Burzovní kalendář 27. 1. - 31. 1. 2014
|

Burzovní kalendář 27. 1. - 31. 1. 2014

Ben Bernanke bude řídit poslední zasedání FOMC před odchodem z čela Fedu. Investoři očekávají další omezení objemu odkupů dluhopisů, i kvůli tomu padají kapitálové trhy na rozvíjejících se trzích i v USA a Evropě. V Americe budou zveřejněny spotřebitelská důvěra a odhad růstu HDP za loňský rok, v Německu index Ifo, odhad HDP zveřejní i Spojené království. Pokračuje výsledková sezóna, čísla oznámí Apple i Google, na pražské burze zveřejní předběžné výsledky VIG.

Investiční a ekonomický výhled

USA

27/1 až 31/1 Výsledková sezóna (Apple, Boeing, Facebook, Google, ExxonMobil)

27/1 Prodeje nových domů

27/1 Index průmyslové aktivity Fedu v Dallasu

28/1 Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

28/1 Index cen domů S&P/Case-Shiller

28/1 Spotřebitelská důvěra

28/1 Index aktivity richmondského Fedu

29/1 FOMC rozhodne o nastavení měnové politiky

30/1 Předběžný HDP za 4Q2013

30/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

30/1 Rozjednané prodeje domů

31/1 Osobní příjmy a výdaje

31/1 Index nákupních manažerů v oblasti Chicaga

31/1 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Americké akcie mají za sebou velmi špatný týden. Index Dow dokonce propadl nejvíce od května 2012, když ztratil 3,52 %. Širší S&P 500 ztratil 2,63 % a v pátek prorazil psychologickou hranici 1 800 bodů i 50denní klouzavý průměr. Nasdaq za týden přišel o 1,65 %.

Nejdůležitější události uplynulého týdne si připomeňte zde: Americké akcie v pátek krvácely. Dow zažil nejhorší týden od roku 2012

V novém týdnu budou hrát důležitou roli Fed, výsledková sezóna, ale také situace na mladých trzích a v Číně. Celkově panuje medvědí nálada.

"Klidné období posledního měsíce, kdy se S&P 500 obchodoval v rozpětí 1 800 až 1 850, skončilo. Pokud bychom uvažovali 5% mírnou korekci z maxima na 1 850, dostaneme se do zóny 1 760. K té stačí pokles o 1,7 %. V jejím okolí je i 100denní klouzavý průměr, v zóně 1 770 až 1 780 pak silný support. Pokud uvažujeme korekci jako pokles o 10 %, dostaneme rozmezí 1 660 až 1 670. To už by se býci pořádně zapotili!" píše v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

K vývoji akciových indexů budou podle něj přispívat vedle makrodat především desítky důležitých zpráv o hospodaření firem. "Ve středu večer pak Ben Bernanke za celý FOMC také může přiložit pod kotel," dodává.

Poslední zasedání Fedu v čele s Benem Bernankem vyvolává obavy především na mladých trzích, které zažívají prudký pokles kurzů měn. Jedním z důvodů je právě strach z úbytku likvidity kvůli omezování kvantitativního uvolňování. Všeobecně se očekává, že americká centrální banka bude ve středu pokračovat ve snižování tempa odkupů dluhopisů, tedy pumpování peněz do ekonomiky, o dalších 10 miliard USD měsíčně.

"Další snížení, i když očekávané, by dle našeho názoru mělo spíše nepříznivý vliv na trhy. Opětovným cílem by pak mohly být především rozvíjející se trhy. Pokud by si naopak Fed dal přestávku ve snižování objemu QE, očekávali bychom pozitivní reakci trhu," říká hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Starosti však investorům dělá také situace v Číně, která může do vývoje na světových trzích významně promluvit. Čínský bankovní regulátor se podle agentury Bloomberg obává možných krachů v uhelném sektoru. "Čínská společnost China Credit Trust Co varovala před týdnem investory, že možná nebude schopna dostát svým závazkům a splatit svůj produkt 2010 China Credit-Credit Equals Gold #1 Collective Trust Product, splatný 31. ledna 2014. Tento produkt slibující 10% výnos (trojnásobný oproti běžným úrokům z bankovních vkladů) byl distribuován bankou The Industrial and Commercial Bank of China. Ta je největší na světě, měřeno výší aktiv. Distribuce touto bankou přidala produktům v očích investorů na důvěryhodnosti, ale nijak neovlivňovala skutečnou výši rizika," píše Jan Dvořák na serveru Proinvestory.cz. "Prostředky vybrané od investorů byly poskytnuty formou půjčky těžaři uhlí Shanxi Zhenfu Energy Group. Tato společnost je v problémech a podle všeho směřuje k bankrotu, jeden z jejích vysokých manažerů je ve vězení."

