Zlato, diverzifikace, současná ekonomika a osobní penzijní reforma plná investic: Nejen to nabídl letošní Cashflow Summit
|

Zlato, diverzifikace, současná ekonomika a osobní penzijní reforma plná investic: Nejen to nabídl letošní Cashflow Summit

Jak se v prostředí po finanční krizi, která od základů změnila fungování finančních trhů, chovat jako drobný investor? Do čeho se vyplatí investovat a čemu se naopak obloukem vyhnout? Na tyto i mnohé další otázky poskytl odpovědi druhý ročník investiční konference Cashflow Summit. Akci jsme na Investičním webu sledovali celou sobotu živě.

Komodity Investiční alternativy Pravidla a doporučení pro investování Světová ekonomika Investiční tipy

To nejzajímavější z investiční konference Cashflow Summit 2015 najdete také na Twitteru Investičního webu a pod hashtagem #cashflowsummit


 

Pavel Opluštil (EURO OPERATOR): Nejcennější komodity - zdraví, čas a peníze

9.50 Problémem dnešního světa je overchoice. Vidíme lidi kolem sebe a chceme všechno. Bohužel ale často nevíme, co je pod povrchem. Můžete mít všechno, ale ne hned. Musíte být hodně pracovití a mít skvělý nápad.

9.56 Zaměstnanec má jedinou jistotu, 2-3měsíční výpovědní lhůtu, podnikatelé nemají ani to. Jako zaměstnanec ale nikdy nezbohatnete. Postarejte se nejdříve o sebe a až pak o druhé. Neomezujte ale svůj život jen na peníze. Život má stejně jako stůl čtyři nohy - peníze, zdraví, čas a seberealizaci.

 

Martin Chalupecký (podnikatel a investor): Proč je dobré diverzifikovat investice

10.12 Fenoménem dneška jsou startupy. Nikdy do nich ale neinvestujte bezhlavě. Vždy si uvědomte, jaké peníze do nich vkládáte. Je to částka, jejíž ztrátu můžete akceptovat, nebo riskujete, že přijdete o celoživotní úspory? Rozmyslete si, kolik a do čeho investujete.

10.18 Já sám využívám klasické produkty bank, investuji a mám podíl v několika firmách různého zaměření. Důležitý je potenciál. Skvělé projekty vám mohou poskytnout návratnost i v řádech stovek procent v horizontu několika let. Na startupech je krásné, že nikdy nevíte, kam se dostanete.

10.30 Hledejte si do investování a podnikání partnera, se kterým si sednete i lidsky. Investování je jako kolektivní sport. Vyhrát můžete i s týmem, který je nekonzistentní, výhru si ale v takovém případě neužijete.

 

Michal Mička (DRFG): Proč je energetika perspektivní investiční oblast?

11.28 V energetice vidíme růst zájmu o decentralizované energetické zdroje a také poptávku po využívání druhotných surovin coby zdroje elektřiny a tepla. To napomáhá i ekologii.

11.36 Decentralizované energetické zdroje dokáží výrazně srazit náklady domácností i firem na energie.

 

Michael Sonenshine (Symfonie Capital): Výzvy v peer to peer investování

12.03 Naše platforma pro P2P úvěrování se investorům snaží poskytnout co největší množství informací, aby přesně věděli, do jakého byznysu investují. Nejde jen o spojení jedné strany s druhou, dnes na sebe platformy pro P2P půjčky berou i mnohá rizika, stávají se součástí spojení dlužníka a věřitele.

12.15 V P2P platformách jsou velké rozdíly, ne všechny jsou stejně kvalitní a ne všechny s investory hrají úplně fér. Tak jako každá investice je i P2P úvěrování rizikové. Jednou investovanou částku nelze získat zpět dříve, než nadejde den jejího splatnosti.

 

Martin Šíp (SatoshiLabs): O bitcoinu a decentralizaci - příležitost, nebo fata morgána?

12.40 Bitcoinová technologie je v současnosti něco jako internet v roce 1995. Kryptoměnám se již přestávají vysmívat i firmy, které je ještě nedávno odmítaly.

12.44 Mnozí odborníci se shodují, že příležitostí bitcoinu není západní svět, ale země třetího světa. Je možné, že třetí země úplně přeskočí trh klasického bankovnictví a vrhnou se rovnou na bitcoin a jiné mobilní a on-line platební systémy.

