10 nejlepších akcií z indexu S&P 500
|

10 nejlepších akcií z indexu S&P 500

Trh v USA se od začátku roku 2015 jen kývá ze strany na stranu, takže je po prvním čtvrtletí zhruba na nule. Jde ale o "trh s akciemi", takže to by muselo být, aby se nenašly jednotlivé výkonné akcie, které podaly lepší výkon než široké indexy.

Akciové tipy Americké akcie S&P 500

Výnosy se dokonce nemusely hledat jen v kategorii takzvaných penny stocks, které si lítají, kam chtějí, bez pádnějšího důvodu. Hvězdnou výkonnost předvedly některé velké společnosti z S&P 500 s tržní kapitalizací v řádu desítek miliard USD. A vyhlídky mají solidní i po raketovém růstu. Proč vybrané americké blue chips jen za první čtvrtletí zhodnotily o zhruba 40 %?

10. Avago Technologies

Byznys Avago sice nepůsobí tak sexy jako třeba aplikace na chytré telefony nebo sociální média, nicméně jde o výrobce polovodičů, který se soustředí na bezdrátové komunikace, optická vlákna a LED technologie. Firma dodává součástky pro iPhony. Uvedení iPhonu 6 znamenalo pro Avago silný růst. Výkonnost se mírně zhoršila s tím, jak firma svými výsledky zaostala za očekáváními taženými úspěchem iPhonu a nedávnými akvizicemi. Z historické výkonnosti lze vyčíst, že firma našla způsob, jak si zajistit pokračování úspěchu, a ne podléhat volatilitě jako ostatní malé technologické akcie během posledních několika let.

Avago Technologies

9. Martin Marietta Materials

Jde o jednu z "nudných" akcií, které většina investorů přehlíží, dokud je na ně někdo neupozorní. Firma je jedním z největších producentů vybraných stavebních materiálů v USA. V roce 2014 provedla akvizici svého největšího konkurenta Texas Industries za 3 miliardy USD, která upevnila její tržní pozici. Optimisté říkají, že je firma na začátku mnohaletého cyklu růstu tržeb a zisků díky své dominanci a slibnému vývoji sektoru stavebnictví, který popohání ekonomické oživení USA. Pesimisté naopak poukazují na relativně vysoké P/E a slabé dividendy.

Martin Marietta Materials

8. Vulcan Materials Company

Podobně jako Martin Marietta se i Vulcan Materials angažuje ve výrobě stavebních materiálů a mělo by jí nahrávat oživení americké ekonomiky. Vulcan provedla akvizici některých aktiv Martin Marietta v rámci antitrustového procesu v souvislosti s akvizicí Texas Industries. Na trhu je nyní duopol Vulcan a Martin Marietta. Silné zisky ve čtvrtém čtvttletí potvrdily trend zlepšujících se finančních ukazatelů a přispěly k růstovému momentu akcií Vulcan v roce 2015.

Vulcan Materials

7. Urban Outfitters

Společnosti Urban Outfitters se v posledních letech příliš nedařilo, její akcie spadly o zhruba 40 % z maxima 45 USD v polovině roku 2013 na minimum kolem 28 USD na konci roku 2014. Před několika měsíci se však situace začala měnit. Akcie jsou nyní na historických maximech díky lepším než očekávaným výsledkům, které překvapily hlavně na úrovni tržeb.

Povzbudit investory by měl fakt, že bylo loni otevřeno 38 obchodů firmy různých značek. Hodnotu pro akcionáře navíc zvyšují zpětné odkupy. Medvědi ale varují před přílišným nadšením z údajů o růstu srovnatelných tržeb a radí na odvětví, v němž se rychle mění chování zákazníků, sázet velice obezřetně.

Urban Outfitters

6. Mallinckrodt

Mallinckrodt je jednou z evropských akcií, která by neměla chybět na nákupním seznamu žádného investora. Firma provedla akvizici Questcor Pharmaceuticals a Cadence Pharmaceuticals. Akvizice Mallinckrodt pomohly, akcie zhodnotila o 100 % v posledních 12 měsících. Vzhledem k větru v zádech v sektoru zdravotní péče a farmacie není divu, že růst pokračuje.

Díky konsolidaci ve zdravotnictví je firma samotná vzhledem k relativně malé tržní kapitalizaci možným akvizičním cílem. Protože produkuje jak patentovaná, tak generická léčiva, může být atraktivním doplňkem pro široké spektrum farmaceutických firem.