Rostou také obavy ze zpomalení růstu čínské ekonomiky. Aktivita v čínském zpracovatelském sektoru totiž podle předběžných údajů v lednu poprvé za půl roku klesla. Finální čísla budou zveřejněna ve čtvrtek.

Nemusí být ale tak zle. V USA budou zveřejněna další ekonomická data, která by měla podtrhnout obraz zlepšující se kondice americké ekonomiky a přesvědčit investory, aby dále nakupovali americké akcie. V úterý budou sledované objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (očekávání +1,7 % po +3,4 % meziměsíčně), spotřebitelská důvěra (očekávání 77,5 po 78,1 bodu) a ve čtvrtek odhad HDP za loňský čtvrtý kvartál (očekávání +3,2 % po +4,1 % mezikvartálně).

"Existují dobré důvody myslet si, že se ekonomice bude letos dařit. Pokud se tento výhled naplní, současný pokles cen akcií je jen přechodný, způsobený propadem na rozvíjejících se trzích," napsali v páteční zprávě analytici z Deutsche Bank.

Kupce by mohl přilákat zpět také slib Fedu, že bude držet úrokové sazby nízko dlouhou dobu. Otázka zní, jak hluboko se trh propadne, dokud se investoři nevrátí? "Je to nákupní příležitost. Investoři si musejí uvědomit, z jaké míry je trh tažen likviditou, a z jaké firemními zisky," říká Quincy Krosby z Prudential Financial.

Signálem, že propad trhu je přehnaný, může být index VIX. Investoři jsou totiž ochotni platit více za pojištění proti současnému propadu trhů než proti propadům za tři měsíce. Když se to stalo naposledy (v říjnu loňského roku), začal index S&P 500 po krátké korekci stoupat k rekordům.

Velký vliv na chování burz bude mít také další výsledková smršť. Své hospodaření odhalí hned několik firem z indexu Dow, například Caterpillar, DuPont, Pfizer nebo AT&T. K tomu se přidají technologičtí obři Google a Facebook. Hned v pondělí oznámí výsledky za čtvrtý kvartál asi nejsledovanější společnost na burze a největší americká firma podle tržní kapitalizace. V případě Applu se očekává mírný růst očištěného zisku na akcii na 14,067 USD a růst tržeb na 56,5 miliardy USD. Odhady výsledků dalších firem najdete ZDE.

Výsledky zatím zveřejnila čtvrtina firem z indexu S&P 500, očekávání ohledně zisků překonalo 63,9 % z nich. Během posledních čtyř kvartálů překonalo odhady zisků 67 % firem.

Biotechnologie napodobují Nasdaq na přelomu tisíciletí. Od této…
Nějakou dobu mi vrtalo hlavou, zda ceny biotechnologických akcií náhodou trochu…
Nervozita z Janet Yellenové? Předchozí šéfy Fedu trh nevítal zrovna s…
Janet Yellenová se na začátku února stane jednou z nejmocnějších žen světové…
Ekonomické mýty uvedené na pravou míru: Tištění peněz, dluhový kolaps…
Blíží se vlivem hazardní hry vlád a centrálních bank s ekonomikami armagedon,…
Kolaps jako v roce 2008 akcie nečeká, korekce bude příležitostí…
Analytik z True Wealth Systems Brett Eversole uklidňuje investory, aby se…

Evropa

27/1 až 31/1 Výsledková sezóna (Siemens, Fiat, Novartis, Royal Dutch Shell)