 

Tomáš Neužil (podnikatel a externí lektor, Golden Gate): Význam zlata v portfoliu

 

Zdeněk Jorda (manažer privátního prodeje šperků a diamantů, ALO diamonds): Diamant – šperk, nebo investice?

14.46 Do diamantů je vhodné vložit kolem 10 % investičních prostředků. Čím více investičních prostředků lidé mají, tím častěji do diamantů investují. Přesto se nejedná jen o kámen pro superbohaté. Relativně pěkné kameny lze koupit i za dva tři tisíce korun. Nebudou samozřejmě prvotřídní kvality, ale dívat se na ně bude pěkně.

14.51 Nikdy nekupujte diamanty bez certifikátu. Naprostá většina laiků diamant nemá šanci rozeznat od padělku. Stejné je to i se zlatem. Nakupujte kovy u prověřených obchodníků, kteří na trhu působí deset patnáct nebo dvacet let.

 

Josef Zlamal (Studio Zlamal): Proč investovat do umění?

15.08 Raketový růst Číny se projevuje i na trhu s uměním, některá díla evropských autorů se v současnosti prodávají za takové ceny, že si je tuzemští a evropští sběratelé prakticky nemohou dovolit.

15.11 Umění chce čas. Jedná se o investici v horizontu až lidské existence, takže opravdu není kam spěchat. Dobré víno také nepoznáte po jedné nebo dvou návštěvách vinného sklepa.

15.15 Originál od Filly nebo Kupky za 5 tisíc se na Aukru prodává omylem tak jednou za pět let. Držte si odstup a nikdy nekupujte zajíce v pytli.

 

Petr Novotný (šéfredaktor, Investičníweb.cz): Česká zemědělská půda - investice, na níž se (ne)dá prodělat

15.28 Stále více české zemědělské půdy spolkne řepka na paliva. Přitom bychom na polích místo toho mohli pěstovat například pšenici. Růst poptávky po biopalivech je trend.

 

Rostislav Navrátil (soukromý trader): Moje osobní burzovní penzijní reforma

16.22 Na burze nelze zbohatnout okamžitě. Často musíte zaplatit hodně vysoké školné, když se ale v tradingu najdete, dokážete vydělat zajímavé peníze.

 

Davide Biocchi (profesionální italský trader): Od podnikání v cestovním ruchu k tradingu

16.52 Z trendů na sociálních sítích lze vyčíst mnohé. Když se podíváme třeba na data z Google Trends, dokážeme odhadnout, kdy Apple představí nový model iPhonu. Toho lze posléze využít v investování.

17.04 S akciemi je to složité. Ani já nevím, jestli je na akciích Tesly bublina, nebo ne. Akcie nekupuji, souhlasím ale s tím, že nápady a byznys Tesly jsou extrémně zajímavé.

 

Ludvík Turek (profesionální trader): Nástroje velkých hráčů

 

František Bostl (makroekonom, Colosseum): Současný svět pohledem makroekonoma

18.18 Alternativy ale nesmějí spočívat v tom, že se na ně vrhnete a všechny peníze z banky vložíte do bitcoinu. Uvažujte o trzích jinak, ale buďte obezřetní. Nesázejte všechno jen na jednoho koně.

 

Roman Dvořák (ekonom, investor, trader): Úvod do obchodování komodit

 

Pavel Kohout (ekonom, spoluzakladatel Partners): Investice v roce 2015

18.52 Pokud vezmeme v potaz, jakým tempem roste objem peněz v ekonomice, americké akcie nejsou drahé, ale naopak mají ještě nějakou rezervu. Na ceny akcií je potřeba nahlížet v kontextu, letmý pohled na jeden graf nefunguje.

