by uznávaná ekonomka mohla nahradit šéfa Fedu Bena Bernankeho, se spekulovalo již v roce 2009. Co od její politiky mohou trhy čekat?
Proč ten současný akciový výplach? Fed stahuje dolary z trhu a býci ztrácejí dech
V úterý akciové indexy výrazně ztratily. Index S&P 500 odepsal dlouho nevídaných 1,23 %. Pokud je ale pravda, co se píše na většině finančních serverů, totiž že Spojeným Státům hrozí platební neschopnost, proč během úterních poklesů americký dolar posiloval a americké dluhopisy - ty dlouhodobější - nijak silně neztratily?
Investiční manuál pro výsledkovou sezónu za třetí kvartál 2013
Výsledková sezóna klepe na dveře, v úterý naplno odstartuje společností Alcoa. Které sektory a společnosti by mohly překvapit pozitivně, a na které si naopak dát pozor, nastiňuje Martin Krajhanzl z České spořitelny.

Evropa

14/10 Eurozóna - průmyslová výroba

15/10 Francie - index spotřebitelských cen

15/10 Spojené království - index výrobních cen

15/10 Itálie - veřejný dluh

15/10 Spojené království - index spotřebitelských cen

15/10 Eurozóna a Německo - index ekonomické důvěry ZEW

16/10 Itálie - obchodní bilance

16/10 Spojené království - tříměsíční míra nezaměstnanosti (ILO)

16/10 Eurozóna - index spotřebitelských cen

16/10 Eurozóna - obchodní bilance

17/10 Spojené království - maloobchodní tržby

17/10 Eurozóna - stavební výroba

Evropské akcie v uplynulém týdnu po dvou týdnech propadů posílily. Stejně jako ostatní burzy ve světě jim pomohly hlavně náznaky dohody v USA, ale i oficiální nominace Janet Yellenové do čela Fedu. Celoevropský index EuroStoxx 600 za týden posílil o 0,6 %. Od začátku roku je 11 % v plusu.

I evropské akcie budou nejvíce reagovat na situaci v USA a případnou dohodu o zvýšení dluhového stropu, v horším případě na zamrznutí jednání. "Mnoho investorů věří, že se řešení rozpočtových problémů USA nakonec najde. Bude stačit odložení navýšení o několik týdnů, politika centrální banky zůstává uvolněná, pomáhá i nominace Yellenové," říká Yves Maillot z pařížské Natixis Asset Management.

Ve čtvrtek zasedala britská centrální banka. Podle očekávání nezměnila svou monetární politiku, hlavní úroková sazba zůstala na 0,5 % a program nákupu dluhopisů nebyl navýšen.

Smíšené pocity na trzích v týdnu vyvolala evropská makrodata. Průmyslová výroba ve Velké Británii se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížila, a to o 1,1 %. Byl to zároveň nejvyšší pokles od loňského září. Propad způsobilo hlavně omezení výroby v továrnách.

Zato Německo nabídlo mírně pozitivnější zprávy. Průmyslová výroba se v srpnu meziměsíčně zvýšila o 1,4 %, zatímco v červenci o 1,1 % klesla. Analytici přitom očekávali mírnější růst o jedno procento.

Posilování ekonomické aktivity eurozóny čeká prezident ECB Mario Draghi. Podle něj se zlepšující se situace na finančních trzích začíná postupně projevovat také v reálné ekonomice. Ta těží rovněž z postupného oživování domácí i zahraniční poptávky.

V týdnu více o německé ekonomice i o hospodářství eurozóny napoví index ekonomické nálady ZEW. Z dalších dat přijde hned v pondělí průmyslová výroba v eurozóně, zveřejněny budou také indexy spotřebitelských cen. V Británii budou zveřejněny údaje o nezaměstnanosti, která zajímá centrální banku kvůli dalšímu směřování měnové politiky.

Pozitivní zprávy přišly také z Irska. Země podle ministra financí Michaela Noonana může opustit mezinárodní záchranný program Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu, aniž by své evropské partnery muselo žádat o záložní úvěr.

