Burzovní kalendář 17. 3. - 21. 3. 2014
|

Burzovní kalendář 17. 3. - 21. 3. 2014

Výsledky referenda o budoucnosti Krymu, první zasedání FOMC pod vedením Janet Yellenové a výsledky zátěžových testů amerických bank. K tomu inflace v eurozóně, index ZEW v Německu a průmyslová výroba v USA. Na pražské burze pak hospodářské výsledky společnosti Pegas Nonwovens. Třetí březnový týden bude z pohledu investorů mimořádně nabitý.

Investiční a ekonomický výhled

USA

17/3 Index průmyslové aktivity v oblasti New Yorku (Empire State)

17/3 Průmyslová výroba

17/3 Index cen domů NAHB

18/3 až 19/3 Zasedání FOMC - rozhodnutí o sazbách a programu odkupu dluhopisů

18/3 Index spotřebitelských cen

18/3 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

19/3 Běžný účet

20/3 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

20/3 Index aktivity filadelfského Fedu

20/3 Prodeje stávajících domů

20/3 Předstihové ukazatele

20/3 Výsledky zátěžových testů bankovního sektoru podle Dodd-Frank Act

21/3 Quadruple Witching - expirace opcí a futures na indexy a akcie

21/3 Projevy členů Fedu Jamese Bullarda a Narayany Kocherlakoty

Za uplynulý týden index Dow ztratil 2,35 %, S&P 500 1,97 % a Nasdaq 2,09 %. "Myslím si, že nyní zažijeme poměrně velkou volatilitu," prohlásil Jerry Braakman, investiční ředitel First American Trust. "Ve světě se toho nyní děje příliš mnoho."

Investory znepokojuje situace na Ukrajině. Páteční setkání amerického ministra zahraničí Johna Kerryho s jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem uklidnění nepřineslo. Rusové trvají na tom, že nedělní referendum na Krymu proběhne je legitimní, naproti tomu Spojené státy opět zdůraznily, že referendum je v rozporu s mezinárodním právem a jeho výsledek neuznají.

Vše o referendu na Krymu sledujte ZDE.

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v březnu překvapivě zhoršila, zejména kvůli horšímu hodnocení ekonomických vyhlídek. Dostala se tak na nejslabší úroveň od loňského listopadu. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu agentury Reuters a Michiganské univerzity.

Index S&P 500 uzavřel týden se ztrátou 1,97 %, ale silný propad jako 24. ledna nebo 3. února se nekonal. Po únorové rally index začal nejprve konsolidovat a při současném vývoji, který ovlivňuje situace na Ukrajině, má nakročeno ke korekci. "To neznamená, že se nastavení grafu okamžitě mění z býčího na medvědí, od maxima je trh jen 2 %. K únorovým minimům, kde je i 200denní klouzavý průměr, chybí 5 %. Ekonomické zprávy jsou smíšené, na trzích je cítit nervozita, takže by index po měsíčním růstu mohl změnit směr vývoje. V novém týdnu bude důležitý komentář po zasedání FOMC. Nejbližší supporty jsou v zóně 1 830 až 1 820 a 1 800. Nejbližší rezistence jsou v zóně 1 850 a na historickém maximu 1 882," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích si připomeňte ZDE.

Nový týden může být kompletně ve znamení Ukrajiny, záleží na reakci na výsledek referenda. Základním scénářem je proruský výsledek, který má vést k začlenění Krymu do Ruské federace. Na to může reagovat Západ politickými či ekonomickými sankcemi, které mohou vést až k obchodní válce. Ta ale není v zájmu nikoho ze zúčastněných. "Pokud dojde po referendu pouze k politickým přestřelkám, může dojít k uklidnění situace. Pokud se krize nerozšíří na další části Ukrajiny a dojde k postupnému uklidnění vášní, současný pokles trhu bychom vnímali pouze jako korekci," napsal v týdenním výhledu hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Žádné spekulace na prvním zasedání pod vedením Janet Yellenové zřejmě nepřipustí FOMC. Fed by měl podle analytiků pokračovat v omezování programu odkupu aktiv, a to o celkem 10 miliard na 55 miliard USD měsíčně. Následná tisková konference Yellenové se zřejmě ve světle obecně mírně horších makrodat ponese v relativně "uvolněném" duchu. Předsedkyně Fedu by měla potvrdit, že centrální banka nadále pečlivě vyhodnocuje situaci a je připravena zasáhnout, pokud by se mělo ekonomické oživení nápadně zadrhnout.

