10 nejlepších akcií z indexu S&P 500
|

10 nejlepších akcií z indexu S&P 500

Trh v USA se od začátku roku 2015 jen kývá ze strany na stranu, takže je po prvním čtvrtletí zhruba na nule. Jde ale o "trh s akciemi", takže to by muselo být, aby se nenašly jednotlivé výkonné akcie, které podaly lepší výkon než široké indexy.

Akciové tipy Americké akcie S&P 500

Výnosy se dokonce nemusely hledat jen v kategorii takzvaných penny stocks, které si lítají, kam chtějí, bez pádnějšího důvodu. Hvězdnou výkonnost předvedly některé velké společnosti z S&P 500 s tržní kapitalizací v řádu desítek miliard USD. A vyhlídky mají solidní i po raketovém růstu. Proč vybrané americké blue chips jen za první čtvrtletí zhodnotily o zhruba 40 %?

10. Avago Technologies

Byznys Avago sice nepůsobí tak sexy jako třeba aplikace na chytré telefony nebo sociální média, nicméně jde o výrobce polovodičů, který se soustředí na bezdrátové komunikace, optická vlákna a LED technologie. Firma dodává součástky pro iPhony. Uvedení iPhonu 6 znamenalo pro Avago silný růst. Výkonnost se mírně zhoršila s tím, jak firma svými výsledky zaostala za očekáváními taženými úspěchem iPhonu a nedávnými akvizicemi. Z historické výkonnosti lze vyčíst, že firma našla způsob, jak si zajistit pokračování úspěchu, a ne podléhat volatilitě jako ostatní malé technologické akcie během posledních několika let.

Avago Technologies

9. Martin Marietta Materials

Jde o jednu z "nudných" akcií, které většina investorů přehlíží, dokud je na ně někdo neupozorní. Firma je jedním z největších producentů vybraných stavebních materiálů v USA. V roce 2014 provedla akvizici svého největšího konkurenta Texas Industries za 3 miliardy USD, která upevnila její tržní pozici. Optimisté říkají, že je firma na začátku mnohaletého cyklu růstu tržeb a zisků díky své dominanci a slibnému vývoji sektoru stavebnictví, který popohání ekonomické oživení USA. Pesimisté naopak poukazují na relativně vysoké P/E a slabé dividendy.

Martin Marietta Materials

8. Vulcan Materials Company

Podobně jako Martin Marietta se i Vulcan Materials angažuje ve výrobě stavebních materiálů a mělo by jí nahrávat oživení americké ekonomiky. Vulcan provedla akvizici některých aktiv Martin Marietta v rámci antitrustového procesu v souvislosti s akvizicí Texas Industries. Na trhu je nyní duopol Vulcan a Martin Marietta. Silné zisky ve čtvrtém čtvttletí potvrdily trend zlepšujících se finančních ukazatelů a přispěly k růstovému momentu akcií Vulcan v roce 2015.

Vulcan Materials

7. Urban Outfitters

Společnosti Urban Outfitters se v posledních letech příliš nedařilo, její akcie spadly o zhruba 40 % z maxima 45 USD v polovině roku 2013 na minimum kolem 28 USD na konci roku 2014. Před několika měsíci se však situace začala měnit. Akcie jsou nyní na historických maximech díky lepším než očekávaným výsledkům, které překvapily hlavně na úrovni tržeb.

Povzbudit investory by měl fakt, že bylo loni otevřeno 38 obchodů firmy různých značek. Hodnotu pro akcionáře navíc zvyšují zpětné odkupy. Medvědi ale varují před přílišným nadšením z údajů o růstu srovnatelných tržeb a radí na odvětví, v němž se rychle mění chování zákazníků, sázet velice obezřetně.

Urban Outfitters

6. Mallinckrodt

Mallinckrodt je jednou z evropských akcií, která by neměla chybět na nákupním seznamu žádného investora. Firma provedla akvizici Questcor Pharmaceuticals a Cadence Pharmaceuticals. Akvizice Mallinckrodt pomohly, akcie zhodnotila o 100 % v posledních 12 měsících. Vzhledem k větru v zádech v sektoru zdravotní péče a farmacie není divu, že růst pokračuje.