27/1 Německo - index podnikatelské nálady Ifo

28/1 Spojené království - předběžný HDP za 4Q2013

28/1 Spojené království - ceny domů

28/1 Německo - maloobchodní tržby

29/1 Německo - index spotřebitelské důvěry GfK

30/1 Německo - míra nezaměstnanosti

30/1 Eurozóna - indexy důvěry v ekonomiku, v průmyslu a v sektoru služeb

30/1 Německo - index spotřebitelských cen

30/1 Španělsko - předběžný HDP za 4Q2013

31/1 Francie - index cen výrobců

31/1 Eurozóna - index spotřebitelských cen

31/1 Eurozóna - míra nezaměstnanosti

Po největším propadu trhů rozvíjejících se ekonomik za poslední dva měsíce zamířily na jih také evropské akcie. Za uplynulý týden celoevropský index EuroStoxx 50 odepsal 3,99 %, německý DAX ztratil 3,6 %, britský FTSE 100 umazal 2,42 % a francouzský CAC 40 klesl o 3,84 %. Indexy se tak od začátku roku propadly do ztráty. Například pro DAX šlo o nejhlubší týdenní pokles za sedm měsíců.

Týden se také nesl ve znamení Světového ekonomického fóra v Davosu, kde se mimo jiné mluvilo i o další budoucnosti evropské ekonomiky. Šéf ECB Mario Draghi prohlásil, že v Evropě nečeká deflaci a ekonomika podle něj oživuje. Zároveň však varoval před přílišným optimismem, strukturální reformy musejí pokračovat, politici by ale měli podle Draghiho zvážit snížení daní jako další krok ve snaze oživit ekonomiku. O nebezpečí deflace v eurozóně naopak mluvila šéfka MMF Christine Lagardeová.

Na zlepšující se situaci na světových trzích reagovala minulý týden ECB i další centrální banky. Evropská centrální banka a centrální banky v Británii, Japonsku a Švýcarsku se rozhodly omezit poskytování půjček komerčním bankám v amerických dolarech. Oznámila to v pátek ECB. Reagují tak na zmírnění napětí na finančních trzích.

Z evropské ekonomiky přišla pozitivní data ohledně aktivity v soukromém sektoru. Ten v eurozóně zahájil rok v lepší kondici, než se předpokládalo. Ukázaly to předběžné výsledky průzkumů mezi nákupními manažery, které ve čtvrtek zveřejnila konzultační společnost Markit. Aktivita se zlepšovala napříč celou oblastí, výjimkou byla Francie. Zároveň se zlepšila spotřebitelská důvěra v eurozóně, která podle předběžných dat v lednu vzrostla na -11,7 bodu z -13,6 bodu v prosinci.

Důvěra analytiků a investorů v německou ekonomiku naopak v lednu nečekaně klesla. Pozitivní sentiment mezi experty na finanční trhy přetrvává a drží se na vysoké úrovni, nicméně oproti předchozím měsíci, kdy byl indikátor důvěry institutu ZEW na hodnotě 62 bodů, mírně oslabil. V lednu ukazatel poklesl o tři desetiny na 61,7 bodu. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom očekávali růst k 64 bodům. Jde o první pokles za posledních šest měsíců.

Investoři tak budou nyní o to více sledovat index podnikatelské nálady institutu Ifo. Německo zveřejní i další důležité údaje - maloobchodní tržby, čísla o nezaměstnanosti i inflaci. Nezaměstnanost a inflace budou zveřejněny i v eurozóně.

Samostatnou kapitolou je Spojené království, kde se bude čekat na předběžný odhad HDP za 4Q2013 a celý loňský rok. Británie podle posledních čísel oživuje překvapivě rychle. Tříměsíční míra nezaměstnanosti (ILO) ve Spojeném království klesla v listopadu na 7,1 % (odhad: 7,3 %, předchozí: 7,4 %). Za listopad dosáhla míra nezaměstnanosti 7,4 % po říjnových 7 %. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v prosinci klesl o 24 tisíc, očekával se pokles o 32 tisíc. Deficit veřejného rozpočtu dosáhl 12,1 miliardy liber, o 1,9 miliardy méně, než se očekávalo.