Ve čtvrtek pak Fed vydá výsledky zátěžových testů amerického bankovního sektoru. Ty ukáží, zda a do jaké míry jsou velké banky schopné absorbovat případné problémy ekonomiky.

Kromě toho vyjde řada podstatných makrodat v čele s inflací (čeká se meziměsíčně +0,1 % a meziročně +1,6 %) a průmyslovou výrobou (čeká se meziměsíční růst o 0,3 %). Po zvolnění na přelomu roku budou investoři bedlivě sledovat také údaje z realitního trhu. V případě nových domů a stavebních povolení se čeká mírný růst z lednových minim, posílit by měl také index NAHB. Prodeje stávajících domů by měly stagnovat zhruba na 4,6 milionu.

Pokud by k tomu do té doby nebylo dost důvodů, páteční obchodování může být volatilnější kvůli takzvanému quadruple witching, kdy zároveň vyprší opce a futures na indexy i jednotlivé akcie. To zpravidla vyvolává větší aktivitu i kolísání cen.

Výsledková sezóna prakticky skončila, chybí posledních pár větších firem, které ještě nedodaly výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku, případně mají posunutá účetní období. Svůj výhled na nový týden z pohledu výsledků nabídl v pořadu Mad Money Jim Cramer: "V úterý dvě velká jména - Oracle a Adobe Systems. Pokud jejich výsledky podpoří technologický sektor, bude to dobré znamení. Pokud ne, investoři by se měli mít v tomto odvětví na pozoru. Ve středu těžká váha, doručovatelský gigant FedEx. Mám raději UPS, ale FedEx indikuje sílu globální ekonomiky, proto je důležitý. Konferenci s analytiky pořádá společnost First Solar. Na výstupy z ní lze čekat bouřlivou reakci investorů. Z realitního trhu ve čtvrtek dorazí hospodářské výsledky společnosti Lennar. Ty společně s realitními daty z celého týdne ukáží, jak na tom nemovitostní trh v USA opravdu je."

  • V pondělí ministr financí Jack Lew zahájí cestu po Brazílii a Mexiku, kde se setká s nejvyššími ekonomickými představiteli.
  • Ve středu se koná výroční valná hromada Hewlett-Packard. Ředitelka firmy Meg Whitman bude zřejmě čelit dotazům na další růst tržeb společnosti.
  • V pátek agentura Fitch Ratings zaktualizuje své hodnocení Spojených států. Nyní ho má nejvyšší (AAA), ale s negativním výhledem. Případné zhoršení známky by bylo šokem, jinou než nejlepší známu má zatím pro USA pouze agentura S&P.
John Hussman: Akciová bublina je větší než ta nemovitostní před poslední krizí, na konci cyklu bude S&P 500 alespoň o 40 % níže
Podle indikátorů ocenění, které historicky vykazují téměř 90% korelaci s výnosy z S&P 500 v následujících deseti letech, známý manažer a investor John Hussman odhaduje, že jsou ceny amerických akcií aktuálně více než dvakrát dražší, než by odpovídalo historicky běžným budoucím výnosům.
6 silně návykových akcií
Pro někoho může být silně návykové obchodování s akciemi, pro jiného produkty společností, které akcie emitují. Proč nevydělat na neřestech "závisláků", kteří nejsou schopni říci svému zlozvyku jednou provždy "ne"?
Toto jsou nejdražší americké akcie
Oceňovacích modelů je celá řada. Poměr hodnoty firmy (enterprise value) a tržeb je jedním z nejpoužívanějších. Uvedené akcie letos od začátku roku posílily o více než 10 %, ale zmíněný poměr je u nich mezi 10 a 875 (!), medián 15, přičemž průměr v rámci indexu Russell 1000 je okolo 2. Najdete mezi nimi i velice známá jména.
Akcie jsou v rizikovém teritoriu. Přikupte dluhopisy a nepanikařte, radí stratég
Podle zakladatele investiční firmy Vanguard Johna Bogla jsou akcie sice v rizikovém teritoriu, fundamenty však nejsou tak špatné.
Google má chapadla všude, Apple prostor v nových segmentech, Microsoft je na tom zle
Souboj Applu a Googlu v tandemu se Samsungem na počítačovém i mobilním trhu vrcholí. Vedle nich se jako vyloženě nudná investice jeví softwarový moloch Microsoft, který zatím nerozvířil hladinu ani svými velkými akvizicemi. Vedle těchto gigantů ale technologickému sektoru na burze stále více prosazují akcie sociálních sítí v čele s Facebookem, Twitterem nebo LinkedInem. Na co v technologickém sektoru sázet? O tom všem se diskutovalo na Investičním večeru.