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly
včera v 21:30

Americké akcie v pátek uzavřely kolem nuly. Trump kvůli slabé podpoře stáhl návrh na zrušení Obamacare. Za celý týden všechny tři hlavní burzovní indexy klesly

Americké akcie zakončily poslední seanci týdne kolem nuly. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan po...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie Spojené státy americké (USA)
Evropské akciové trhy v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta
včera v 18:00

Evropské akciové trhy v pátek převážně klesly, za celý týden ztratily zhruba půl procenta

Evropské akcie v pátek prohloubily ztrátu ze čtvrteční seance. Na trzích byla patrná nervozita z dění ve Spojených...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
včera v 17:28

Reuters: EIB požádala o prošetření půjček poskytnutých Renaultu

Evropská investiční banka (EIB) požádala francouzské vyšetřovatele, aby zjistili, zda francouzská automobilka Renault...
Evropské banky Banky Francie
včera v 17:07

Chorvatsko má obavy z problémů potravinářského gigantu Agrokor

Chorvatská vláda uvažuje o přípravě zákona, který by ochránil ekonomiku před problémy obří potravinářské a...
Chorvatsko Zadlužení Maloobchod
Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %
včera v 16:45

Pražská burza v závěru týdne mírně stoupla, za celý týden si připsala 0,1 %

Pražská burza v pátek navázala na zisk ze čtvrteční seance, když index PX stoupl o 0,18 % na 982,53 bodu. Nahoru...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
včera v 16:06

Mnuchin (ministr financí USA): Daňovou reformu chceme dokončit do srpna

Americký ministr financí Steven Mnuchin v pátek prohlásil, že kabinet Donalda Trumpa usilovně pracuje na slibované...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Daně
Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů
včera v 15:45

Vidina silnější koruny se projevuje na chování drobných investorů

Vidina silnější koruny se již začala projevovat v chování drobných investorů, část se proti tomu zajišťuje, menší se...
Česká republika ČNB Centrální banky
včera v 15:17

Portugalský rozpočtový deficit loni klesl na novodobé minimum

Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP)...
Portugalsko Rozpočet Deficit rozpočtu
včera v 14:50

USA: Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v březnu podle předběžných dat klesl na 53,4 bodu, snížilo se i tempo růstu sektoru služeb

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru USA v březnu podle předběžných údajů společnosti Markit klesl na...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů
Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí
včera v 14:19

Deutsche Bank zůstane v Londýně, chystá tam nové ústředí

Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zůstane plně v Londýně i po odchodu Británie z Evropské unie. Banka...
Deutsche Bank Evropské banky Banky
včera v 14:00

Ze světa investičních doporučení (24. března)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení Evropské akcie Americké akcie
včera v 13:40

Kanada: Index spotřebitelských cen v únoru meziročně vzrostl o 2 % (odhad: +2,1 %, leden: +2,1 %)

Meziměsíčně v únoru ceny vzrostly o 0,2 %. Jádrová inflace podle kanadské centrální banky v meziročním srovnání...
Kanada Inflace
včera v 13:32

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v únoru meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Trh počítal s 1,3%...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika
V Dukovanech potrvá neplánovaná odstávka druhého bloku do čtvrtka
včera v 13:04

V Dukovanech potrvá neplánovaná odstávka druhého bloku do čtvrtka

Neplánovaná odstávka druhého reaktorového bloku Dukovan podle předpokladu firmy ČEZ potrvá do čtvrtka 30. března, kdy...
ČEZ Akcie ČR Elektřina
včera v 12:29

Británie za brexit podle Junckera zaplatí zhruba 50 miliard liber

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v pátečním interview pro BBC prohlásil, že odchod z EU Británii bude...
Spojené království Evropská unie
Shell prodává aktivity v Gabonu americkému fondu Carlyle
včera v 12:15

Shell prodává aktivity v Gabonu americkému fondu Carlyle

Britsko-nizozemský ropný koncern Royal Dutch Shell prodá za 587 milionů dolarů (14,7 miliardy Kč) své těžební...
Spojené království Evropské akcie Nizozemsko
Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse
včera v 11:57

Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse

Japonský konglomerát Toshiba informoval své hlavní věřitele, že na 31. března chystá bankrot své americké jaderné...
Japonské akcie Spojené státy americké (USA) Jaderná energetika
Ruská centrální banka nečekaně snížila základní úrokovou sazbu na 9,75 % z 10 %
včera v 11:38

Ruská centrální banka nečekaně snížila základní úrokovou sazbu na 9,75 % z 10 %

Ruská centrální banka na svém pátečním zasedání nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 9...
Rusko Centrální banky Úrokové sazby
včera v 11:21

Slovensko chce posílit hospodářské vztahy s Čínou

Slovensko chce posílit hospodářské vztahy s Čínou, kterou označilo za strategicky perspektivního obchodního partnera....
Slovensko Čína Mezinárodní obchod