Jaroslav Brzoň Best Buy Investments

Jaroslav Brzoň

Autorovy články

Indie: Povedou reformy k oživení ekonomického růstu? Indie: Povedou reformy k oživení ekonomického růstu?

Indie osciluje mezi euforií a zoufalstvím. Zatímco před pěti lety se zdálo, že nemůže udělat nic špatně, nyní mají investoři pocit, že se v Indii nemůže snad nic udělat správně.

Vydělejte na čínské měně, dokud to jde: Nový certifikát Vydělejte na čínské měně, dokud to jde: Nový certifikát

Americké výzvy směrem k Číně, aby nechala svou měnu posilovat, dosud nebyly plně vyslyšeny. V průběhu tří let do července 2008 posílil jüan vůči dolaru o 21 procent. Tehdy však čínská vláda svázala kurz své měny s americkým dolarem, a jüan tak dlouhou dobu prakticky kopíroval vývoj dolaru. S příchodem finanční krize však americký dolar prudce oslabil a stáhl s sebou do hlubin i čínskou měnu, přestože čínská ekonomika vyvázla z finanční krize v mnohem lepší kondici.

Stříbro: Není všechno zlato, co se třpytí Stříbro: Není všechno zlato, co se třpytí

Zlatou horečkou se v poslední době nechalo svést mnoho investorů. Slabý dolar, nízké úrokové sazby a nestabilita na finančních trzích vyhnaly cenu zlata k rekordním hodnotám. Stejní činitelé stojí také za dramatickým růstem ceny méně známého příbuzného – stříbra.

Jak na komodity přes investiční certifikáty Jak na komodity přes investiční certifikáty

Většina komodit zažívá silný růst a nejspíše budou stále dražší. Především tzv. soft-komodity (pšenice, kukuřice, cukr apod.) k tomu mají jednoznačné předpoklady. Počet obyvatel stále roste a zemědělské půdy přitom ubývá.

Opce – ještě lepší investice do zlata Opce – ještě lepší investice do zlata

Investoři i analytici předních investičních bank se předhánějí v předpovědích, kam až se cena zlata může vyšplhat. Investice do zlata má v dnešní době opodstatnění. Protože se však nabízí řada způsobů, jak tento drahý kov investičně uchopit, nebylo by správné sáhnout hned po první investiční příležitosti, která se naskytne. Důkladným výběrem správné investiční varianty lze dosáhnout podstatně lepších výsledků se znatelně nižším rizikem.

Překonejte trh s pomocí bonusových certifikátů Překonejte trh s pomocí bonusových certifikátů

Pokud chcete investovat na akciovém trhu, můžete tak učinit buď sami, nebo svěřit peníze některému z podílových fondů, jejichž manažeři to rádi a za vysoký poplatek budou dělat za vás. Drtivá většina podílových fondů však nikdy nepřekoná svůj srovnávací index (tzv. benchmark), a proto je častěji výhodnější investovat s nízkými poplatky přímo do takového indexu, což je čím dal snadnější díky široké nabídce moderních investičních produktů, například indexových investičních certifikátů.

Konvertibilní dluhopisy Konvertibilní dluhopisy

Konvertibilní dluhopisy nabízejí zajímavou alternativu pro konzervativní investory, kteří kromě ochrany investovaného kapitálu chtějí mít stále možnost dosažení zajímavých zisků.

Nejčtenějšíčlánky

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Průměrný drobný investor se po poslední globální finanční krizi sotva vzpamatoval. Po propadu cen celé řady aktiv v čele s akciemi o desítky procent zůstala velká nedůvěra, kterou se navzdory snaze centrálních bank a politiků nikdy nepodařilo docela zažehnat. Řada investorů proto i v době, kdy hotovost nebo pevně úročená aktiva nic moc nevynášely, odmítala přesedlat na větší riziko.

| redakce

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.