Hans Kundnani (ECFR): Merkelové schází vize, takže žádné noty rozdávat nebude
Očekávaná velká koalice přístup Německa k Evropě nezmění, v této oblasti totiž budou nadále rozhodovat křesťanští demokraté Angely Merkelové. Koaliční SPD se zaměří na domácí pole a pokusí se prosadit například minimální mzdu, předpovídá analytik Hans Kundnani z uznávaného think-tanku European Council on Foreign Relations. Německo tak bude stále prosazovat pomalý, ale jistý posun kupředu, žádné revoluční změny.
Co od Evropy a její ekonomiky čeká londýnská City
Evropě stále chybí stabilní podloží, kráčí ale správným směrem. Platí to i o problémových ekonomikách z periferie eurozóny. Řecko se sice možná neobejde bez dalšího odpisu dluhu, trh nicméně s tímto rizikem počítá, investory by to tedy nemělo vyděsit. Americké politické tahanice nyní pozornost investorů obrátily za Atlantik, což Evropě také pomáhá. Nejpodstatnější však je, aby statistiky potvrdily mírný optimismus, který v souvislosti s Evropou převládá, shodlo se několik ekonomů, s nimiž jsem neformálně mluvil v Londýně.
Brychta (XTB): Favority jsou euro a měny rozvíjejících se ekonomik
Na co sázet na měnovém trhu? V páru s dolarem věří Jaroslav Brychta z X-Trade Brokers díky politice centrálních bank euru. Měny zemí jako Indie, Indonésie či Turecko si už sáhly na dno, ale kam až se mohou vrátit? A bude pokračovat posilování české koruny?
Akcie: Region střední a východní Evropy ve 4Q2013 má co nabídnout
Analytici z rakouské Erste vydali svůj čtvrtletní výhled na světové trhy. V regionu střední a východní Evropy očekávají postupné oživení v Polsku, které se odrazí i na firemních ziscích. Proto varšavskému trhu celkem věří. Pozitivní výhled mají i na české a rumunské akcie, o něco horší bude podle nich situace v Maďarsku. Rakousko pak má podle nich výhodu díky velké expozici v CEE, současně však může těžit také z oživení v eurozóně.
Vsaďte na Skandinávii s jediným cenným papírem
Na konci září se rozrostla nabídka německého trhu Xetra o nový burzovně obchodovaný fond (ETF) od Deutsche Asset & Wealth Management. ETF db x-trackers MSCI Nordic Index UCITS (ISIN IE00B9MRHC27) investuje do akcií společností ze Švédska, Dánska, Finska a Norska.

Asie

14/10 Čína - index spotřebitelských a výrobních cen

15/10 Japonsko - průmyslová výroba

18/10 Čína – HDP za 3Q2013

18/10 Čína - průmyslová výroba

18/10 Čína - maloobchodní tržby

18/10 Japonsko - projev guvernéra Bank of Japan Haruhika Kurody

Z Asie budou nejvíce zajímavá data z Číny, která naznačí, jak je to se zpomalením růstu čínské ekonomiky. Již v sobotu vyšla data o zahraničním obchodu. Čínský vývoz minulý měsíc klesl nečekaně silně o 0,3 % a zaznamenal nejhorší výkon za čtvrt roku. Dovoz rostl.

Údaje čínských úřadů jsou zklamáním po nedávné sérii ukazatelů, které naznačovaly, že růst druhé největší ekonomiky světa nabírá na síle. Zajímavé tak bude sledovat v pátek údaje o růstu HDP za 3Q2013 (očekávání meziročně +7,8 % po +7,5 %) a průmyslové produkci (očekávání meziročně 10,2 % po +10,4 %)

Česká republika

15/10 Index importních a exportních cen

15/10 Index výrobních cen

15/10 Pegas Nonwovens - akcie se obchodují naposledy s nárokem na dividendu

17/10 Philip Morris International - výsledky za 3Q2013 (možná zmínka o středoevropském trhu)

17/10 TMR - akcie se obchodují naposledy s nárokem na mimořádnou dividendu

Pražská burza v uplynulém týdnu nepatrně posílila. Nejvíce rostly akcie CME, nejvíce se propadla kvůli obchodování bez dividendy Telefónica C.R. Domácí index PX uzavřel na 963,1 bodu, což představovalo 0,12% týdenní růst.

Zajímavé bylo dění kolem Telefóniky, jejíž akcie se od čtvrtka obchodovaly bez nároku na hrubou dividendu 30 Kč na akcii. "Navzdory očekávání se na titulu i bez dividendy objevovala solidní poptávka. Negativní by mělo být více zájemců o nové kmitočty v aukci, což může do budoucna znamenat výraznější tlak na marže," říká Milan Vaníček. Titul zakončil týdenní obchodování na 303 Kč (-5,7 %).

Evropský parlament v týdnu schválil upravený návrh nové tabákové směrnice, která dále reguluje tabákové výrobky. Jedná se především o velikost odrazující informace na obalech cigaret, zákaz "slim" cigaret, zákaz ochucených cigaret a omezení distribuce elektronických cigaret. To je důležité pro cenné papíry Philip Morris ČR.

Upravená směrnice schválená EP zmenšuje odstrašující nápis oproti předchozímu návrhu na 65 % z 75 %, nezakazuje "slim" cigarety, odsunuje zákaz ochucených cigaret a mírní omezení v distribuci elektronických cigaret. Schvalování EP je jen prvním z dlouhého procesu konečné implementace do národní legislativy. Během tohoto procesu může konečná forma doznat mnoha změn, nebo může být zcela zrušena.

"Tabáková lobby opět ukázala sílu a schválené velmi zmírněné nařízení ze strany EU je přijatelné pro tabákové výrobce. Zprávu hodnotíme mírně pozitivně pro PM ČR. Nicméně vyhláška ještě musí být schválena jednotlivými členskými zeměmi EU. Navzdory zmírnění zmiňované vyhlášky navrhovaná pravidla povedou ke snížení již klesajících prodejů tabákových výrobků v EU, včetně ČR a SR, což jsou klíčové trhy pro PM ČR," říká analytik z České spořitelny Josef Novotný. Akcie Philip Morris ČR zakončily týden na 10 750 Kč (-1,3 %), v novém týdnu mohou reagovat na komentáře o lokálním byznysu mateřské Philip Morris International v rámci výsledkové zprávy za třetí kvartál.

U CME se dle denního tisku začal projevovat tlak na zmírnění dosavadní striktní cenové politiky. Důvodem má být prozatím menší návrat inzerentů, než jaké byly původní plány. "Zprávu jsme prozatím hodnotili neutrálně až mírně nepříznivě vzhledem k spíše zdrženlivějšímu postoji k úspěšnosti dosavadní strategie CME," říká Vaníček. Akcie zakončily týden na 107 Kč (+4 %), což byl největší nárůst z titulů obchodovaných na pražské burze.

Naopak nejhlubší pokles, pomineme-li dopad dividendy u Telefóniky, zaznamenaly akcie NWR (-2,1 % na 28,3 Kč). V pátek v pořadu Investice ZET na Rádiu Zet stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek prohlásil, že by si dovedl představit odkoupení dolu Paskov státem za jednu korunu.

V úterý 15. října je poslední den obchodování akcií Pegasu Nonwovens s nárokem na hrubou dividendu 1,05 eura na akcii. "Vzhledem k defenzivnosti titulu bychom neočekávali větší posun níže ani po dividendě," říká Vaníček. Ve čtvrtek bude poslední den s nárokem na mimořádnou dividendu 26 eur na akcii u akcií společnosti Tatry Mountain Resorts (firma v létě schválila snížení základního jmění z 33 eur na 7 eur na akcii, rozdíl bude vyplacen akcionářům).

