Alena Müllerová ETFs.cz

Alena Müllerová

Autorovy články

Tyto akcie by neměly chybět v žádném portfoliu Tyto akcie by neměly chybět v žádném portfoliu

Produkty firem Apple, IBM, Microsoft, General Electric nebo Nestlé zná snad každý. Tyto a další významné společnosti by neměly chybět v žádném investičním portfoliu. Akcie světových společností nabízejí burzovně obchodované fondy sledující index MSCI World. Některé fondy přidávají i firmy z rozvíjejících se zemí.

ETF: Metody sestavování portfolií ETF: Metody sestavování portfolií

Portfolio ETF může obsahovat všechny cenné papíry obsažené ve sledovaném indexu, pouze vybrané tituly z indexu i finanční deriváty. Při bližším studiu fondů se setkáte s výrazy jako přesná fyzická replikace, přibližná fyzická replikace a syntetická replikace. Co si pod těmito slovy představit?

Zlato: Nespoléhejte jen na mince a slitky Zlato: Nespoléhejte jen na mince a slitky

Ekonomická nejistota vždy nahrávala ceně zlata. Rostoucí cena nenechává v klidu ani lidi, kteří se běžně o investování nezajímají. I když se masová média věnovala především fyzickému nákupu zlatých slitků či mincí, existují i jiné způsoby, jak se podílet na rostoucí ceně zlata. Z jakých investičních nástrojů lze vybírat?

ETF si cestu do českých portfolií teprve hledají ETF si cestu do českých portfolií teprve hledají

Žádné vstupní poplatky, nízké poplatky za správu, široká nabídka produktů, jednoduchá konstrukce. Ani tyto argumenty zatím nepřesvědčily Čechy k vyššímu využití burzovně obchodovaných fondů. Teprve čas ukáže, zda se budou takzvaná ETFka těšit rostoucí oblibě podobně jako v zahraničí. Dnes jsou využívány jen zkušenějšími investory.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.