Evropa

17/3 Eurozóna - index spotřebitelských cen

18/3 Eurozóna - obchodní bilance

18/3 Německo - index ekonomické nálady ZEW

19/3 Spojené království - nezaměstnanost

19/3 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

20/3 Německo - index cen výrobců

21/3 Eurozóna - spotřebitelská důvěra

Za uplynulý týden britský FTSE 100 odepsal 2,75 %, francouzský CAC 40 ztratil 3,44 % a DAX propadl o 3,15 %. Nervozita z dění na Krymu byla cítit ještě více než v USA. Pod ještě větším tlakem byly ruské akcie a dluhopisy.

"Trhy jsou nervózní, protože vidí dva možné katalyzátory," říká Andreas Lipkov, hlavní tržní stratég Kliegel & Hafner. "Zaprvé je to krize na Krymu a víkendové referendum. Zadruhé se objevují známky toho, že ekonomické oživení Číny bude obtížnější, než se původně čekalo. Je těžké odhadnout, co se stane, proto se investoři vyhýbají riziku a mohli by začít být i mírně defenzivní."

Vše k tématu Ukrajiny na Investičním webu najdete ZDE.

Evropská centrální banka ve svém novém dokumentu k hodnocení kvality aktiv naznačila, že zaujme tvrdý postoj při kontrole zdraví bank v eurozóně. ECB se chystá tlačit na banky, aby změnily postupy, které používají pro odhad výše ztrát, a při hodnocení rizika braly v úvahu, jaký pohled má ECB na hodnocení majetku.

Hlavní události uplynulého týdne na evropských trzích si připomeňte ZDE.

Referendum na Krymu, zasedání Fedu, ale také sérii výsledků hospodaření velkých německých firem bude v týdnu sledovat makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS:

V samotné Evropě je kalendář ekonomických událostí celkem chudý. Důležitá budou veškerá politická jednání v souvislosti s Ukrajinou, například hned v pondělí by měli ministři zahraničí EU jednat o případných sankcích proti Rusku a jeho představitelům.

V pondělí bude důležitá spotřebitelská inflace v eurozóně, kterou sleduje ECB při stanovování své měnové politiky. Čeká se, že růst indexu spotřebitelských cen zůstane pod 1 %. V úterý vyjde index důvěry v ekonomiku ZEW v Německu i pro celou eurozónu. Středa pak bude ve znamení dat z britského trhu práce.

  • V pondělí ve Vídni začíná další kolo rozhovorů o íránském jaderném programu.
  • Německá kancléřka Angela Merkelová se v pondělí v Berlíně sejde s novým italským premiérem Matteem Renzim.
  • V pondělí také ruské ministerstvo financí vydá exportní cenu ropy Ural na další měsíc.
  • V úterý Ruská centrální banka rozhodne o měnové politice, stejně jako centrální banka v Turecku.
  • Ve středu britský ministr financí George Osborne představí v parlamentu rozpočet včetně výhledu růstu ekonomiky a deficitu veřejných financí.
  • Ve čtvrtek rozhodne o měnové politice Švýcarská národní banka.
  • Ve čtvrtek se v Bruselu na dvoudenní zasedání sejdou špičky EU. Hlavním tématem zřejmě bude Ukrajina. Politici by se měli věnovat také energetice a změně klimatu, hospodářské politice a konkurenceschopnosti průmyslu.