Díky konsolidaci ve zdravotnictví je firma samotná vzhledem k relativně malé tržní kapitalizaci možným akvizičním cílem. Protože produkuje jak patentovaná, tak generická léčiva, může být atraktivním doplňkem pro široké spektrum farmaceutických firem.

Mallinckrodt

5. First Solar

First Solar je pro některé investory trochu překvapením vzhledem k těžkým časům pro energetické akcie. Když je ropa tak levná, na co potřebuje svět drahou solární energii? Někteří investoři ale správně vsadili na to, že každá akcie, která utrpěla výprodeje, se brzy zotaví. Poté, co First Solar ztratila kolem 40 % v posledních 9 měsících roku 2014, se oklepala a vydala do dalšího boje. Očekává se, že vznikne joint venture se SunPower, což by mohlo vést k tvorbě předvídatelné cash flow a zajistit stabilitu jinak celkem volatilní akcii. Akvizice Solar Chile by zase mohla otevřít cestu na mladé trhy. Pak by akcie First Solar mohly dále posilovat navzdory nejistému prostředí na energetickém trhu.

First Solar

4. Boston Scientific

Boston Scientific Corporation je divokou kartou již od roku 2012. Akcie zhodnotila za poslední roky o 200 % a nadprůměrná výkonnost pokračovala i v prvním čtvrtletí 2015. Výrobce zdravotnických zařízení vydělává na kvalitních produktech a pokračujícím růstu v sektoru způsobeném stárnutím baby boomers a organickým růstem mladých trzích, kde bohatnutí obyvatel vytváří poptávku po moderních zdravotnických službách. Firma se veze na vlně tohoto trendu se zařízeními, jako jsou endoskopy nebo kardiologické monitory, a nemusí se bát problémů spojených se schvalováním patentů a jejich expiracemi. Akcie zatím působí jako rozumně oceněná, přitom má firma velmi dobré dlouhodobé vyhlídky.

Boston Scientific

3. Skyworks Solutions

Skyworks Solutions není jen jednou z krátkodobě nejvýkonnějších akcií v S&P 500, ale také technologickým titulem s dlouhodobým pozitivním momentem. Za poslední dva roky připsala neuvěřitelných 350 %. A má důvod. V posledním kvartálu vykázala 59% nárůst tržeb, částečně díky partnerství v oblasti hardwaru se Cisco Systems a silné poptávce po polovodičích. Analytici firmě věří a během března jí udělovali silná hodnocení. Otázkou je udržitelnost nadprůměrné výkonnosti.

Skyworks Solutions

2. Kraft Foods

Kraft Foods šokovala nedávno zprávou o fúzi se spotřebitelskou ikonou Heinz. Zatímco společnosti nabízející balené jídlo byly v minulých letech spíše přehlíženy, spojení těchto dvou gigantů bylo pro investory velkou zprávou, zejména vzhledem k podílu, jaký má v Heinzu Warren Buffett.

Kraft Foods

1. Hospira

Farmaceutický gigant Pfizer nabídl za tuto firmu 17 miliard USD a její akcie zareagovaly skokovým nárůstem. Pfizer se zajímá zejména o injekce "biosimilars", které fungují podobně jako stávající léky, přičemž jde o zcela jinou účinnou látku. Společnost se bude muset vypořádat s expirací některých klíčových patentů včetně značek Celebrex a Lipitor, které nedávno ztratily exkluzivitu. Největší růstový potenciál ceny akcie může již být vyčerpán. Zahýbat s kurzem by možná ještě mohlo zveřejnění detailů dohody.