Mallinckrodt

5. First Solar

First Solar je pro některé investory trochu překvapením vzhledem k těžkým časům pro energetické akcie. Když je ropa tak levná, na co potřebuje svět drahou solární energii? Někteří investoři ale správně vsadili na to, že každá akcie, která utrpěla výprodeje, se brzy zotaví. Poté, co First Solar ztratila kolem 40 % v posledních 9 měsících roku 2014, se oklepala a vydala do dalšího boje. Očekává se, že vznikne joint venture se SunPower, což by mohlo vést k tvorbě předvídatelné cash flow a zajistit stabilitu jinak celkem volatilní akcii. Akvizice Solar Chile by zase mohla otevřít cestu na mladé trhy. Pak by akcie First Solar mohly dále posilovat navzdory nejistému prostředí na energetickém trhu.

First Solar

4. Boston Scientific

Boston Scientific Corporation je divokou kartou již od roku 2012. Akcie zhodnotila za poslední roky o 200 % a nadprůměrná výkonnost pokračovala i v prvním čtvrtletí 2015. Výrobce zdravotnických zařízení vydělává na kvalitních produktech a pokračujícím růstu v sektoru způsobeném stárnutím baby boomers a organickým růstem mladých trzích, kde bohatnutí obyvatel vytváří poptávku po moderních zdravotnických službách. Firma se veze na vlně tohoto trendu se zařízeními, jako jsou endoskopy nebo kardiologické monitory, a nemusí se bát problémů spojených se schvalováním patentů a jejich expiracemi. Akcie zatím působí jako rozumně oceněná, přitom má firma velmi dobré dlouhodobé vyhlídky.

Boston Scientific

3. Skyworks Solutions

Skyworks Solutions není jen jednou z krátkodobě nejvýkonnějších akcií v S&P 500, ale také technologickým titulem s dlouhodobým pozitivním momentem. Za poslední dva roky připsala neuvěřitelných 350 %. A má důvod. V posledním kvartálu vykázala 59% nárůst tržeb, částečně díky partnerství v oblasti hardwaru se Cisco Systems a silné poptávce po polovodičích. Analytici firmě věří a během března jí udělovali silná hodnocení. Otázkou je udržitelnost nadprůměrné výkonnosti.

Skyworks Solutions

2. Kraft Foods

Kraft Foods šokovala nedávno zprávou o fúzi se spotřebitelskou ikonou Heinz. Zatímco společnosti nabízející balené jídlo byly v minulých letech spíše přehlíženy, spojení těchto dvou gigantů bylo pro investory velkou zprávou, zejména vzhledem k podílu, jaký má v Heinzu Warren Buffett.

Kraft Foods

1. Hospira

Farmaceutický gigant Pfizer nabídl za tuto firmu 17 miliard USD a její akcie zareagovaly skokovým nárůstem. Pfizer se zajímá zejména o injekce "biosimilars", které fungují podobně jako stávající léky, přičemž jde o zcela jinou účinnou látku. Společnost se bude muset vypořádat s expirací některých klíčových patentů včetně značek Celebrex a Lipitor, které nedávno ztratily exkluzivitu. Největší růstový potenciál ceny akcie může již být vyčerpán. Zahýbat s kurzem by možná ještě mohlo zveřejnění detailů dohody.

Hospira
Zdroj: InvestorPlace.com
Americké akcie se v pondělí na směru neshodly, technologický index…
Americké akcie se v pondělí na směru neshodly, technologický index…
včera v 22:30

Americké akcie se v pondělí na směru neshodly, technologický index Nasdaq Composite skončil na novém maximu

Akcie na trzích ve Spojených státech v pondělí klesaly pod vlivem ztrát farmaceutického gigantu Johnson & Johnson,...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Fiat zvýší ve své srbské divizi mzdy o 9,5 %
včera v 21:20

Fiat zvýší ve své srbské divizi mzdy o 9,5 %

Italská automobilka Fiat zvýší o 9,5 % mzdy zaměstnanců ve své srbské divizi. Je to výsledek dohody s odbory, které v...
Evropské akcie Auta Platy a osobní ohodnocení
Lagardeová: MMF by se za deset let mohl přestěhovat do Číny
včera v 20:52

Lagardeová: MMF by se za deset let mohl přestěhovat do Číny

Mezinárodní měnový fond by se za deset let mohl přestěhovat z USA do Číny. Mohlo by k tomu dojít, pokud bude...
Mezinárodní měnový fond Čína
WTO: Kroky k uvolnění obchodu převažují nad restrikcemi
včera v 19:38

WTO: Kroky k uvolnění obchodu převažují nad restrikcemi

Od zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států bylo ve světě učiněno více kroků k uvolnění mezinárodního...
Světová ekonomika Donald Trump Mezinárodní obchod
Bundesbank: Nízké úroky ušetřily zemím eurozóny téměř bilion eur
včera v 18:44