To všechno paradoxně trochu znervózňuje investory, kteří se obávají, že centrální banka utáhne měnovou politiku. Guvernéři britské centrální banky se přitom na lednovém zasedání shodli, že nebude potřeba zvyšovat úrokové sazby hned, i když bude dosaženo 7% cílové míry nezaměstnanosti. Vyplývá to ze zveřejněného zápisu. Obrázek oživování britské ekonomiky dotvoří v úterý ceny domů.

I v Evropě pokračuje výsledková sezóna, například čísly společností Siemens nebo Royal Dutch Shell. Odhady těch nejdůležitějších výsledků najdete ZDE.

Asie

27/1 Japonsko - zápis z prosincového zasedání Bank of Japan

27/1 Japonsko - obchodní bilance

28/1 Indie - centrální banka rozhodne o měnové politice

30/1 Japonsko - maloobchodní tržby

30/1 Čína - index nákupních manažerů ve výrobě

31/1 Japonsko - index nákupních manažerů ve výrobě

31/1 Japonsko - index spotřebitelských cen

31/1 Japonsko - míra nezaměstnanosti

31/1 Japonsko - průmyslová výroba

Zraky investorů se upínají k Číně, která ve čtvrtek zveřejní konečný index nákupních manažerů v průmyslu. Ten předběžný zklamal a přispěl k nervozitě na světových trzích. Aktivita v čínském zpracovatelském sektoru totiž podle předběžných údajů v lednu poprvé za půl roku klesla.

Důležitá data z ekonomiky zveřejní příští týden Japonsko. Měla by ukázat, jak se daří ekonomické politice premiéra Šinzóa Abeho, která má dostat Japonsko z dlouho trvající stagnace. Abe se v Davosu nechal slyšet, že vztahy mezi Japonskem a Čínou připomínají situaci mezi Velkou Británií a Německem před 1. světovou válkou. To investory sledující geopolitická rizika příliš neuklidnilo.

Abeceda geopolitického rizika na rok 2014: Čeho by se investoři (ne…
Slovníček krizových oblastí by měl patřit ke standardní výbavě každého…
Velká transatlantická rotace: Na jaké evropské akcie letos vsadit?
Východoevropské telekomunikační firmy, Airbus nebo GDF – to jsou tituly, do…
2014: Čeká Evropu bezstarostná jízda, nebo opět začnou zlobit …
Většina trhu předpovídá Evropě dobrý rok, zástupci menšiny varují před skrytými…
Evropské akcie a komodity jako téma další velké rally?
Zaměřovat se na sektory, které zaostaly za trhem v předešlém roce, je poměrně…

Česká republika

28/1 Komerční banka - mimořádná valná hromada

29/1 Prezident Zeman jmenuje vládu

29/1 VIG - předběžné výsledky hospodaření za 4Q2013

31/1 ČNB - měnový přehled, bankovní statistika, úrokové sazby měnových finančních institucí, statistika měnového vývoje

Pražská burza v uplynulém týdnu napodobila vývoj světových trhů a ztratila 1,14 %. Nejvíce klesající akcií v uplynulém týdnu byla uhelná NWR (pokles o 21,9 % na 19,3 Kč). Největší růst zaznamenaly akcie Philip Morris ČR (růst o 1,4 % na 10 850 Kč).

"Philip Morris ČR se obchoduje v rozpětí 10 500 až 11 000 Kč již po několik měsíců a pohyb v uplynulém týdnu nebyl výjimkou v běžném obchodování. Během týdne se neobjevila žádná kurzotvorná informace," říká Milan Vaníček.

To u NWR byl vývoj zajímavější. Společnost totiž oznámila, že je potřeba změnit kapitálovou strukturu firmy. To se pravděpodobně dotkne nejen akcionářů, ale i držitelů dluhopisů. "Při aktuálních cenách uhlí vidíme jako pravděpodobnou konverzi části dluhopisů do akcií. NWR totiž pro dlouhodobou udržitelnost hospodaření potřebuje snížit úrokové náklady. Vyloučeno není ani navýšení kapitálu úpisem nových akcií. Pro akcie NWR zachováváme negativní výhled," uvedl analytik Petr Bártek z České spořitelny.