Hospira
Zdroj: InvestorPlace.com
včera v 20:33

Kanada usiluje o rozšíření vývozu ropy mimo USA

Kanada bude navzdory schválení ropovodu Keystone XL vedoucího do Spojených států nadále usilovat o rozšíření exportu...
Ropa Kanada Komodity
včera v 17:55

Apple odvrátil zákaz prodeje telefonů iPhone 6 v Číně

Čínský soud zrušil rozhodnutí pekingského úřadu pro ochranu duševního vlastnictví, podle kterého telefony iPhone 6 a...
Apple Mobilní telefony Americké akcie
včera v 16:10

Sky: Tesku hrozí kvůli účetnímu skandálu značná pokuta

Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro vyšetřování závažných...
Spojené království Evropské akcie Maloobchod
včera v 15:01

Řecko obdrželo tři nabídky na druhý největší přístav v zemi

Řecko obdrželo tři závazné nabídky na odkoupení většinového podílu v přístavu v Soluni. Oznámila to v sobotu řecká...
Řecko Privatizace
včera v 08:43

V USA narůstá počet nedokončených ropných vrtů

Američtí producenti ropy z břidličných hornin v současné době těží nejvyšším tempem za rok a půl, zároveň ale...
Ropa Těžba Těžba z břidlic
včera v 07:03

Panama se od roku 2018 připojí k mezinárodní daňové dohodě

Panama začne od roku 2018 uplatňovat mezinárodní daňovou dohodu podepsanou loni. Agentuře AFP to sdělila její...
Daně
Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly
24. 3. 2017 21:30

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly

Americké akcie zakončily poslední seanci týdne kolem nuly. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan po...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie Spojené státy americké (USA)
Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta
24. 3. 2017 18:00

Evropské akcie v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta

Evropské akcie v pátek prohloubily ztrátu ze čtvrteční seance. Na trzích byla patrná nervozita z dění ve Spojených...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
24. 3. 2017 17:28

Reuters: EIB požádala o prošetření půjček poskytnutých Renaultu

Evropská investiční banka (EIB) požádala francouzské vyšetřovatele, aby zjistili, zda francouzská automobilka Renault...
Evropské banky Banky Francie
24. 3. 2017 17:07

Chorvatsko má obavy z problémů potravinářského gigantu Agrokor

Chorvatská vláda uvažuje o přípravě zákona, který by ochránil ekonomiku před problémy obří potravinářské a...
Chorvatsko Zadlužení Maloobchod
Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %
24. 3. 2017 16:45

Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %

Pražská burza v pátek navázala na zisk ze čtvrteční seance, index PX stoupl o 0,18 % na 982,53 bodu. Nahoru burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
24. 3. 2017 16:06

Mnuchin (ministr financí USA): Daňovou reformu chceme dokončit do srpna

Americký ministr financí Steven Mnuchin v pátek prohlásil, že kabinet Donalda Trumpa usilovně pracuje na slibované...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Daně
Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů
24. 3. 2017 15:45

Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů

Vidina silnější koruny se již začala projevovat v chování drobných investorů, část se proti tomu zajišťuje, menší se...
Česká republika ČNB Centrální banky
24. 3. 2017 15:17

Portugalský rozpočtový deficit loni klesl na novodobé minimum

Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP)...
Portugalsko Rozpočet Deficit rozpočtu
24. 3. 2017 14:50

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v březnu podle předběžných dat klesl na 53,4 bodu, snížilo se i tempo růstu sektoru služeb

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v březnu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí
24. 3. 2017 14:19

Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka...
Deutsche Bank Evropské banky Banky
24. 3. 2017 14:00

Ze světa investičních doporučení (24. března)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Evropské akcie Americké akcie
24. 3. 2017 13:40

Kanada: Index spotřebitelských cen v únoru meziročně vzrostl o 2 % (odhad: +2,1 %, leden: +2,1 %)

Meziměsíčně v únoru ceny vzrostly o 0,2 %. Jádrová inflace podle kanadské centrální banky v meziročním srovnání...
Kanada Inflace
24. 3. 2017 13:32

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Trh počítal s 1,3%...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika