Jan Raška analytik, Fio banka

Jan Raška

Autorovy články

ČEZ má zájem o obchodní a prodejní segment Pražské plynárenské
Společnost ČEZ ve své tiskové zprávě oznámila, že v pondělí nabídla uzavření akcionářské dohody s Hlavním městem Prahou v souvislosti s koupí akcií společností Pražská plynárenská Holding a.s. a Pražská plynárenská a.s. od společnosti E.ON Czech Holding AG.
Spálí Čína Mongolsko? Nová uhelná velmoc mění situaci na trhu Spálí Čína Mongolsko? Nová uhelná velmoc mění situaci na trhu

Světový trh s koksovatelným uhlím je dlouhodobě utvářen zejména dodavatelsko-odběratelskými vztahy mezi asijskými ocelárnami a australskými těžařskými společnostmi. V rámci Asie je samozřejmě největším hráčem Čína, největší producent oceli na světě a významný spotřebitel a dovozce koksovatelného uhlí, které je důležitou komoditou pro produkci oceli. Austrálie si donedávna na čínském trhu držela pozici nejvýznamnějšího exportéra koksovatelného uhlí, v posledních dvou, třech letech se však na čínském trhu stále více prosazuje Mongolsko.

NWR má za sebou skvělé týdny, nižší doporučení je logické NWR má za sebou skvělé týdny, nižší doporučení je logické

Z důvodu růstu ceny akcií společnosti NWR, která se od konce loňského listopadu zvýšila o 40 % na současné úrovně kolem 100 Kč, jsme přistoupili ke snížení investičního doporučení na stupeň "držet" z předchozího "akumulovat". Cílovou cenu ponecháváme na úrovni 93 Kč.

Elektřina zlevňuje. Co na to ČEZ? Elektřina zlevňuje. Co na to ČEZ?

Energetické firmy čelí nepříznivému vývoji cen elektřiny. Roční kontrakt silové elektřiny na německé burze se aktuálně pohybuje na nejnižších úrovních od dubna 2010. Z dlouhodobého pohledu je cena silové elektřiny v sestupném trendu od poloviny roku 2011, kdy se ještě pohybovala kolem hladiny 60 EUR/MWh. Aktuálně je to okolo 46 EUR.

Nižší doporučení pro NWR, ale Dębieńsko může být pro akcie i vzpruhou Nižší doporučení pro NWR, ale Dębieńsko může být pro akcie i vzpruhou

V naší nové analýze těžební společnosti NWR jsme přistoupili ke snížení cílové ceny akcie ze 148 Kč na úroveň 93 Kč. Na základě tohoto snížení cílové ceny rovněž měníme investiční doporučení na tento titul, a to z předchozího stupně "koupit" na stupeň "akumulovat".

Plenky Huggies od Kimberly-Clark vzdávají boj o Evropu. Co to znamená pro dodavatelskou Pegas Nonwovens? Plenky Huggies od Kimberly-Clark vzdávají boj o Evropu. Co to znamená pro dodavatelskou Pegas Nonwovens?

Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens podle slov IR manažera Ondřeje Kouřila aktuálně analyzuje možné dopady rozhodnutí globální společnosti Kimberly-Clark ukončit výrobu a prodej svých dětských plenek Huggies na většině evropského trhu. Akcie Pegasu v pátek na zprávu reagovaly poklesem o 2,69 %.

Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens

Zvýšená kolísavost na trzích vybízí k poohlédnutí se po takzvaných defenzivních titulech. Na pražské burze se aktuálně jeví jako zajímavý kandidát výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.