Držitelé dluhopisů podle agentury Bloomberg vytáhli do boje proti vedení NWR a najali si vlastní poradce pro revizi dluhové struktury firmy. Obávají se, že část hodnoty dluhopisů bude muset být odepsána.

Společnost také zveřejnila ceny uhlí. Cena koksovatelného uhlí v 1Q2014 ve srovnání s průměrnou realizovanou cenou v posledním čtvrtletí loňského roku klesla o 7 % na 91 eur za tunu. Pro 80 % produkce energetického uhlí byla stanovena průměrná prodejní cena 54 eur za tunu, což je ve srovnání s loňskou realizovanou cenou 4% pokles.

Příští týden bude důležité dále sledovat informace kolem NWR, mohly by totiž být zveřejněny další podrobnosti o restrukturalizaci, ačkoli firma chce veškeré podrobnosti sdělit až s kompletními hospodářskými výsledky v únoru.

V pátek přišla důležitá informace ohledně akcií ČEZ. Budoucí ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek uvedl, že by se měl tendr na dostavbu dvou nových bloků v Temelíně odložit o 3 až 5 let. Nová vláda nebude podle Mládka garantovat výkupní ceny z nových bloků, a nebylo by proto seriózní pokračovat v tendru. "Dostavba jaderné elektrárny Temelín bez státní podpory v současné době nedává smysl. Vyjádření pana Mládka ve smyslu odkladu 3 až 5 let vnímáme pozitivně, pro ČEZ by takový odklad znamenal možnost se soustředit na ostatní investice a vyplácet větší podíl ze zisku na dividendách," říká Bártek. ČEZ zakončil páteční seanci na 523 Kč, v týdnu oslabil o 0,1 %.

Znepokojující zpráva pro investory přišla ohledně společnosti Orco. Největší akcionář skupiny Radovan Vítek totiž v pátek naznačil, že jedním z možných řešení situace předlužené společnosti je i její likvidace. Manažeři Vítkovy skupiny CPI po ovládnutí vedení firmy Orco prý objevili v jejím hospodaření několik komplikovaných ustanovení, která hodnotu společnosti snižují o další desítky milionů eur.

V pátek zveřejnil hospodářské výsledky Unipetrol. Společnost dosáhla za 4Q2013 provozního zisku EBITDA 246 milionů Kč oproti očekávání 238 milionů Kč, čistá ztráta byla ale kvůli finanční úrovni výrazně vyšší (690 milionů Kč) než odhad trhu (550 milionů Kč). Titul zakončil týden na 159 Kč (-2,9 % za týden).

Ve středu bude pokračovat domácí výsledková sezóna. Předběžné výsledky za rok 2013 představí pojišťovna VIG. "Očekáváme pokles v hrubém předepsaném pojistném meziročně o 5 %, což by mělo mít 29% nepříznivý vliv na čistý zisk a znamenat 8% pokles očekávané dividendy. Důvodem by měla být především situace v Rumunsku, Polsku a ČR (oslabení koruny po intervenci ČNB). Očekáváme, že investoři budou sledovat situaci v Rumunsku a Itálii a její vývoj do roku 2014. VIG již oznamovala dopředu nepříznivý vliv v obou zemích, a tudíž při splnění očekávání, i když relativně nepříznivých, tak nepředpokládáme negativní tržní reakci," říká Vaníček.

V úterý se koná valná hromada Komerční banky. Hlavním bodem programu má být změna stanov. Důvodem navrhované změny má být přizpůsobení stanov nové právní úpravě, která vstupuje v platnost od letošního roku.

Česko by také ve středu mělo mít novou vládu. K prezidentu Zemanovi jdou začátkem týdne na kobereček poslední navrhovaní ministři.