Asie

17/3 Čína - přímé zahraniční investice

18/3 Čína - ceny nemovitostí

19/3 Japonsko - obchodní bilance

19/3 Japonsko - projev guvernéra Bank of Japan Haruhika Kurody

20/3 Haruhiko Kuroda a premiér Šinzó Abe vystoupí na zasedání Japonské obchodní komory

Euro LONG: Nůžky mezi ECB a Fedem se rozevírají
USA a eurozóna procházejí od roku 2008 výraznou finanční a dluhovou krizí. Nárůst dluhů v obou regionech je dramatický, přesto je na tom eurozóna, alespoň z pohledu růstu dluhu i celkového objemu zadlužení, lépe než USA. Fed i Evropská centrální banka řešily krizi maximálním rozvolněním měnové politiky. Zatímco obě banky nadále drží extrémně nízké úrokové míry a dle svých představitelů se je nechystají zvyšovat, jejich přístup k dalším měnovým nástrojům se začal v polovině roku 2012 značně lišit. V horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme zdražení eura ze současných 1,37 na 1,45 EUR/USD.

Česká republika

17/3 Index cen výrobců

17/3 Běžný účet

20/3 Pegas Nonwovens - hospodářské výsledky za 4Q2013 a rok 2013

Akcie na pražské burze za uplynulý týden propadly o 5,17 % na 950,17 bodu. Největší zisky zaznamenaly cenné papíry mediální firmy CME, naopak nejvíce oslabily těžební společnosti NWR.

"Ukrajinská krize je stále stěžejním bodem zájmu investorů. Rostoucí nervozita a ustupující ochota držet riziková aktiva působí prodejní tlak na akciových trzích. Vedle ukrajinské krize byla v týdnu zveřejněna nepříznivá ekonomická data z Číny, která poukazují na slábnutí tamní ekonomiky kvůli probíhajícím reformám," popsal náladu na finančních trzích hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce klesající akcií v uplynulém týdnu byla NWR, která ztratila 15 % na 11,05 Kč. Konkrétní čistě specifický důvod u firmy neobjevil, nicméně NWR se nesla na negativních výsledcích z Číny, které naznačují ekonomické oslabování, které se projevuje na slábnutí cen železné rudy a uhlí. Právě dále klesající ceny uhlí, jež jsou na několikaletých minimech, jsou pro NWR negativní.

Naopak největší růst zaznamenaly akcie CME, jež přidaly 1,7 % n 79,5 Kč. U firmy se objevila v pátek informace o nákupu akcií jednoho člena představenstva. "Obecně se titul pohybuje v širším rozpětí díky vyčkávání na příští týden, kdy uplyne rozhodný den pro nárok na dodatečné dluhopisy a warranty, které akcionáři mohou obdržet v rámci restrukturalizace," uvedl Vaníček.

Středeční valná hromada Telefóniky C.R. dle očekávání schválila všechny navrhované body. Jednalo se především o volby členů dozorčí rady a auditního výboru a změny stanov. Dividenda nebyla předmětem projednávání, tu určí až valná hromada konaná ve druhém kvartálu letošního roku.

V pátek se spekulovalo o čtvrtečním komentáři ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, že by stát mohl založit státní společnost, která by od ČEZ převzala projekt rozšíření JE Temelín. ČEZ by elektrárnu pravděpodobně následně provozoval. "Takové řešení by v případě státní pomoci nepodléhalo schválení EU, stát by také mohl vybrat dodavatele stavby bez výběrového řízení. Pro ČEZ by bylo dobré řešení, když by nemusel nést vysoké podnikatelské riziko a investiční náklady spojené s tímto projektem, ale přitom by následně mohl získat platby za provozování nových bloků," říká Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

Maloobchodní tržby v ČR v lednu zrychlily růst na 6,4 %. Tržby obchodníků pokračovaly v silném růstu, který jde na vrub především intervenci ČNB proti slabé koruně. Prudký růst poptávky zaznamenávají především prodejci aut, a tak se tržby motoristického segmentu zvýšily téměř o pětinu. Růst českého průmyslu v lednu meziročně zpomalil na 5,5 %, stavebnictví přidalo 5 %. Hlavně výkon stavebnictví ale nelze přeceňovat. Proč?