ČS: Říjnová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro říjnové obchodování?
Erste zvyšuje doporučení na akcie ČEZ z "držet" na "akumulovat"
Cílovou cenu snižuje na 549 Kč. Akcie jsou ve srovnání s konkurencí podhodnocené.
ČEZ, koruna, pražská burza: Jak volby zahýbou s českým trhem?
Jak mohou ekonomikou zahýbat blížící se volby, jak se může změnit kurz koruny a kam se po volbách vydají akcie na pražské burze? O tom debatovali v pořadu Investice ZET Jan Bureš z ERA Poštovní spořitelny a Petr Hlinomaz z BH Securities.
Evropská integrace přeskočila důležitou překážku, pro české firmy skvělá zpráva
Výsledky německých voleb s ohledem na budoucí hospodářskou politiku v největší evropské ekonomice zřejmě neudělaly přílišnou radost zastáncům radikálních změn a revolučních přístupů k evropským ekonomickým, měnovým a finančním tématům.
Sázení jako burza? Vyhrát není tak snadné
Obchodování na burze se často přirovnává ke kasinu nebo jiným hazardním hrám. Jak se ale investování liší od kurzových sázek? Podle hlavního bookmakera Fortuny Ondřeje Vícha se dlouhodobě sázením příliš živit nedá, jedinou možností je zapojit se do poměrně sofistikovaného vyhledávání arbitráží. Šance vyhrát je přitom vyšší například u politických a jiných společenských sázek než u sportovních zápasů.
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
včera v 22:30

Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy na směru neshodly

Akcie na trzích ve Spojených státech v pátek uzavřely se ztrátami, podepsal se na nich především slabý výsledek...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie
Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera
včera v 21:39

Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera

Americká banka Wells Fargo musí zaplatit pokutu 575 000 dolarů a znovu zaměstnat propuštěného whistleblowera. Úřad...
Americké banky
Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek
včera v 21:29

Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

Krachující italská letecká společnost Alitalia obdržela deset nezávazných nabídek k převzetí. Agentuře Reuters to...
Itálie Doprava
S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu
včera v 19:25

S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek změnila výhled hlavního řeckého úvěrového hodnocení ze...
Řecko PIIGS Rating
S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy
včera v 18:29

S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek znovu potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České...
Česká ekonomika Česká republika Rating
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
včera v 18:00

Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá dvě procenta

Evropské akcie uzavřely týden v červených číslech, když posilující euro stáhlo do mínusu přední evropské exportéry....
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí
včera v 17:32

Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí

Česká měna v pátek uzavřela obchodování na nové nejsilnější úrovni k euru od začátku měnových intervencí v roce 2013....
Česká koruna EUR/CZK USD/CZK
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
včera v 17:05

Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu

Americká bankovní dvojka Bank of America přesune svou základnu pro služby klientům v zemích Evropské unie po odchodu...
Bank of America Spojené království Americké banky
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
včera v 16:45

Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX zpevnila o 0,4 %

Pražská burza v pátek nenavázala na čtvrteční ziskovou seanci, index PX klesl o 0,45 % na 1 004,19 bodu. Dolů burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe
včera v 16:20

Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe

Globální společnosti soukromého kapitálu Blackstone a CVC Capital Partners nabídly britskému zprostředkovateli...
Fúze a akvizice Spojené království Internet
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
včera v 16:02

Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů

Německé automobilky Volkswagen, BMW, Audi a Porsche se zřejmě domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a...
Volkswagen BMW Německo
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
včera v 15:19

Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC

Americká společnost Schlumberger, která je největším světovým poskytovatelem služeb těžařům ropy, se dohodla na...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie Rusko
Ze světa investičních doporučení (21. července)
včera v 15:00

Ze světa investičních doporučení (21. července)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
včera v 14:45

Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč

Český státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej...
Česká republika Zadlužení Česká ekonomika
Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %
včera v 14:35

Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %

Kanadské maloobchodní tržby se v květnu meziměsíčně zvýšily o 0,6 % po růstu o 0,7 % v dubnu (revidováno z +0,8 %)....
Kanada Maloobchod Tržby
Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně…
včera v 14:30

Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně vzrostl o 1 % (květen: +1,3 %)

Inflace v Kanadě v červnu klesla na 1 % z 1,3 % v květnu. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny snížily o 0,1 % po růstu...
Kanada Inflace
ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký
včera v 14:14

ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký

V prvním pololetí bylo staženo z oběhu 331 000 padělaných eurobankovek. To je o šest procent méně než v předchozích...
Euro ECB
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
včera v 13:58

Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD

Zájem o investici do čínského státního mobilního operátora China Unicom projevilo několik velkých technologických...
Čína Technologie Investice