Chádí El-Moussawi analytik, Verdi Capital

Chádí El-Moussawi

Analytik ve společnosti Verdi Capital. Dříve pracoval 8 let ve Fio bance, nejprve na pozici analytika akciového trhu a posledních 5 let jako portfoliomanažer v divizi Asset Managementu. Vystudoval obor Bankovnictví a pojišťovnictví na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Hovoří plynně česky, anglicky, arabsky a částečně francouzsky.

Autorovy články

Akciový tip: Elektřině navzdory E.ON Akciový tip: Elektřině navzdory E.ON

Navzdory tomu, že se cena elektřiny v posledních letech v Evropě řítí jednosměrkou, která vede z kopce, neměli by investoři úplně zatracovat tradiční složku portfolia, kterou jsou akcie síťových služeb (utilit). Zajímavým titulem může být v tomto smyslu společnost E.ON.

Technologické akcie: Podceňovaný favorit nadcházejícího léta? Technologické akcie: Podceňovaný favorit nadcházejícího léta?

Investoři neměli v posledních týdnech příliš důvodů k optimismu. Kolečka akciových trhů se po pozitivním vstupu do letošního roku zadrhla, když dobře namazané soukolí zpomalilo přírodní a jaderné neštěstí v Japonsku, nevyřešená otázka v případě budoucnosti řeckého dluhu (kterou události tohoto týdne přinejlepším odsouvají), a v neposlední řadě zpomalení dynamiky globálního růstu.

Bohatí a kreslení: Investujte jako strýček Skrblík Bohatí a kreslení: Investujte jako strýček Skrblík

Hlavní akciové indexy víceméně přešlapují na místě. Poslední týdny nepřinesly na trhy příliš povzbudivých zpráv. Ať se jedná o pokračující revoluční vlnu na Blízkém východě a v Africe, nebo tragické události, které postihly Japonsko. Proto není od věci zabrousit od vážných témat k tématům méně (zá)važným. Jedním takovým by mohl být poslední žebříček "fiktivních" boháčů, který vydává každoročně časopis Forbes a je zábavným doplňkem k žebříčku těch opravdových.

Trhy jsou nejvýše od léta 2008. Kam budou pokračovat? Trhy jsou nejvýše od léta 2008. Kam budou pokračovat?

Úvod letošního roku se zatím, jak se zdá, nese ve stejném duchu, v jakém skončil ten minulý. Na trzích převládá optimismus a medvědi jsou nadále hybernováni v zimním spánku. Závěrem ledna překonal index S&P 500 hranici 1 300 bodů, kde se naposledy pohyboval v červnu roku 2008, index Dow Jones je zpátky nad 12 000 body. Podobně jsou na tom i burzy v Evropě, například v Londýně nebo Frankfurtu.

Smart grid: Větší humbuk než internet? Smart grid: Větší humbuk než internet?

Smart grid, neboli inteligentní sítě - možná ten nejžhavější sektor, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Hledat v dnešní době nejistoty a volatility na trzích sektor, jako byly ve 20. letech minulého století radiotelekomunikace nebo na počátku tohoto století technologické společnosti, je nezáviděníhodný úkol. Nehledě k tomu, že spousta investorů si jistě velmi dobře pamatuje, že i těmto oborům se nakonec nevyhnulo "přehřátí" a následné "ochlazení".

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.