Bundesbank: Nízké úroky ušetřily zemím eurozóny téměř bilion eur

Členské země eurozóny díky nízkým úrokovým sazbám ušetřily od vypuknutí globální finanční krize v roce 2008 téměř...
Eurozóna Úrokové sazby
Evropské burzy se v pondělí na směru neshodly, výrazně ztratil…
Evropské burzy se v pondělí na směru neshodly, výrazně ztratil…
včera v 18:00

Evropské burzy se v pondělí na směru neshodly, výrazně ztratil automobilový sektor

Evropské akciové trhy v úvodu nového týdne uzavřely smíšeně. Pod tlakem byly akcie velkých evropských automobilek, u...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Srbsko a firma Rio Tinto jsou blíže dohodě o možné těžbě lithia
včera v 17:30

Srbsko a firma Rio Tinto jsou blíže dohodě o možné těžbě lithia

Nadnárodní těžařský gigant Rio Tinto se v pondělí se srbskou vládou dohodl na urychlení těžby lithia v Srbsku....
Srbsko Těžba Lithium
Sucho v Itálii ovlivní produkci vína, oliv či parmezánu
včera v 17:08

Sucho v Itálii ovlivní produkci vína, oliv či parmezánu

Nebývalé sucho, které v posledních týdnech sužuje Itálii, postihlo dvě třetiny zemědělské půdy a tamním farmářům...
Itálie Potraviny Zemědělství
Pražská burza v úvodu týdne stoupla, dařilo se finančním titulům
Pražská burza v úvodu týdne stoupla, dařilo se finančním titulům
včera v 16:45

Pražská burza v úvodu týdne stoupla, dařilo se finančním titulům

Pražská burza se v pondělí odrazila od ztráty ze závěru minulého týdne, když index PX zpevnil o 0,35 % na 1 007,67...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Řecko se po třech letech vrací na dluhopisové trhy
Řecko se po třech letech vrací na dluhopisové trhy
včera v 16:20

Řecko se po třech letech vrací na dluhopisové trhy

Řecko se po tříleté přestávce vrací na dluhopisové trhy. Ministerstvo financí v Aténách v pondělí oznámilo, že hodlá...
Řecko Dluhopisový trh Státní dluhopisy
USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v červenci…
včera v 15:47

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v červenci podle předběžných dat stoupl na 53,2 bodu, tempo růstu sektoru služeb stagnovalo

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v červenci podle předběžných údajů společnosti Markit stoupl...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Německo chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit sankce
včera v 15:19

Německo chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit sankce

Německo prosazuje, aby se na sankčním seznamu Evropské unie ocitly další čtyři osoby v souvislosti s dodávkou turbín...
Německo Rusko Ukrajina
Ze světa investičních doporučení (24. července)
včera v 15:00

Ze světa investičních doporučení (24. července)

Které akcie si v pondělí vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
EK se obává, že nové protiruské sankce USA ohrozí energetiku unie
včera v 14:47

EK se obává, že nové protiruské sankce USA ohrozí energetiku unie

Evropská komise s určitým znepokojením sleduje přípravu nových protiruských sankcí ve Spojených státech, které mohou...
Evropská unie Rusko Energetika
Kanada: Velkoobchodní tržby v květnu stouply o 0,9 %
včera v 14:32

Kanada: Velkoobchodní tržby v květnu stouply o 0,9 %

Kanadské velkoobchodní tržby se v květnu zvýšily o 0,9 % po růstu o 0,8 % v předchozím měsíci. Analytici očekávali...
Kanada Tržby
Výbor těžařů ropy je v případě potřeby pro delší redukci dodávek
Výbor těžařů ropy je v případě potřeby pro delší redukci dodávek
včera v 14:16

Výbor těžařů ropy je v případě potřeby pro delší redukci dodávek

Výbor složený ze zástupců Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a některých dalších těžařských států doporučuje,...
Ropa Komodity Těžba
Vláda definitivně schválila, že se Praha pokusí získat sídlo EBA
Vláda definitivně schválila, že se Praha pokusí získat sídlo EBA
včera v 13:59

Vláda definitivně schválila, že se Praha pokusí získat sídlo EBA

Česko se pokusí po odchodu Velké Británie z Evropské unie získat pro Prahu sídlo Evropského bankovního úřadu (EBA)....
Česká republika Spojené království Banky
Rusko plánuje další elektrárnu na anektovaném poloostrově Krym
Rusko plánuje další elektrárnu na anektovaném poloostrově Krym
včera v 13:46

Rusko plánuje další elektrárnu na anektovaném poloostrově Krym

Rusko vyhlásí tendr na výstavbu nové elektrárny na poloostrově Krym, který anektovalo v roce 2014. Podle agentury...
Rusko Ukrajina Energetika