Nový týden bude ve znamení výsledku referenda na Ukrajině, a především reakce Ruska a západních mocností na něj. Pokud dojde "jen" k vyostření diplomatické roztržky, trhy mohou reagovat pozitivně. Zavádění sankcí proti Rusku, a tedy následná minimálně obchodní válka, by byla negativní pro všechny strany konfliktu i pro globální ekonomiku. Krajním scénářem je otevřený ozbrojený konflikt.

Z domácích zpráv budou investoři sledovat ve čtvrtek hospodářské výsledky společnosti Pegas Nonwovens. Otázkou je splnění sníženého cíle a výhled na letošní rok, který by měl být podle Vaníčka "relativně optimistický vzhledem k technickým potížím v loňském roce a plnému nasazení egyptské linky". V pátek by pak titul měl být začleněn do regionálních indexů CECE, což může znamenat dodatečný impulz díky nákupům indexových investorů.

"Očekáváme, že Pegas pohodlně dosáhne cíle EBITDA na rok 2013 (37 až 39 milionů EUR). Čistý zisk bude negativně ovlivněn přeceněním dluhů kvůli slabší koruně. Čekáme zvýšení výhledu EBITDA pro rok 2014 meziročně o 10 %," říká Václav Kmínek, analytik z České spořitelny.

V úterý se budou akcie CME naposledy obchodovat s nárokem na práva na dluhopisy a warranty na akcie. "Nelze vyloučit, že se po překročení tohoto období na trh vrátí investoři spekulující na pokles titulu. V současné době je pro takovéto spekulanty obtížné dodatečně shánět zmíněné dluhopisy a warranty, na které má nárok právě držitel akcie," míní Vaníček.

Jak může ukrajinská krize dolehnout na akcie z pražské burzy
Index PX již několik dní po sobě klesá, a to i kvůli nervozitě z vývoje na Ukrajině. Co by mohlo případné další prohloubení tamní krize znamenat pro české akcie?
V dividendách předčí pražská burza většinu světa. Jak se naplňují letošní očekávání?
I přes nízkou aktivitu patří pražská burza v jednom ukazateli k nejlepším na světě. Tím ukazatelem je dividendový výnos, který by měl být podle odhadu Bloombergu v rámci indexu PX na základě dividend vyplácených z loňského zisku 5,7 %.
Výsledková sezóna na pražské burze: Přehled odhadů i oznámených čísel
Komerční banka, CME a ČEZ investory údaji za uplynulý kvartál příliš nepotěší, jejich výsledky jsou závislé na vývoji naší i evropské ekonomiky. Nadějnější výhled máme na menší firmy jako Pegas Nonwovens nebo Fortunu. Dvojciferný nárůst provozního zisku by měla oznámit také likérka Stock Spirits, míní analytik Petr Bártek z České spořitelny.
Euro na úvod asijského obchodování prudce roste v reakci na Macronův úspěch ve francouzských volbách
včera v 22:05

Euro na úvod asijského obchodování prudce roste v reakci na Macronův úspěch ve francouzských volbách

Euro v úvodu obchodování v Asii posílilo vůči dolaru o dvě procenta a vyšplhalo se na 1,09395 USD, tedy nejvýše za...
Euro EUR/USD Měny
včera v 21:56

Libye se potýká s prudkým poklesem příjmů z prodeje ropy

Libyjské příjmy z prodeje ropy se v uplynulých čtyřech letech v důsledku vnitřních konfliktů a nízkých cen suroviny....
Libye Afrika Ropa
včera v 21:34

Analytici: Dopady prvního kola francouzských prezidentských voleb na korunu budou omezené

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve Francii by měly mít na vývoj kurzu české koruny vůči euru omezené...
Česká koruna EUR/CZK Forex
včera v 20:55

Reuters: Odhady výsledků voleb ve Francii poslaly euro vzhůru

Údaje agentury Reuters před otevřením devizového trhu v Asii signalizují růst eura vůči dolaru na čtyřtýdenní maximum...
Euro EUR/USD Forex
včera v 15:10

Švýcarsko je připraveno řešit vliv francouzských voleb na frank

Švýcarská centrální banka (SNB) je připravena podniknout kroky ke zmírnění tlaku na růst švýcarského franku, který by...
Švýcarský frank Švýcarsko Centrální banky
včera v 13:47

V Česku je již přes 300 nabíjecích míst pro elektromobily

V Česku je již více než 300 nabíjecích míst pro elektromobily, každoročně jich přibývá několik desítek. Vyplývá to z...
Auta Inovace Doprava
včera v 12:37

Evidence tržeb má v letech 2017 a 2018 přinést navíc 23 miliard korun

Elektronická evidence tržeb (EET), která byla spuštěna od loňského prosince, by měla letos a příští rok přinést do...
Daně Regulace Byznys a podnikání
včera v 11:45

Dva společníci firmy Mossack Fonseca byli propuštěni z vazby na kauci

Dva hlavní společníci advokátní kanceláře Mossack Fonseca, která nechvalně proslula kauzou takzvaných Panama Papers,...
Daně Podvod Právo
včera v 07:04

Schäuble: Musíme zmenšit propast mezi bohatými a chudými zeměmi

Propast mezi bohatými a chudými zeměmi se musí zmenšit, jinak nelze dlouhodobě zajistit světovou bezpečnost. Ve...
Světová ekonomika Chudoba Bohatství
včera v 01:59

Saúdskoarabský král obměnil vládu a přidal úředníkům a vojákům

Saúdskoarabský král Salmán v sobotu odvolal ministra pro státní službu a ministra pro informace. Jednoho ze svých...
Saúdská Arábie Blízký a Střední východ Politika
22. 4. 2017 22:55

DPA: Vláda USA vyzvala Německo ke snížení obchodního přebytku

Americký ministr financí Steven Mnuchin v sobotu na jarním zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve Washingtonu...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Mezinárodní obchod
22. 4. 2017 19:45

MMF nepotvrdil závazek vzdorovat všem formám protekcionismu

Členské země Mezinárodního měnového fondu (MMF) v sobotu slíbily, že budou usilovat o snížení ekonomických...
Světová ekonomika Mezinárodní měnový fond
22. 4. 2017 19:44

Británie po celý jeden den vyráběla elektřinu bez využití uhlí

Británie poprvé od začátku průmyslové revoluce po celý jeden den vyráběla elektrickou energii bez využití uhlí....
Energetika Spojené království Uhlí a koks
22. 4. 2017 18:33

Nowotny: ECB je připravena podpořit francouzské banky

Evropská centrální banka (ECB) by po prvním kole prezidentských voleb ve Francii mohla v případě potřeby poskytnout...
Francie Evropské banky Finanční sektor
22. 4. 2017 17:22

ODS představila program a lídry kandidátek, chce se vrátit do vlády

Opoziční ODS půjde do sněmovních voleb s programem založeným na snižování daní, růstu mezd, posílení bezpečnosti i...
Politika Česká republika
22. 4. 2017 04:10

Dodávky proudu v San Francisku byly plně obnoveny

Dodávky elektrického proudu v San Francisku byly po rozsáhlém pátečním výpadku plně obnoveny. Uvedla to na konci...
Spojené státy americké (USA) Elektřina Energetika
22. 4. 2017 00:19

Trump výnosem nařídil přezkoumat firemní daně a finanční regulace

Prezident Donald Trump pátečním výnosem nařídil ministerstvu financí přezkoumat zásahy vlády svého předchůdce Baracka...
Spojené státy americké (USA) Daně Regulace
Egyptský importér si stěžuje na údajnou korupci ve Škodě
21. 4. 2017 23:42

Egyptský importér si stěžuje na údajnou korupci ve Škodě

Bývalý egyptský importér vozů Škoda, firma Artoc Auto, si stěžuje na korupci v české automobilce Škoda Auto. Majitel...
Volkswagen Auta Korupce
Agentura Fitch snížila rating Itálie o jeden stupeň na BBB
21. 4. 2017 23:01

Agentura Fitch snížila rating Itálie o jeden stupeň na BBB

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v pátek snížila rating dlouhodobých závazků Itálie o jeden stupeň na BBB...
Itálie Evropská ekonomika Rating
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden ale skončily všechny tři hlavní indexy v plusu
21. 4. 2017 22:30

Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden ale skončily všechny tři hlavní indexy v plusu

Americké akcie v závěru týdne mírně oslabily, jejich širší index S&P 500 ale zaznamenal první týdenní růst za tři...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie