ETFs.cz

ETFs.cz

Autorovy články

Jaké ETF jsou mezi obchodníky nejvíce "in"? Jaké ETF jsou mezi obchodníky nejvíce "in"?

Jedním z parametrů při výběru burzovně obchodovaných fondů je denní objem obchodů. Tento údaj vypovídá o likviditě ETF. Které fondy jsou mezi investory nejoblíbenější?

Biotechnologie porážejí globální trh. Vydělejte na nich pomocí ETF Biotechnologie porážejí globální trh. Vydělejte na nich pomocí ETF

Biotechnologie patří mezi odvětví budoucnosti. Poznatky z biologie se využívají v zemědělství, potravinářství a medicíně. Sektor díky svému potenciálu přitahuje široké spektrum investorů. Najdeme v něm rovněž řadu burzovně obchodovaných fondů orientujících se především na investice do indexů biotechnologických společností.

Měnové riziko: Pro Čechy nedílná součást investování do ETF Měnové riziko: Pro Čechy nedílná součást investování do ETF

S každou investicí jsou spojena rizika. Jedním z nich je to měnové. Burzovně obchodované fondy nejsou obchodovány v korunách, český investor tedy vždy podstupuje měnové riziko. Riziku nepříznivého měnového vývoje se nevyhnou ani euroví investoři. Fond může být obchodován v jiné měně, než ve které je veden.

ETF: Investujte do britských dluhopisů a vyhněte se evropské tragédii ETF: Investujte do britských dluhopisů a vyhněte se evropské tragédii

Na německém trhu Xetra lze investovat do čtyř nových dluhopisových ETF z dílny State Street Global Advisors. Tři fondy investují do britských státních dluhopisů. Na výběr jsou ETF zaměřená na krátkodobé i dlouhodobé dluhopisy. Skupinu nových produktů doplňuje fond investující do podnikových dluhopisů.

Kam s penězi ze stavebního spoření? Kam s penězi ze stavebního spoření?

V souvislosti s omezením výhod stavebního spoření uvažují někteří lidé o výběru naspořených prostředků. Kdo chce i nadále naspořené prostředky zhodnocovat, jistě hledá alternativy ke stavebnímu spoření. Řešením mohou být nejen spořicí produkty, ale i rizikovější investiční nástroje.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.