Lex Geerdes (Aon): Východ Evropy za pojištění utrácí mnohem méně než…
Pojišťovnictví ve střední a východní Evropě (CEE) poroste po krizi o vysoké…
Koruna v roce 2014: Až trh zatlačí v prospěch české měny, ČNB bude…
Česká koruna po listopadové intervenci ČNB vystřelila nad 27 EUR/CZK. Co čekat…
Bankovní akcie jako černý kůň světových trhů i pražské burzy. Co čeká…
Bankovní akcie vstoupily do roku 2014 úspěšně. Dosud zveřejněné výsledky…
Akcie AAA Auto žijí po stažení z burzy vlastním životem. Co se děje s…
Pro analytiky je to mrtvá akcie. AAA Auto opustila loni v létě burzu a od té…
včera v 20:33

Kanada usiluje o rozšíření vývozu ropy mimo USA

Kanada bude navzdory schválení ropovodu Keystone XL vedoucího do Spojených států nadále usilovat o rozšíření exportu...
Ropa Kanada Komodity
včera v 17:55

Apple odvrátil zákaz prodeje telefonů iPhone 6 v Číně

Čínský soud zrušil rozhodnutí pekingského úřadu pro ochranu duševního vlastnictví, podle kterého telefony iPhone 6 a...
Apple Mobilní telefony Americké akcie
včera v 16:10

Sky: Tesku hrozí kvůli účetnímu skandálu značná pokuta

Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro vyšetřování závažných...
Spojené království Evropské akcie Maloobchod
včera v 15:01

Řecko obdrželo tři nabídky na druhý největší přístav v zemi

Řecko obdrželo tři závazné nabídky na odkoupení většinového podílu v přístavu v Soluni. Oznámila to v sobotu řecká...
Řecko Privatizace
včera v 08:43

V USA narůstá počet nedokončených ropných vrtů

Američtí producenti ropy z břidličných hornin v současné době těží nejvyšším tempem za rok a půl, zároveň ale...
Ropa Těžba Těžba z břidlic
včera v 07:03

Panama se od roku 2018 připojí k mezinárodní daňové dohodě

Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře AFP to sdělila její...
Daně
Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly
24. 3. 2017 21:30

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly

Americké akcie zakončily poslední seanci týdne kolem nuly. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan po...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie Spojené státy americké (USA)
Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta
24. 3. 2017 18:00

Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta

Evropské akcie v pátek prohloubily ztrátu ze čtvrteční seance. Na trzích byla patrná nervozita z dění ve Spojených...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
24. 3. 2017 17:28

Reuters: EIB požádala o prošetření půjček poskytnutých Renaultu

Evropská investiční banka (EIB) požádala francouzské vyšetřovatele, aby zjistili, zda francouzská automobilka Renault...
Evropské banky Banky Francie
24. 3. 2017 17:07

Chorvatsko má obavy z problémů potravinářského gigantu Agrokor

Chorvatská vláda uvažuje o přípravě zákona, který by ochránil ekonomiku před problémy obří potravinářské a...
Chorvatsko Zadlužení Maloobchod
Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %
24. 3. 2017 16:45

Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %

Pražská burza v pátek navázala na zisk ze čtvrteční seance, index PX stoupl o 0,18 % na 982,53 bodu. Nahoru burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
24. 3. 2017 16:06

Mnuchin (ministr financí USA): Daňovou reformu chceme dokončit do srpna

Americký ministr financí Steven Mnuchin v pátek prohlásil, že kabinet Donalda Trumpa usilovně pracuje na slibované...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Daně
Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů
24. 3. 2017 15:45

Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů

Vidina silnější koruny se již začala projevovat v chování drobných investorů, část se proti tomu zajišťuje, menší se...
Česká republika ČNB Centrální banky
24. 3. 2017 15:17

Portugalský rozpočtový deficit loni klesl na novodobé minimum

Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP)...
Portugalsko Rozpočet Deficit rozpočtu
24. 3. 2017 14:50

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v březnu podle předběžných dat klesl na 53,4 bodu, snížilo se i tempo růstu sektoru služeb

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v březnu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí
24. 3. 2017 14:19

Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka...
Deutsche Bank Evropské banky Banky
24. 3. 2017 14:00

Ze světa investičních doporučení (24. března)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Evropské akcie Americké akcie
24. 3. 2017 13:40

Kanada: Index spotřebitelských cen v únoru meziročně vzrostl o 2 % (odhad: +2,1 %, leden: +2,1 %)

Meziměsíčně v únoru ceny vzrostly o 0,2 %. Jádrová inflace podle kanadské centrální banky v meziročním srovnání...
Kanada Inflace
24. 3. 2017 13:32

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Trh počítal s 1,3%...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika